0
0
39
Щорічно 14 грудня - День вшанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС, або День ліквідатора в Україні. У цю дату згадують усіх, хто, ризикуючи своїм життям і здоров'ям, зберіг нам майбутнє, а також тих, кого, на жаль, уже немає серед нас.
Коли День ліквідатора аварії на ЧАЕС та історія дати26 квітня 1986 року в Радянському Союзі, в Українській РСР, сталася найстрашніша в історії людства техногенна катастрофа - аварія на Чорнобильській атомній станції. Наслідки цієї аварії ми відчуваємо й донині, але неможливо навіть уявити, якими вони могли б бути, якби не самовідданість людей - ліквідаторів цієї катастрофи.
Аварію на Чорнобильській атомній станції усували люди найрізноманітніших професій: пожежники, енергетики, військовослужбовці, інженери, будівельники, робітники. За найскромнішими підрахунками було задіяно щонайменше 90 тисяч осіб. На їхню долю випала тяжка доля: їм довелося гасити пожежу після вибуху, виконувати дезактивацію приміщень і проммайданчика станції, а також території навколо. І після цього - проектувати і будувати об'єкт "Укриття", який став саркофагом над зруйнованим енергоблоком, готувати післяаварійний пуск блоків ЧАЕС. Аварію вдалося локалізувати, але багато хто з ліквідаторів катастрофи заплатили за це своїм здоров'ям і життями. Загалом у ліквідації аварії брало участь понад 500 тисяч осіб.
14 грудня 1986 року - це день, коли було закінчено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком Чорнобильської АЕС. У 2006 році, указом президента України, було засновано 14 грудня День ліквідатора аварії на ЧАЕС(День вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС).
Як сталася аварія на ЧАЕСАварія на енергоблоці №4 Чорнобильської атомної електростанції, за однією з версій, сталася під час проектних випробувань однієї з систем безпеки. За словами очевидців, сталося два найпотужніших вибухи, унаслідок яких зруйнувалася частина реакторного блоку і машинного залу і почалася сильна пожежа. Це сталося в ніч із 25 на 26 квітня 1986 року.
Пізніше встановили, що зруйновано атомний реактор, а в атмосферу надходить неймовірна кількість радіоактивних речовин - загалом їх зафіксували 190 тонн, і близько 520 небезпечних радіонуклідів. У радіусі 30 кілометрів навколо атомної станції сталося найсильніше радіоактивне забруднення. Як наслідок, понад 400 тис. людей були змушені переселитися - ця територія досі залишається зоною відчуження.
Раніше УНІАН публікував календар 2024 на грудень - які свята будуть в Україні цього місяця та скільки буде вихідних.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
297
Коментарі:
0
Переглядів:
211
Коментарі:
0
Переглядів:
761
Коментарі:
0
Переглядів:
505
Коментарі:
0
Переглядів:
612
Коментарі:
0
Переглядів:
589
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.