2
0
2024
ДТП саме по собі – неприємна ситуація, але ще гірше, коли винуватець покидає місце аварії, залишаючи вас самостійно розбиратися зі збитками. Якщо ви маєте чинний страховий поліс ОСЦПВ, скористайтеся наступним алгоритмом дій:
Пользуйтесь консультацией: Работает ли на практике европротокол? Как и в каких случаях можно составить европротокол при ДТП?
1. Зафіксуйте дані про водія-втікача. Постарайтеся запам'ятати номер машини та прикмети водія, за можливості, зробіть фото або відео машини-втікача.
2. Увімкніть аварійну сигналізацію та поставте знак аварійної зупинки. Викличте поліцію за номером 102 для фіксації факту ДТП та втікання винуватця.
3. Зберіть додаткове підтвердження факту ДТП з винуватцем-втікачем. Поки очікуєте поліцію, пошукайте свідків події, запишіть їх дані та контакти; перевірте за можливості, чи є на місці відеофіксація.
4. Оформіть ДТП та отримайте довідку Ф2 про обставини ДТП, шляхом звернення до підрозділу поліції.
5. Звернутися до МТСБУ. Після фіксації ДТП та за наявності поліса ОСЦПВ, необхідно звернутися за виплатою страхового відшкодування до МТСБУ. Ви можете надіслати документи поштою або подати їх в електронному вигляді.
Користуйтеся консультацією: Що таке регресний позов, або відповідальність водія при ДТП
Обов’язково, протягом ТРЬОХ робочих днів з моменту настання події.
Для оформлення заяви, вам знадобляться такі документи:
Страховий поліс ОСЦПВ на пошкоджений автомобіль.
Копія паспорта та ІПН.
Документи, в яких зафіксовано факт аварії: схема ДТП, оформлена поліцією, та пояснення.
Довідка Ф2 про обставини ДТП.
Для прискорення виплати відшкодування може знадобитися копія рішення суду, яка підтвердить відповідальність іншого учасника ДТП, медичні довідки про стан здоров'я потерпілого (у т. ч. про тимчасову непрацездатність). Представники МТСБУ мають право зв'язатися зі свідками аварії для відновлення повної картини подій, оглянути пошкоджене авто, виконати інші дії.
Користуйтеся консультацією: Що робити постраждалому при ДТП по полісу автоцивілки?
Прийняття рішення МТСБУ про регламентні виплати (або аргументація причини відмови, якщо не подано будь-які документи) відбувається протягом 90 днів з дня подання заяви на виплату страхового відшкодування.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
93
Коментарі:
0
Переглядів:
155
Коментарі:
0
Переглядів:
122
Коментарі:
0
Переглядів:
905
Коментарі:
1
Переглядів:
532
Коментарі:
0
Переглядів:
834
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.