Головна Блог ... Новини Kоли добровільність відмови підозрюваного від адвоката можна ставити під сумнів. Справа «Акдаг проти Туреччини» Kоли добровільність відмови підозрюваного від адво...

Kоли добровільність відмови підозрюваного від адвоката можна ставити під сумнів. Справа «Акдаг проти Туреччини»

Відключити рекламу
Kоли добровільність відмови підозрюваного від адвоката можна ставити під сумнів. Справа «Акдаг проти Туреччини» - tn1_0_85529400_1570210785_5d9783e1d0d5c.jpg

Те, що підозрювана змінила свої показання після отримання доступу до правової допомоги, свідчило про сумнівність її добровільної відмови від адвоката на початку допиту. А це в сукупності з відсутністю подальшої оцінки такої відмови правоохоронними органами склало порушення конвенційних гарантій.

Європейський суд з прав людини прийняв рішення у справі «Акдаг проти Туреччини» (заява №75460/10), передає інформаційний ресурс «ECHR.Ukrainian Aspect».

Після затримання і тривалого допиту Хамдіє Акдаг зізналася, що була членом забороненої в Туреччині Робочої партії Курдистану. Вона дала докладні свідчення про свою участь в незаконній організації. У протоколі допиту стояла позначка про те, що жінка відмовилася від свого права на присутність захисника.

Згадайте новину: ЄСПЛ назвав важливу умову доведення упередженості суддів

Пізніше, коли підозрювана отримала можливість проконсультуватися з адвокатом, вона відмовилася від своїх первинних свідчень. Акдаг також заявляла в суді, що в поліцейській дільниці її били по голові, погрожували зґвалтувати і вбити. Саме тому вона змушена була підписати свідчення.

Проте, суд заснував своє рішення на свідченнях Акдаг і визнав її винною, засудивши до тюремного ув’язнення. Суд засновував своє рішення на свідченнях підозрюваної, даних у поліції. Оскарження вироку не мало успіху.

Тоді Акдаг звернулася із заявою до Європейського суду з прав людини. Скаргу заявниці про застосування погроз і сили в Страсбурзі відхилили через брак доказів. А ось в частині участі адвоката ЄСПЛ поставив під сумнів достовірність її відмови від захисника, адже отримавши доступ до адвоката, вона відмовилася від своїх свідчень. При цьому національними судами не були проаналізовані ні законність відмови від адвоката, ні свідчення, які були дані в поліцейській дільниці без присутності захисника. Така відсутність перевірки не могла бути компенсована будь-якими іншими гарантіями, і загальна справедливість розгляду справи, таким чином, була скомпрометована.

Згадайте новину: ЄСПЛ зобов'язав Україну виплатити трьом компаніям 512 тис. євро за скасування ліцензій на азартні ігри

З урахуванням обставин справи ЄСПЛ постановив, що мало місце порушення п.1 та п/п. «c» п.3 ст.6 (право на справедливий суд/доступ до адвоката) Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод. Але в частині справедливої сатисфакції суд вирішив, що саме визнання порушення вже компенсувало завдану моральну шкоду.

  • 1266

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1266

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст