Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 48-1. Порядок та розмір надання громадянам грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення

Порядок та розмір надання громадянам грошової компенсації за належні їм для отримання жилі приміщення визначаються Кабінетом Міністрів України.

{Постанови КМ № 719, № 214, № 280, № 206}

{Закон доповнено статтею 48-1 згідно із Законом № 1510-VI від 11.06.2009}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Правом на грошову компенсацію за житло користуються військовослужбовці (в т.ч. звільнені), що перебувають на відповідному квартирному обліку у військових частинах, а у випадку їх розформування - у військоматах та КЕУ (№ К/800/21695/16, 23.03.17)

Ця справа за позовом колишнього військовослужбовця до Міністерства оборони України про визнання протиправними дій та зобов'язання здійснити виплату грошової компенсації за належне для отримання житлове приміщення фактично в повній мірі окреслює правову базу з цього питання.

Позов мотивовано позивачем тим, що він підпадає під дію постанови Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 728 «Порядку визначення розміру і надання військовослужбовцям та членам їх сімей грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення» як військовослужбовець, який має вислугу на військовій службі 20 і більше років, звільнений з військової служби в запас або у відставку за станом здоров'я, та який відповідно до законодавства потребує поліпшення житлових умов і не використав право на безоплатну приватизацію житла, та подав перелік необхідних документів для отримання грошової компенсації. Суму компенсації компенсації за належне для отримання жиле приміщення позивач оцінив в розмірі 506 820,60 грн.

З огляду на те, що позивч перебуває на квартирному обліку для позачергового отримання житла як звільнений в запас військовослужбовець в органі місцевого самоврядування, він підтвердив своє право на компенсацію також і судовим рішенням, відповідно до якого в його випадку органи місцевого самоврядування, на відміну від центрального органу виконавчої влади, не уповноважені державою надавати компенсацію військовослужбовцям та особам, звільненим з військової служби.

ВАСУ залишив без змін постанову апеляційного адміністративного, якою скасоване позитивне для позивача рішення суду першої інстанції, оскільки це рішення не узгоджується з встановленою чинним законодавством процедурою, за умови дотримання якої позивач мав би право на отримання спірної грошової компенсації. Зазначена процедура, зокрема, включає надходження черги для отримання житла; прийняття житловою комісією відповідного рішення, що мало б бути затверджене керівником визначеної в пункті 12 вказаного Порядку № 728 установи (Міністрові оборони, тощо); затвердження Міністерством оборони України списків осіб, що мають право на компенсацію, яка надається шляхом перерахування коштів на поточний рахунок особи.

Аналіз зазначеного нормативно-правового документу в сукупності із нормами ст. 12 Закону України «Про соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» та ст. 48-1 Житлового кодексу України дає підстави стверджувати, що він не поширюється на колишніх військовослужбовців, які не перебувають на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов, який ведеться у військових частинах, органах, підрозділах, загонах, військових навчальних закладах, установах, а у разі їх розформування - у військових комісаріатах та квартирно-експлуатаційних установах (організаціях).

У зв’язку з проблемою, що стала предметом виріщення цієї судового справи, доречно нагадати, що відповідно до Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями (Наказ Міністерства оборони України 30.11.2011 № 737), облік військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, та членів їх сімей, які потребують поліпшення житлових умов, ведеться у квартирно-експлуатаційних органах, військових частинах та гарнізонах.

Довідка: з огляду на викладені ніжче позиції не можна виключати, що цей спір повинен був розглядатись в порядку цивільного судочинства.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
1