Головна Блог ... Новини ДП «СЕТАМ» ПЕРЕЙШЛО ВІД МІН’ЮСТУ ДО СФЕРИ УПРАВЛІННЯ АГЕНТСТВА З РОЗШУКУ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ АКТИВІВ (АРМА) ДП «СЕТАМ» ПЕРЕЙШЛО ВІД МІН’ЮСТУ ДО СФЕРИ УПРАВЛІН...

ДП «СЕТАМ» ПЕРЕЙШЛО ВІД МІН’ЮСТУ ДО СФЕРИ УПРАВЛІННЯ АГЕНТСТВА З РОЗШУКУ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ АКТИВІВ (АРМА)

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 0

  • 0

  • 2555

Відключити рекламу
ДП «СЕТАМ» ПЕРЕЙШЛО ВІД МІН’ЮСТУ ДО СФЕРИ УПРАВЛІННЯ АГЕНТСТВА З РОЗШУКУ ТА МЕНЕДЖМЕНТУ АКТИВІВ (АРМА) - tn1_dp_setam_pereyshlo_vid_min_yustu_do_sferi_upravlinnya_agentstva_z_rozshuku_ta_menedgmentu_aktiviv_(arma)_5c5d4eb4e7a3f.jpg

Державне підприємство «СЕТАМ» OpenMarket Міністерства юстиції України перейшло до сфери управління Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Міністерство юстиції послідовно займає позицію децентралізації функцій виконавчої влади й позбавлення того інструментарію, у якому поступово відпадає нагальна потреба.

Нещодавно Урядом було прийнято розпорядження, яким змінено умови експерименту з реалізації арештованого майна у виконавчому провадженні, зокрема, змінами до розпорядження № 212 встановлено, що відтепер організатор електронних торгів визначатиметься за конкурсом.

Раніше ця норма передбачала, що таким організатором має бути держпідприємство у сфері управління Міністерства юстиції.

«Міністерство юстиції послідовно виконує свої плани, які затверджені Урядом України, нашими міжнародними партнерами і громадськістю, відмовляється від непритаманних для нього функцій і поступово передає їх на потреби місцевого самоврядування або інших органів центральної виконавчої влади. Ми вже відмовилися від Укрдержреєстру і передали ці функції на користь нотаріату і органів місцевого самоврядування. Ми передаємо наші реєстри. Нещодавно реєстр корупційних правопорушень було передано на користь НАЗК. Ми відкриваємо публічні реєстри. Ми створюємо паралельно з державними виконавцями - приватних виконавців. І сьогодні ми говоримо про передачу ДП «СЕТАМ» до Агентства з розшуку та менеджменту активів», - наголосила Перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова.

«Чому АРМА і чому СЕТАМ? Сьогодні АРМА є найбільшим спеціалізованим органом з питань управління конфіскованим та арештованим майном, розвиток якого так потрібен нашій державі. Я хочу сказати, що це не є рішення особисто Мін’юсту. Учора це рішення було прийнято на засіданні Уряду, - наголосила Перший заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова. - АРМА зверталось з цією пропозицією до МВС (штрафмайданчики), МЕРТу (ProZorro) та Мін’юсту з проханням передати державне підприємство, яке має відповідні потужності для зберігання, реалізації та роботи з майновими активами. Саме тому Мін’юст вирішило піти назустріч розвитку діяльності у цьому напрямку і, розуміючи необхідність підтримання цього рішення, вирішило передати ДП “СЕТАМ” до сфери управління АРМА», - пояснила Олена Сукманова.

АРМА зацікавлене у логістичній інфраструктурі СЕТАМ.

Підприємство має розвинену складську та логістичну інфраструктуру у всіх областях України та понад 200 працівників, які можуть виконувати роботи, необхідні АРМА для виконання своїх завдань.

«У АРМА є потреба в отриманні комплексних послуг з ідентифікації, інвентаризації, пакування, транспортування, збереження активів з моменту, коли вони передані і до моменту, коли вони передаються управителю або на реалізацію. Ми аналізували ринок і дійшли висновків, що наразі на ринку ніхто таких комплексних послуг не надає. Закупівля цих послуг поодинці – складний, тривалий і дорогий процес. Головне, це створює ризики шкоди майну. Наразі логістичні та складські потужності ДП СЕТАМ можуть задовольнити попит АРМА на такі послуги», - підкреслив голова Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів Антон Янчук.

Підприємство розширить функціонал діяльності у нових сферах.

