6
0
5716
Ви вже знаєте, що Верховна Рада України остаточно ухвалила проект закону № 1109 , яким пропонується поширити дію ЗУ "Про споживче кредитування" на кредитні договори, які укладені на строк до 30 днів та розмір тіла кредиту, яких не перевищує суми 1 мінімальної зарплати.
Згадайте новину: Со следующего года украинцы будут получать кредиты на новых условиях
У першому читанні нардепи пропонували обмежити усі нарахування, що включають: відсотки за користуванням кредиту, відсотки за прострочення платежу та інші платежі визначені договором - у сумі, що НЕ перевищує два розміри отриманих коштів (тіла кредиту).
«Ніби все пречудово». Але безкоштовний сир лише у мишоловці.
Так, закон № 891-IX поширив дію ЗУ "Про споживче кредитування" на договори, що були згадані вище, все нібито ідеально, АЛЕ!
Норма щодо сукупної суми платежів, що підлягають сплаті споживачем у разі невиконання його зобов’язань, передбачених договором про споживчий кредит, у тому числі процентів за користування кредитом, неустойки (штрафу, пені), інших платежів з обслуговування кредиту, загальний розмір якого не перевищує однієї мінімальної заробітної плати, не може бути більшим подвійної суми, одержаної споживачем за таким договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін - БУЛА ВІДХИЛЕНА ВЕРХОВНОЮ РАДОЮ У ДРУГОМУ ЧИТАННІ!
Натомість, ухвалена нова правка: "Сукупна сума неустойки (штраф, пеня) та інших платежів, що підлягають сплаті споживачем за порушення виконання його зобов’язань на підставі договору про споживчий кредит, загальний розмір кредиту за яким не перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати, не може перевищувати розміру подвійної суми, одержаної споживачем за таким договором, і не може бути збільшена за домовленістю сторін. За порушення виконання споживачем зобов’язань за договором про споживчий кредит, загальний розмір кредиту за яким не перевищує розміру однієї мінімальної заробітної плати, процентна ставка за кредитом, порядок її обчислення, порядок сплати процентів не можуть бути змінені у бік погіршення для споживача."
Згадайте новину: Мікрокредити на чесних умовах: аналіз нового закону
Простими словами: Верховна Рада збільшила поріг нарахування неустойки у декілька разів. Якщо раніше сума усіх штрафних нарахувань за договорами, які укладені на строк до 30 днів та розмір тіла кредиту, яких не перевищує суми 1 мінімальної зарплати, не могла бути більшою 50% від тіла кредиту (згідно пункту 5 частини третьої статті 18 Закону України «Про захист прав споживачів», то після ухвалення цього закону, сума штрафних відсотків (за невиконання кредитного договору) може бути не більшою, ніж два розміри тіла кредиту, що значно погіршує ситуацію!
Законом № 891-IX у остаточній редакції НЕ встановлено обмежень щодо нарахування відсотків за користування кредитними коштами. Виключенням є те, що за порушення умов кредитного договору - відсоткова ставка НЕ збільшується у гірший бік для позичальника.
Цей Закон набирає чинності з 1 січня 2021 року, крім: підпунктів 1 і 6 пункту 2 розділу І цього Закону, які набирають чинності через три місяці з дня його опублікування; пункту 2 розділу ІІ цього Закону, який набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Автор новини: ТОВ "ЕКСТРЕНА ЮРИДИЧНА ДОПОМОГА"
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
837
Коментарі:
0
Переглядів:
379
Коментарі:
0
Переглядів:
263
Коментарі:
0
Переглядів:
555
Коментарі:
1
Переглядів:
527
Коментарі:
0
Переглядів:
808
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.