Головна Блог ... Новини Єдиний соціальний внесок зменшено законом з 41% до 16, 4 %. Єдиний соціальний внесок зменшено законом з 41% д...

Єдиний соціальний внесок зменшено законом з 41% до 16, 4 %.

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 2

  • 1424

Відключити рекламу
Єдиний соціальний внесок зменшено законом з  41% до 16, 4 %. - tn1_ediniy_sotsialniy_vnesok_zmensheno_zakonom_z_41_do_16_4_54a1a7dc73878.jpg

Верховна Рада України ухвалила закон «Про реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізацію оплати праці», яким єдиний соціальний внесок (ЄСВ), який нараховується на фонд заробітної плати при виплаті заробітної плати в сумі, яка перевищує три прожиткових мінімумів буде складати з 1 січня 2015 року - 16,4 %. Таким чином, ставку ЄСВ зменшено в 2, 5 рази з 41% до 16, 4 %.

Уряд України іде на безпрецедентний ризик в такий скрутний час і так радикально зменшуючи ставку ЄСВ та змінюючи умови його нарахування. Планується, що цей захід буде стимулювати підприємців виплачувати заробітну плату працівникам офіційно, а не конверті, що в свою чергу збільшить надходження від податку на доходи фізичних осіб. Якщо, підприємці не будуть легалізовувати доходи своїх працівників і залишать її у тіні, Державний бюджет України отримує катастрофічну діру, непрогнозованого розміру. Так чи інакше, таке зменшення ЄСВ є безумовно реформаторським і дає принаймні шанс для реальної детінізації економіки.

Згаданий закон також передбачає об’єднання фонду страхування від нещасних випадків на виробництві та фонду страхування від тимчасової непрацездатності, що в першу чергу дозволить скоротити витрати на утримання апаратів цих структур.

Для довідки: в ніч с 28 на 29 грудня Верховна Рада України прийняла закон «Про Державний бюджет України на 2015 рік» зі знаковим номером законопроекту – 1000. Дохідна частина Державного бюджету планується в сумі 475, 24 млрд. грн., витратна частина - 527, 19 млрд. грн., тобто дефіцит складає 63, 67 млрд. грн.

У 2015 році також нормативно закріплено падіння ВВП в Україні на 4,3%, інфляцію на рівні 13, 1%, курс долара США за розрахунками експертів ( не Нацбанку України) - 17 грн. При такому курсі долара США мінімальна заробітна плата в Україні встановлена в сумі 1378,00 грн, а прожитковий мінімум в сумі 1330,00 грн.

По суті єдиною надією уряду Арсенія Яценюка для уникнення дефолту України в умовах прихованої війни з Росією є продовження політики зовнішніх валютних запозичень під здійснення конкретних реформ в проблемних галузях. Місія МВФ планує прибути в Київ для роботи вже 8 січня 2015р.

Насамкінець, підкреслимо, що у 2015 році Україна планує виділити на національну безпеку та оборону до 90, 7 млрд. гривень, з яких безпосередньо на саму оборону до 80 млрд. гривень, решта витрат пійде на фінансування інших державних органів, які здійснюють функції пов'язані з державною безпекою та обороною. Це приблизно 5 % ВВП України. Лише уявимо собі, які це астрономічні витрати для нашої держави, навіть при плануємому обмінному курсі гривні до доллара США - 1:17. (а не 1:8, як це було рік тому).

Згадайте новину: Финансы поют романсы, но Украина умудряется удерживаться на плаву.

  • 1424

    Переглядів

  • 2

    Коментарі

  • 1424

    Переглядів

  • 2

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Прежде чем ерунду писать, хотя бы почитали. ЕСВ БЫЛ 34.7 %, а не 41  %! И там, в законе прописн хитрый механизм расчетов по снижению ЕСВ. Для всех остальных плательщиков ставки остаются те же. Не нужно рассчитывать на иллюзии. 

    30.12.2014 12:41

    Олег Сергеевич, наиболее рассространённая ставка ЕСВ действительно была 34,7%. Но если Вы посмотрите ст. 8 ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", Вы найдёте там и более высокие ставки и 38%, и 41% и 42%, впоть до 49, 7%. Конечно такие ставки применялись гораздо реже, но в этом сообщении ключевой информацией всё таки была ставка в 16, 4 % и она утверждена. Что касается хитрого механизма, то тут Вы безусловно правы. Те кто платил зарплату по-белому от этого закона не выигрывают. Цель этого закона заставить тех, кто платит по-чёрному, хоть что-то начать платить. Иллюзий никто не строит, но по мнению редакции это всё таки маленький и рискованный позитивный шаг. В наше время вообще сложно найти позитивные новости. А новый закон про ЕСВ ещё будем анализировать. Ст. 8 начало - "розмір єдиного внеску та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування 1. Розмір єдиного внеску для кожної категорії платників, визначених цим Законом, та пропорції його розподілу за видами загальнообов'язкового державного соціального страхування встановлюються з урахуванням того, що вони повинні забезпечувати застрахованим особам страхові виплати і соціальні послуги, передбачені законодавством про загальнообов'язкове державне соціальне страхування; фінансування заходів, спрямованих на профілактику страхових випадків; створення резерву коштів для забезпечення страхових виплат та надання соціальних послуг застрахованим особам; покриття адміністративних витрат із забезпечення функціонування системи загальнообов'язкового державного соціального страхування. "

    30.12.2014 15:09

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст