0
0
24
Повномасштабне вторгнення в Україну стало стратегічною катастрофою для Росії. Однак, попри свою технологічну відсталість, корумпованість і некомпетентність військово-політичного керівництва, Росія все ще залишається потужною силою, яка здатна створювати проблеми по всьому світу. Про це в авторській статті для The Washington Post пише оглядач Лі Хокстадер, який спеціалізується на європейській, зокрема російській тематиці.
Він звернув увагу, що цього тижня Росія розпочала масштабні військово-морські навчання "Океан-2024", в яких, за російськими ж даними, задіяно 400 бойових кораблів, підводних човнів і допоміжних суден, а також близько 90 000 військовослужбовців. Навчання проходять у Північній Атлантиці, Тихому океані, а також у Середземному, Каспійському та Балтійському морях.
"Навіть якщо російські цифри завищені, операція стала нагадуванням про те, що Москва має достатньо можливостей для поширення впливу по всьому світу. Цей протверезний факт часто втрачається на тлі зростаючої загрози Китаю та повороту Вашингтона до Індо-Тихоокеанського регіону", – пише журналіст.
Російські сухопутні сили Хокстадер описав як "некомпетентно керовані та підпорядковані тирану, який перебував у полоні власної зарозумілості та неоімперських амбіцій".
"Але хоча Росія є корумпованою, ретроградною, нігілістичною силою, вона залишається силою", – наголосив він, нагадавши, що зараз РФ витрачає третину свого держбюджету на військові потреби.
Говорячи про можливість РФ створювати проблеми далеко за межами України, оглядач нагадує, що у війні на Чорному морі Кремль втратив переважно "дуже старі або обмежені" кораблі. Загалом же військово-морський флот Росії "не втратив жодної своєї бойової спроможності в блакитній воді", тобто у веденні бойових дій у відкритому океані.
Щоб підкреслити цю здатність, у червні три російські військові кораблі та підводний човен увійшли в кубинські води та кілька днів залишалися неподалік від Гавани. Вони не були оснащені ядерною зброєю, але мали на борту високоточні гіперзвукові ракети з радіусом дії в кілька сотень миль. Також Путін регулярно та успішно залякує Захід ядерною зброєю, яка у Росії все ж таки справді є.
"Стратегія Путіна виглядає дедалі обґрунтованішою, оскільки суспільна підтримка України в США і деяких частинах Європи ослабла. Там відпала надія на те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, або що її економіка впаде під тягарем санкцій США. Захід мав рацію, допомагаючи Києву зберегти незалежність. Зараз йому потрібно сформулювати потужну довгострокову стратегію, яка б стримала майбутню російську агресію в Україні та в інших місцях — без ілюзій, що Москва є виснаженою силою", – пише Хокстадер.
Росія намагається залякати світЯк писав УНІАН, Путін наказав зробити армію РФ другою за чисельністю у світі. Але оглядач The Telegraph вважає це проявом відчаю, оскільки це можна вважати визнанням провалу війни в Україні.
На цьому тлі Росія намагається всіляко показати, що ледь не завтра здатна кинути виклик НАТО – найпотужнішому військовому альянсу у світі. Наприклад, Москва погрожує вдарити ракетами по Європарламенту, якщо Україні дозволять бити західними ракетами вглиб Росії.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
289
Коментарі:
0
Переглядів:
535
Коментарі:
1
Переглядів:
265
Коментарі:
0
Переглядів:
544
Коментарі:
1
Переглядів:
226
Коментарі:
0
Переглядів:
241
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.