Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Стаття 40. Перебування громадян на обліку потребуючих поліпшення житлових умов. Зняття з обліку

Громадяни перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов до одержання житлового приміщення, за винятком випадків, передбачених частиною другої цієї статті.

Громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках:

1) поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення;

1-1) одноразового одержання за їх бажанням від органів державної влади або органів місцевого самоврядування грошової компенсації за належне їм для отримання жиле приміщення у встановленому порядку;

2) виїзду на постійне місце проживання до іншого населеного пункту;

3) припинення трудових відносин з підприємством, установою, організацією особи, яка перебуває на обліку за місцем роботи, крім випадків, передбачених законодавством Союзу РСР, цим Кодексом та іншими актами законодавства Української РСР;

4) засудження до позбавлення волі на строк понад шість місяців, заслання або вислання;

5) подання відомостей, що не відповідають дійсності, які стали підставою для взяття на облік, або неправомірних дій службових осіб при вирішенні питання про взяття на облік.

У разі смерті громадянина, який перебував на обліку потребуючих поліпшення житлових умов, за членами його сім'ї зберігається право подальшого перебування на обліку. Таке ж право зберігається за членами сім'ї громадянина, який перебував на обліку у виконавчому комітеті місцевої Ради народних депутатів і був знятий з обліку з підстав, зазначених у пунктах 2 і 4 цієї статті.

Зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов провадиться органами, які винесли або затвердили рішення про взяття громадянина на облік.

Про зняття з обліку потребуючих поліпшення житлових умов громадяни повідомляються у письмовій формі з зазначенням підстав зняття з обліку.

Не знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов народні депутати України, які перейшли на постійну роботу у Верховну Раду України, і члени їх сімей за місцем попередньої роботи чи постійного проживання.

{Стаття 40 із змінами, внесеними згідно із Законами № 287/95-ВР від 11.07.95, № 1510-VI від 11.06.2009}

КОМЕНТАР від ресурсу "ПРОТОКОЛ": 

Аналізуйте судовий акт: Наявність у особистій власності дружини військовослужбовця житлового будинку, придбаного до шлюбу, не свідчить про покращення житлових умов військовослужбовця і не обумовлює зняття його з квартирного обліку (Справа № 357/4295/16-ц, 26.07.17)

Ситуація, що потягнула за собою виникнення цієї судової справи, характеризується наступними обставинами – з 1995 року позивач (старший прапорщик) запасу перебував на квартирному обліку, а з 1997 року - у пільговій черзі осіб, які позачергово потребують поліпшення житлових умов. Рішенням житлової комісії військової частини у 2016 року, позивач був знятий з квартирного обліку всупереч Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройний Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями. Підставою для зняття з обліку стало те, що у 2015 року позивач одружився, а його дружина має у приватній власності житловий будинок площею 62,9 кв. м, отже, позивач, за висновком комісії і командування , не потребує поліпшення житлових умов.

Судами були захищені законні права та інтереси позивача, постановлене рішення, яким визнано незаконним і скасувано рішення житлової комісії військової частини щодо зняття його з квартирного обліку, а також зобов'язано військову частину поновити позивача в пільговій черзі осіб, які потребують поліпшення житлових умов, з 1997 року.

ВССУ також погодився з рішеннями попередніх судових інстанції і зазначив, зокрема, таке.

У статті 40 ЖК УРСР визначено, що громадяни знімаються з обліку потребуючих поліпшення житлових умов у випадках, зокрема, поліпшення житлових умов, внаслідок якого відпали підстави для надання іншого жилого приміщення.

На момент прийняття рішення про зняття з квартирного обліку позивача, його дружині належав житловий будинок. Позивач же одружився у 2015 році, а тому у відповідності до ст. 57 СК України житловий будинок є особистою власністю дружини позивача, оскільки був набутий нею до шлюбу.

Нарешті, відповідно до приписів статті 12 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» і Інструкції про організацію забезпечення військовослужбовців Збройний Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями, затвердженою наказом Міністерства оборони України від 30 листопада 2011 року № 737 військовослужбовці та особи, звільнені з військової служби, знімаються з обліку за місцем служби (за місцем звільнення з військової служби) у разі, зокрема, поліпшення житлових умов у випадках, передбачених законодавством, за місцем перебування на квартирному обліку, унаслідок чого зникла потреба в наданні жилого приміщення.

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
0