«У 2015 році СЕТАМ створювалося в якості експерименту для подолання тотальної корупції, якою була пронизана сфера реалізації арештованого майна: від визначення організатора торгів до допуску учасників, від махінацій під час аукціону до розукомплектації арештованих автівок, від можливості домовитися про будь-що до банальних крадіжок майна, яке знаходилося на зберіганні. На мою думку, СЕТАМу вдалося докорінно змінити систему: запровадити чесні механізми доступу до торгів, гарантувати безпечність збереження активів, гарантувати безпечність ставок через блокчейн. І це вилилось у конкретні результати. Так, лише за 2018 рік OpenMarket продав майна на 2,7 млрд грн та почали проводити електронні земельні аукціони в Україні, - наголосив генеральний директор ДП «СЕТАМ» Віктор Вишньов. - Ми бачимо перспективу у співпраці з АРМА з розвитку нових галузей комплексних послуг. Наша стратегічна мета – система, що складається зі зберігання, управління та реалізації майна».

Довідково:

СЕТАМ (система електронних торгів арештованим майном) - це чесний, простий та ефективний засіб реалізації майна через мережу Інтернет. Система працює на всій території України з 2014 року

АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів) - є центральним органом виконавчої влади зі спеціальним статусом, уповноваженим на формування та реалізацію державної політики у сфері виявлення та розшуку активів, які можуть бути арештовані у кримінальному провадженні, а також управління активами, які арештовані у кримінальному провадженні.

Джерело: Мінюст

Згадайте новину: АРМА ПЕРЕДАЛО КВАРТИРУ ЯНУКОВИЧА УПРАВИТЕЛЮ

Мінюст переховав СЕТАМ у Нацагентстві юриста Петренка напередодні розгляду монополії в АМКУ

Кабінет міністрів передав держпідприємство СЕТАМ із сфери управління Міністерства юстиції до сфери управління Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів (АРМА).

Відповідне розпорядження уряд прийняв на своєму засіданні 6 лютого.

З розданих на засіданні Кабміну документів відомо, що з питань передачі СЕТАМ до Мін’юсту у грудні 2018 року звернулася сама АРМА.

У пояснювальній записці вказано, що передача СЕТАМ сприятиме роботі органів досудового слідства, прокуратури та суду, зокрема, зі зберігання речових доказів.

Також в пояснювальній записці Мінюст вказав, що нині в управління АРМА передано понад 500 об’єктів нерухомого майна та понад 200 об’єктів рухомого майна. Єдиним конкретним прикладом була названа резиденція «Межигір’я», де під управлінням АРМА перебуває 4 тисяч об’єктів: витвори мистецтва та обладнання, меблі, колекційний алкоголь та інше.

Нагадаємо, 31 січня уряд прийняв зміни до розпорядження №212 від 11 березня 2015 року, яким Мін’юсту дозволялось самостійно визначити власне держпідприємство організатором електронних торгів по реалізації арештованого майна. Зміни передбачають, що для визначення організатора тепер треба провести конкурсну процедуру відбору організатора електронних торгів. Також було визначено критерії, яким має відповідати організатор торгів:

· наявність у власності електронної торгової системи, що використовує криптографічну технологію Blockchain;

· здатність електронного торгової системи здійснювати підключення електронних майданчиків до центральної бази даних систем електронних торгів через протокол програмного обміну (API);

· наявності у організатора можливості надавати послуги зберігання та транспортування арештованого майна на всій території України, а також пов’язані послуги (навантаження, розвантаження, тощо), зокрема шляхом залучення за договором підрядників, які надають вказані послуги.

Сьогодні таким критеріям відповідає поки що лише СЕТАМ, його монопольне становище обумовлене рішенням Міністерства юстиції Павла Петренка про наділення підприємства виключними повноваженнями. Урядове розпорядження зобов’язало Мінюст також визначити критерії для підприємств та ФОП, які будуть залучатися використовувати електронну систему торгів СЕТАМ на підставі агентських та партнерських договорів.

У 2016 році Антимонопольний комітет рекомендував Мінюсту дозволити проводити електронні торги по продажу арештованого майна не тільки через СЕТАМ. Мінюст проігнорував ті рекомендації. Відтак АМКУ у 2017 році відкрив розгляд справи за ознаками вчинення Міністерством юстиції порушення законодавства про захист економічної конкуренції. Засідання АМКУ по питанню монополії СЕТАМ заплановане на 28 лютого.

АРМА очолює Антон Янчук, який до цього працював заступником міністра юстиції Павла Петренка, в 2008-2013 роках був старшим юристом ТОВ «Адвокатська компанія «МЛГруп», власником якої був сам Павло Петренка до призначення міністром. У цієї ж фірми він вже будучи міністром орендував автомобіль.

Зміна уряду та можлива відставка Павла Петренка з посади міністра за результатами парламентських виборів 2019 року не призведе до автоматичної відставки Антона Янчука з АРМА, оскільки згідно закону його на посаду призначено у 2016 році терміном на п’ять років. Підставою для звільнення є смерть, відставка за власним бажанням, вирок, а також висновок зовнішньої оцінки про неефективність діяльності Національного агентства та неналежне виконання обов’язків його головою.

Джерело: НАші ГРОШІ

  • 2555

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2555

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст