0
0
62
Обов’язкова мобілізація в Україні з 2022 року стосується кожного чоловіка з 25 до 60 років. Всі ті, кому ще не виповнилося 25, за законом, не можуть бути примусово відправлені на фронт. Тетяна Савченко - адвокат у адвокатському бюро "Тетяни Савченко" в коментарі УНІАН розповіла, чи можлива мобілізація в Україні чоловіків старше 60 років.
З якого віку мобілізація не торкнеться чоловіківЩо робити, якщо видали повістку та "світить" мобілізація після 50 років Для кого може бути реальною мобілізація після 50 роківЗ якого віку мобілізація не торкнеться чоловіківТетяна Савченко, посилаючись на статтю 22 "Про військовий обов’язок та військову службу", пояснює, що в ній чітко прописано, що є граничний вік військовозобов'язаних. У документі зазначено - під час воєнного стану такий вік для рядових, сержантів, молодшого та старшого офіцерського складу становить до 60 років.
"Тобто у 59-ть такі особи ще є військовозобов'язаними та можуть бути мобілізованими, а в 60 їх мобілізувати не можуть"
Це означає, що мобілізація 60+ просто незаконна. За словами експерта, особа рівно в 60 років вважається не військовозобов'язаною, оскільки у законі про військову службу чітко вказано, що на військову службу можуть призвати особу саме до 60 років. В 60 років теоретично людину вже не можуть мобілізувати.
Що робити, якщо видали повістку та "світить" мобілізація після 50 роківЗа законом мобілізація в Україні після 50 років можлива - навіть в 55 років, але адвокат поділилася: "Я не стикалась з випадками мобілізації після 60 років".
Експерт нагадує, що ТЦК масово розсилає повістки тим, хто ще стоїть на військовому обліку, а для того, щоб після настання граничного віку знятися з військового обліку, потрібно зробити кілька кроків.
Після досягнення шістдесятирічного віку необхідно самостійно з’явитися у ТЦК, надати паспорт, військово-обліковий документ та подати заяву з проханням зняти особу з військового обліку у зв’язку з досягненням граничного віку. Після цього людину мають зняти з військового обліку і тоді їй точно не матимуть права виписувати повістки, й мобілізація після 55 років її не торкнеться.
Якщо 60-річній людині видали повістку, то вона має з’явитися у ТЦК, повідомити, що вже досягла граничного віку та хоче знятися з військового обліку. У тому разі, якщо особу, якій виповнилося 60 років, мобілізували, вона має право звернутися із рапортом про звільнення з військової служби у порядку 26 статті закону "Про військовий обов’язок та військову службу". Адвокат впевнена, що така особа може бути звільнення зі служби у війську - у документі чітко йдеться про це.
Для кого може бути реальною мобілізація після 50 роківТетяна Савченко каже, що представники вищого офіцерського складу (генерал, бригадний генерал, генерал-майор, генерал-лейтенант) відповідно до закону є військовозобов'язаними до 65 років - для таких осіб граничний вік для проходження військової служби під час особливого періоду (воєнного стану) саме такий, тобто їх може торкнутися мобілізація в Україні.
Військовослужбовці, які мають високий рівень професійної підготовки, багато досвіду і визнані ВЛК придатними до проходження служби у війську, на їх прохання можуть бути залишені на військовій службі після досягнення граничного віку перебування на військовій службі на термін до 5 років, тобто також до 65-річчя.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
949
Коментарі:
0
Переглядів:
660
Коментарі:
0
Переглядів:
723
Коментарі:
0
Переглядів:
713
Коментарі:
1
Переглядів:
585
Коментарі:
0
Переглядів:
476
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.