Головна Блог ... Новини Голова Верховного Суду України Я. Романюк: Лише 1% скарг українців до ЄСПЛ допускається до розгляду! Голова Верховного Суду України Я. Романюк: Лише 1%...

Голова Верховного Суду України Я. Романюк: Лише 1% скарг українців до ЄСПЛ допускається до розгляду!

 • Автор: 

  Автор не вказаний

 • 1

 • 0

 • 2070

Відключити рекламу
 - tn1_golova_verhovnogo_sudu_ukraini_ya_romanyuk_lishe_1_skarg_ukraintsiv_do_espl_dopuskaetsya_do_rozglyadu_58906bff53434.jpg

Кількість звернень українців до Європейського суду з прав людини в поточному році зросла на 30% і наразі становить 18150 тис заяв та скарг. Про це заявив Голова Верховного Суду України Ярослав Романюк, інформуючи ЗМІ про підсумки свого візиту до Європейського суду з прав людини (м. Страсбург), який відбувся 25-29 січня 2017 року. Так, пан Романюк навів статистичні дані щодо розгляду справ Європейским судом з прав людини стосовно звернень громадян України з різних питань. Із загальної кількості скарг 65% - заяви на невиконання або ж затягування виконання рішень національних судів; 22% - скарги від осіб, котрі зазнали майнових втрат на сході України в результаті бойових дій. Інші скарги здебільшого стосуються звільнення посадових осіб в порядку люстрації.

При цьому пан Романюк відмічає, що в середньому, із 1 тис скарг, направлених українцями до ЄСПЛ, 95% визнаються неприйнятними, і лише 1% скарг допускається до розгляду.

Серед іншого, Голова ВСУ також повідомив, що в конкурсі на суддів нового ВСУ візьмуть участь 17 суддів ВСУ (із нині діючих 19), два судді ВСУ у відставці та два працівники апарату ВСУ.

Згадайте новину: За рік Україна програла або визнала поразку у більше ніж 1000 справах в ЄСПЛ

У свою чергу суддя судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України Олег Кривенда проаналізував результати роботи чергового Пленуму Верховного Суду України, на якому розглядалося питання необхідності звернення до Конституційного Суду України з поданням щодо перевірки на конституційність деяких положень Конституції України та Закону України «Про прокуратуру» та пояснив причини відмови у зверненні.

Суддя Судової палати у господарських справах Верховного Суду України Інна Берднік акценувала увагу на особливостях розгляду справ, що виникають із права власності на комунальне майно.

Суддя Судової палати у цивільних справах Верховного Суду України Василь Гуменюк зосередив увагу на проблемних питаннях роботи судової палати в умовах проведення судової реформи відповідно до Закону України «Про судоустрій і статус суддів», на очікуваних реальних конституційних змінах відповідно до Перехідних положень Конституції України.

ЦИТАТА РОКУ – ГОЛОВА ВСУ Романюк: В Україні виконується лише 5% від усіх ухвалених судом рішень і влада вже заборгувала громадянам 450 млрд. грн. за невиконаними рішеннями!!!

Також суддя ВСУ зауважив, що з 30 вересня 2016 року і до цього часу не внесено відповідні зміни у законодавство щодо народних засідателів. «Громадяни часто використовують процесуальний шлях розгляду справ за нововиявленими обставинами, але для розгляду такої категорії справ необхідні судді, які ще жодного разу не розглядали цю справу, а в зв’язку із масовим звільнення суддів громадяни стають обмеженими у своїх правах, а тому слід очікувати великої кількості звернень до ЄСПЛ»,- пояснив Василь Гуменюк.

Суддя - спікер Cудової палати у кримінальних справах Верховного Суду України Богдан Пошва на прикладі справи, яка розглядалась колегією суддів про застосування окремих положень Закону України від 26 листопада 2015 року №838-VIII «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього увязнення у строк покарання» (або як у засобах масової інформації закон народного депутата України Надії Савченко), наголосив на особливостях відкриття касаційного провадження на судові рішення щодо питань, пов’язаних з виконанням вироку суду. За словами судді ВСУ, в ухвалі касаційного суду зазначено, що системне тлумачення статей КПК дозволяє дійти висновку про те, що судові рішення, якими вирішуються питання, пов’язані з виконанням вироку, не підлягають касаційному оскарженню, оскільки таке оскарження не передбачене в ч. 5 ст. 537 КПК.

«Оскільки оскаржене судове рішення стосується питання, пов’язаного з виконанням вироку, то воно не перешкоджає кримінальному провадженню у справі, а отже, згідно з ч. 2 ст. 424 КПК, не є предметом розгляду суду касаційної інстанції. З такою позицією погодилася і колегія суддів Судової палати у кримінальних справах, а тому відмовила в задоволенні заяви», - зауважив Богдан Пошва.

Крім того, суддя Богдан Пошва повідомив про те, що судді палати (у складі 6 осіб) завершили підготовку ряду кримінальних справ до перегляду всім складом Верховного Суду України після рішення Європейського суду з прав людини у справі «Зякун проти України» та ін., де буде сформовано важливі правові висновки про застосування норм Конвенції про захист прав людини та основоположних свобод 1950 року національними судами.

Джерело: Юридична газета

 • 2070

  Переглядів

 • 0

  Коментарі

 • 2070

  Переглядів

 • 0

  Коментарі


 • Відключити рекламу

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст