Головна Блог ... Консультації від юристів Как ФОП, чья деятельность полностью остановлена из-за карантинных запретов, получить материальную помощь от государства? Как ФОП, чья деятельность полностью остановлена из...

Как ФОП, чья деятельность полностью остановлена из-за карантинных запретов, получить материальную помощь от государства?

Відключити рекламу
 - tn1_0_93142200_1587716255_5ea2a09fe36bf.jpg

Итак, украинским правительством карантин продлён до 11 мая.

Очевидно, что после этой даты не все виды предпринимательской деятельности, которые сейчас запрещены, будут восстановлены сразу, ограничения остануться на длительный период. Чем многие люди полностью лишены средств к существованию.

Я долго не делал этот материал, не записывал это видео, и не составлял образец документа, который размещаю под ним. Однако то, на какой срок государство оставляет без средств к существованию людей, просто не оставляет выбора.

Моя позиция, не только правовая, но и о том, почему именно ФОПы должны иметь право на получение материальной помощи от государства, если оно же само, это государство, полностью запретило их деятельность, - на видео.

Хочу особо обратить внимание: я это предлагаю не только самим предпринимателям. Это и для государства возможность обеспечить такую помощь в рамках существующего законодательства, без длительной процедуры его изменения.

Пользуйтесь консультацией: Ліквідація ФОП. Інструкція від юриста

Итак, каковы же правовые основания?

Как известно, в Украине в святи с эпидемией коронавируса объявлена чрезвычайная ситуация, а не только карантин. Сделано это в соответствии с Кодексом гражданской защиты, который устанавливате само это понятие и порядок объявления чрезвычайной ситуации и действий государственных органов в ней. Статус пострадавшего от чрезвычайной ситуации и помощь пострадавших, в свою очередь, регулируются ст.84 указанного Кодекса. В частности, согласно ч.1 этой статьи, пострадавшим от чрезвычайной ситуации является лицо, которому причинён материальный ущерб в результате чрезвычайной ситуации либо проведения работ по ликвидации её последствий. А к материальному ущербу, согласно п.2 ч.2 ст. 22 Гражданского кодекса, относится и упущенная выгода. Отсюда следует, что тот, кому правительство в рамках мер, принятых в чрезвычайной ситуации, запретило работать и получать доход, может быть отнесён к пострадавшим от чрезвычайной ситуации.

П.1 ч.2 ст.84 Кодекса гражданской защиты прямо предусматривает выплату материальной помощи (компенсации) пострадавшим от чрезвычайной ситуации, в том числе (п.1 ч.3) за счёт государственного и местных бюджетов. При этом, согласо статьи 81 Кодекса, жизнеобеспечение пострадавших от чрезвычайной ситуации возлагается на местные государственные администрации или органы местной власти, в зависимости от категории населеного пункта.

Так что такой пострадавший имеет право подать заявление, - образец размещён под этим видео, - в исполком местного сонета или государственную администрацию, с целью признания пострадавшим и назначения материальной помощи. Это не возместит потери от остановки деятельности, но как-то прожить это время, можно надеяться, всё же позволит.

Пользуйтесь консультацией: Сплата ЄСВ ФОПом, який не вів діяльності

Ниже привожу образец заявления на получение такой помощи со ссылкой на соответствующие нормативные акты:

Голові (виконкому місцевої ради або місцевої державної адміністрації)

Фізичної особи-підприємця (вказати свої дані - прізвище, ім'я, по батькові,місце реєстрації та проживання)

ЗАЯВА.

Я є фізичною особою-підприємцем, здійснюю діяльність у галузі (вказати якій).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 25 березня 2020 р. № 338-р, у зв’язку з поширенням на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до статті 14 та частини другої статті 78 Кодексу цивільного захисту України встановлено на всій території України режим надзвичайної ситуації.

У відповідності до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211 (з подальшими змінами та доповненнями), у зв’язку із поширенням цієї ж інфекційної хвороби встановлено карантин.

У відповідності із умовами даного карантину моя діяльність, як фізичної особи-підприємця, повністю зупинено, оскільки здійснювати її, відповідно до умов вказаної Постанови, заборонено. (Якщо заборона встановлена іншим нормативним актом або розпорядженням, вказати його реквізити.)

Підприємницька діяльність була для мене єдиним засобом існування.

(За бажання вказати, яким був дохід у минулі періоди підприємницької діяльності.

За наявності утриманців, також можна вказати, хто знаходиться на утриманні, та додати копії відповідних документів.)

У результаті заходів, вжитих для ліквідації надзвичайної ситуації, я втратив доходи та залишився без засобів існування, що, відповідно до п.2 ч.2 ст.22 Цивільного кодексу України, є матеріальною шкодою, спричиненою мені внаслідок ліквідації наслідків надзвичайної ситуації.

У відповідності до ч.1 ст.84 Кодексу цивільного захисту України, я є постраждалим від надзвичайної ситуації. У відповідності до п.1 ч.2, п.1 ч3 вказаної статті, постраждалим від надзвичайної ситуації у порядку соціального забезпечення виплачується матеріальна допомога (компенсація) за рахунок державного бюджету.

На підставі викладеного, прошу: визнати мене постраждалим від надзвичайної ситуації та надати мені матеріальну допомогу за рахунок державного бюджету у розмірі не меншому за прожитковий мінімум для працездатних осіб на місць, до закінчення заходів з ліквідації надзвичайної ситуації, які передбачають заборону моєї підприємницької діяльності.

Дата, підпис.

Додатки: копії документів про підприємницьку діяльність на ___ аркушах.

  • 5598

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 5598

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст