Головна Блог ... Новини ФГВФО не зміг продати 113 ГА землі "ІМЕНІ" Фірташа на оболоні, хоч знизив ціну більш ніж утричі ФГВФО не зміг продати 113 ГА землі "ІМЕНІ" Фірташ...

ФГВФО не зміг продати 113 ГА землі "ІМЕНІ" Фірташа на оболоні, хоч знизив ціну більш ніж утричі

Відключити рекламу
ФГВФО не зміг продати  113 ГА землі \

11 жовтня вчергове не відбулися заплановані торги Фонду гарантування з продажу земельних ділянок для будівництва, експлуатації та обслуговування житлових будинків і об’єктів соціально культурного призначення площею 113,5 га, які знаходяться в м. Києві за адресою вул.Богатирська/Північна та належать Родовід Банку, повідомляє inbalance.com.ua

Стартова ціна лоту була 1,1 млрд грн, що в понад три рази менше, ніж на першому аукціоні (3,7 млрд грн), який планувався 2 серпня, але також не відбувся. Також невдалими були спроби продати цей актив на аукціонах 13 серпня (тоді початкова ціна була встановлена на рівні 3,3 млрд грн), 22 серпня (2,96 млрд грн), 3 вересня (2,59 млрд грн), 12 вересня (2,2 млрд грн), 21 вересня (1,85 млрд грн), 2 жовтня (1,48 млрд грн).

Нагадаємо, в лютому Фонд гарантування заявляв про “кричущий випадок незаконного переоформлення права власності та подальші численні шахрайські продажі земельної ділянки, площею понад 113,5 га в Оболонському районі м. Києва, що належить АТ «Родовід Банк»”. “Фактично, один із найліквідніших активів, приблизною вартістю 3,7 млрд грн, було вкрадено у АТ «Родовід Банк»”, - констатував ФГВФО.

Йдеться про земельні ділянки, які компанія "Баски Плюс-2004" (пов`язували з Дмитром Фірташем) передала в заставу Родовід Банку.

У Фонді зауважували, що “безпрецедентним цей випадок робить той факт, що земельна ділянка була визнана речовим доказом у кримінальній справі, у зв’язку із чим Головним слідчим управлінням СБУ на неї було накладено арешт. Із порушенням законодавства країни, шляхом фальшування документів усього лиш за місяць часу землю банку у столиці було тричі (!) перепродано”.

“6 лютого, за результатами розгляду скарги банку про незаконне відчуження майна та незаконну реєстрацію права власності на земельну ділянку, Комісією з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації (Міністерство юстиції) було прийняте рішення, відповідно до якого банку повернуто незаконно відчужене майно.

Оперативно вирішити конфлікт на користь банку (а в його особі і державі) допомогла свідома позиція та підтримка компанії, яка останньою «придбала» цей актив, а згодом виявила порушення. Під час розгляду скарги банку представники компанії заявили, що після того, як їм стало відомо про протиправні дії при відчуженні земельної ділянки, вони зупинили будь-які дії з майном, провели власне розслідування та співпрацювали з Фондом”, - йшлося в заяві ФГВФО.

17.05.2018 Печерський райсуд м. Києва задовольнив клопотання слідчого поліції та в рамках кримінального провадження №42018000000000661 надав тимчасовий доступ (з можливістю вилучення копій) до кредитних справ низки компаній, які перебувають у володінні «Родовід Банку».

Згадайте новину: Ахметов замість грошей через суд повертає партнеру Фірташа "Укртелеком"

Йдеться в т.ч. про ТОВ «Мегаполісжитлобуд», ТОВ «Баски Плюс-2004 рік», а також ТОВ «Торговий дім «Київгазенерго», ТОВ «Данко 2007», ТОВ «Київфінансконсультант», ТОВ «АтлантікКаспіанРесорсес», ТОВ «Акватіка ХХІ», ЗАТ «Фінансово-промисловий альянс», ТОВ «Клінкер-Н», ТОВ «Будівельна компанія «Корт-Плюс» тощо.

Згідно з судовими матеріалами, Головне слідче управління Нацполіції здійснює досудове розслідуванняу кримінальному провадженні № 42018000000000661 від 21.03.2018 за фактом розтрати грошових коштів «Родовід Банку» службовими особами цього банку.

“Досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи АТ «Родовід Банк», зловживаючи своїм службовим становищем, протягом 2007-2009 років укладали на пільгових умовах кредитні договори у значних сумах із суб`єктами господарської діяльності, що підконтрольні окремим фізичним особам, використовуючи для цього також кошти, отримані від Національного банку України для рефінансування зазначеної банківської установи, які не було повернуто та призвело до їх розтрати у загальній сумі 2,8 млрд. грн”, - йдеться в ухвалі суду.

У 2009-2011 роках націоналізований “Родовід Банк” був докапіталізований державою на 12,4 млрд грн, у т.ч. на фоні переведення в банк під час кризи 2008-2009 років (за часів прем’єрства Ю. Тимошенко) зобов’язань “Укрпромбанку” перед вкладниками на 6,9 млрд грн з частиною його активів (регіональна мережа та частина кредитного портфелю).

У 2011 році - за часів президентства В. Януковича - уряд прийняв рішення створити на базі "Родовід Банку" санаційний банк для проведення роботи з активами державних і рекапіталізованих за участю держави банків.

"Родовід Банк" був визнаний неплатоспроможним у лютому 2016 року. Ліквідація банку була розпочата в грудні 2017 року.

Згадане вище ТОВ "Мегаполісжитлобуд" - інвестор, власник та орендар землі під недобудованим ТРЦ "Республіка" (вул. Велика Кільцева, 1 в Києві). Цю компанію пов’язували з Дмитром Фірташем і Сергієм Льовочкіним.

У травні Фонд гарантування вкотре не зміг продати за 1,1 млрд грн (спочатку ціна була 2,72 млрд грн) права вимоги банку “Надра” за кредитами, в забезпеченні по якому вказана недобудова. Продаж здійснюється в інтересах НБУ, який отримав відповідні активи від банку “Надра” в заставу по рефінансуванню.

За даними НБУ, на середину березня борг банку "Надра" по кредитам рефінансування становив 9,8 млрд грн.

Згадайте новину: Удастся ли государству забрать газовые сети у Фирташа

  • 1708

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1708

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст