Головна Блог ... Новини Коментар: Дональд Трамп атакує Міжнародний кримінальний суд у Гаазі Коментар: Дональд Трамп атакує Міжнародний криміна...

Коментар: Дональд Трамп атакує Міжнародний кримінальний суд у Гаазі

Відключити рекламу
Коментар: Дональд Трамп атакує Міжнародний кримінальний суд у Гаазі - tn1_0_78469400_1592567880_5eeca848bf990.jpg

Персональними санкціями проти суддів США хочуть змусити до мовчання суд, що розслідує воєнні злочини. Європейські партнери мають цьому завадити, як повідомляє dw.com, пише Бернд Ріґерт.

Лобова атака на Міжнародний кримінальний суд (МКС) з боку адміністрації президента США Дональда Трампа не була несподіваною. Погроза накласти санкції на суддів, службовців та навіть їхніх членів родин, вже близько року активно обговорюється. Тепер, здається, її хочуть втілити у життя.

Таким чином це буде ще одним протистоянням американського уряду з міжнародними організаціями та установами. Президент США використовує у цьому вже знайомий сценарій. Але із Міжнародним кримінальним судом подібний хід матиме серйозніші наслідки, ніж із ЮНЕСКО, СОТ, ВООЗ чи G20, які Трамп також намагається шантажувати за допомогою суміші погроз та позбавлення підтримки.

Вспомните новость: Увійде до підручників. Що важливо знати про невдалий імпічмент Дональда Трампа

Не "суд кенгуру"

Суд у Гаазі є наддержавною установою, яка утримується 123 країнами-членами. Його було створено після гіркого досвіду геноцидів у Африці та колишній Югославії наприкінці 1990-их років. США не належать до країн-членів суду, так само як Росія, Китай, Іран та Ізраїль. Тому Сполучені Штати не належать до юрисдикції МКС. Але "судом кенгуру" (англійська ідіома, що означає несправедливий суд. - Ред.), як його презирливо назвав державний секретар США Майк Помпео, він також не є. Суд є міжнародною установою, яка заслуговує на мінімальну повагу - навіть з боку популістично та націоналістично налаштованого держсекретаря.

Страх США щодо розслідувань суду, який не поділяє жоден з їхніх союзників по НАТО виглядає майже параноїдально. Не лише Дональд Трамп взяв на приціл судову установу, перед якою американський громадянин може відповідати хіба що теоретично. Ще президент США Білл Клінтон свого часу відкликав попередньо узгоджене рішення про членство США у суді. А його наступник Джордж Буш закликав опиратися МКС.

Що ж до конкретного розслідування, яке адміністрація Трампа хоче придушити за допомогою санкцій проти співробітників суду, - йдеться про Афганістан. Слідчі мають розібратися у перебігу операцій міжнародного контингенту, який перебуває в країні вже 19 років. Афганістан є членом МКС, і тому його юрисдикція поширюється на територію країни.

Вспомните новость: Третий случай в истории США. Импичмент Трампа поддержала одна из палат Конгресса — что дальше?

США мали б допомагати у процесах проти своїх громадян

Розслідування перебуває на попередній стадії та не має конкретних підозрюваних. Вивчається можливість здійснення воєнних злочинів з боку усіх сторін: Талібану, афганської армії, польових командирів, міжнародного контингенту під керівництвом НАТО та окремої місії американських військових. Суд може розпочати свою роботу лише тоді, коли система правосуддя країни щодо якої ведеться розслідування, не здатна сама впоратися із задачею. Процеси ж проти американських громадян могли бути можливими лише за умови співробітництва з боку США та передачі звинувачених у руки суддів. Оскільки Вашингтон цього зі зрозумілих причин ніколи не зробить, припущення про загрозу свавільного правосуддя є досить перебільшеним.

Міжнародний кримінальний суд роками критикували за те, що він опікується лише розслідуваннями у Африці. Деякі африканські країни навіть погрожували залишити МКС, а низка держав континенту досі не є членами суду. Росія не бере участі, бо боїться розслідування обставин анексії Криму. Ізраїль критикує попереднє розслідування щодо окупованих палестинських територій. Тому США зовсім не самотні у своєму несприйнятті суду.

Вспомните новость: Президент Трамп хочет отменить получение американского гражданства по праву рождения

Безпрецедентні методи

Та лише методи, обрані американським президентом, є безпрецедентними. Залякування суддів, адвокатів та членів їхніх родин - нетипово для західних демократій. Цьому не має жодного виправдання і це має викликати обурення. Не можна дозволяти Трампу цього дозволяти. Країни НАТО та ЄС не мають погоджуватись із цим. Бо тоді усі важкі зусилля зі створення міжнародного правосуддя були марними. Має панувати "верховенство права", а не право того, хто вважає себе найсильнішим у Білому домі.

Вспомните новость:Трамп задумал выкупить у Дании Гренландию — WSJ

Автор новости: Бернд Ріґерт

  • 1376

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1376

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст