Пошук в рубрикаторі
Оберіть рубрику
-
Адміністративне судочинство
- - Оскарження нормативно-правових актів суб’єкта владних повноважень
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності КМ України, цетральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності органів Державної податкової служби.
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності органів Державного пенсійного фонду України та Державної служби зайнятості
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності органів Державної виконавчої служби та Держказначейства
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності інших органів державної влади та їх посадових осіб.
- - Спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
- - Правила дорожнього руху - оскарження рішень, дій та бездіяльності інспекторів поліції
- - Спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень.
- - Спори із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
- - Питання адміністративного процесу
- - Судовий контроль за виконанням рішень суб'єктами владних повноважень
- - Спори у сфері будівництва, в тому числі із ДАБІ (архітектурно-будівельний контроль)
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності державних реєстраторів та нотаріусів
- Справи про накладення адміністративних стягнень (за кодексом України про адміністративні правопорушення)
-
Господарське судочинство
- - Визнання господарських договорів недійсними та інші спори пов’язані з укладанням, зміною або припиненням господарських договорів.
- - Стягнення боргу, збитків, штрафних санкцій, процентів, предмету іпотеки, втраченої вигоди, моральної шкоди, майна набутого без достатньої правової підстави
- - Приватизація майна.
- - Справи за заявами органів Антимонопольного комітету.
- - Спори про стягнення збитків з органів державної влади, місцевого самоврядування та їх посадових осіб.
- - Банкрутство.
- - Захист прав інтелектуальної власності.
- - Облік прав на цінні папери.
- - Спори між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами, тощо).
- - Земельні спори між суб’єктами господарської діяльності.
- - Оскарження дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби.
- - Питання господарського процесу
- - Способи захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів
- Конституційне судочинство
-
Кримінальне судочинство
- - Злочини у сфері господарської діяльності.
- - Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
- - Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав людини і громадянина.
- - Злочини проти власності.
- - Злочини проти громадської безпеки.
- - Злочини проти громадського порядку.
- - Злочини проти життя та здоров’я особи.
- - Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.
- - Злочини проти правосуддя.
- - Злочини у сфері службової діяльності.
- - Інші злочини.
- - Виправдувальні вироки.
- - Злочини скоєні під час Революції гідності
- - Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та інші злочини проти здоров'я населення
- - Угоди про примирення та вироки, що їх затверджують
- - Угоди про визнання винуватості та вироки, що їх затверджують
- - Питання кримінального процесу
- - Злочини проти авторитету органів державної влади, тощо
-
Цивільне судочинство
- - Визнання та захист права власності, інших речових прав.
- - Захист немайнових прав особи, в тому числі честі, гідності та ділової репутації
- - Спори, що виникають при укладанні, зміні, припиненні та виконанні цивільних договорів.
- - Деліктні (недоговірні) спори, про стягнення матеріальної та моральної шкоди, в тому числі ті, що виникають внаслідок Дорожньо-транспортної пригоди.
- - Житлові спори.
- - Земельні спори.
- - Сімейні спори.
- - Спадкові спори.
- - Трудові спори.
- - Захист прав інтелектуальної власності.
- - Спори з банками та іншими фінансово-кредитними установами. Стягнення коштів на підставі договорів позики та боргових розписок
- - Спори із забудовниками.
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності державних виконавців, спонукання державних виконавців вчинити дії
- - Питання цивільного процесу
- - Захист прав споживачів
- - Способи захисту цивільних прав та інтересів судом
-
Наказне провадження.
-
Окреме провадження.
-
Рішення Європейського суду із прав людини. Виконання рішень Європейського суду з прав людини на території України.
-
Позовна давність. Інші приклади судової практики.
-
Земельні спори (незалежно від судочинства)
-
ОСББ, ЖЕК, комунальні послуги та інше в сфері ЖКГ
Відкриття нових рахунків підприємством у разі арешту ДВС попередніх свідчить про намагання ухилитись від виконання рішення суду (ВС/ККС № 701/340/17 від 10.12.2019)
І о чого ж не вдаються боржники, щоб не віддавати свої борги…
Як один з варіантів такого ухилення є відкриття нових рахунків у банківських установах замість тих, що вже було арештовано органом, що примусово виконує судові рішення.
Детальніше
Як один з варіантів такого ухилення є відкриття нових рахунків у банківських установах замість тих, що вже було арештовано органом, що примусово виконує судові рішення.
ВИПРАВДУВАЛЬНИЙ ВИРОК ЗА Ч.3 СТ.368 КК УКРАЇНИ! ПІДСТАВА - ПРОВОКАЦІЯ ЗЛОЧИНУ! (ХЕРСОНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД від 19 листопада 2019 р.)
Колегія суддів Херсонського апеляційного суду під час перевірки матеріалів кримінального провадження дійшла висновку, що саме дії потетрпілого носили провокаційний характер, про що і було вказано у вироку суду першої інстанції.
Детальніше
Посада держреєстратора НЕ пов’язана із виконанням адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій (ВС/ККС № 283/110/18 від 29.10.2019)
Цікаве судове рішення у якому Касаційний кримінальний суд висвітлив своє бачення поняття «виконання адміністративно-господарських та організаційно-розпорядчих функцій», а також наявність таких функцій у державного реєстратора.
У цій справі особу було визнано винною та засуджено за ч. 1 ст. 389 КК України (Ухилення від покарання, не пов'язаного з позбавленням волі).
Детальніше
У цій справі особу було визнано винною та засуджено за ч. 1 ст. 389 КК України (Ухилення від покарання, не пов'язаного з позбавленням волі).
Відповідальність за службову недбалість наступає лише у разі невиконання обов’язків, які віднесено до повноважень посадовця. Інакше – ВИПРАВДУВАЛЬНИЙ вирок (ВС/ККС № 752/18401/15-к від 17.04.2019)
У даній справі заступника голови однієї з РДА м. Києва органом досудового слідства було оголошено підозру за ч. 2 ст. 367 КК України. При цьому відповідно до обвинувального акту остання діючи всупереч інтересам служби, недбало поставилася до виконання покладених на неї службових обов'язків, тобто вчинила дії службовою особою в межах службових обов'язків завізувала проект розпорядження РДА щодо надання поштових адрес новобудовам без надання забудовником довідки про сплату пайової участі у створенні соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Києва, що призвело до недоотримання бюджетом м. Києва коштів у загальній сумі 2 391 390,37 грн.
Детальніше
Шкода, завдана вчинення злочину, передбаченого ст. 365 КК України, може бути і немайновою (ВС/ККС № 167/1547/15-к від 03.04.2019)
Диспозицією статті 365 Кримінального кодексу України визначено, що перевищення влади або службових повноважень, тобто умисне вчинення працівником правоохоронного органу дій, які явно виходять за межі наданих йому прав чи повноважень, якщо вони завдали істотної шкоди охоронюваним законом правам, інтересам окремих громадян, державним чи громадським інтересам, інтересам юридичних осіб є кримінально караним.
Детальніше
Вимагання неправомірної вигоди виключається, якщо хабародавець зацікавлений у незаконній, неправомірній поведінці службової особи (ВС/ККС № 621/2190/16-к від 20.11.2018)
При цьому, вимагання неправомірної вигоди матиме місце у випадку наявності трьох обов’язкових в своїй сукупності ознак: ініціатива давання неправомірної вигоди повинна походити саме від службової особи- одержувача такої вигоди; схиляння на давання неправомірної вигоди повинна містити чітку і беззаперечну вимогу із обов’язковою наявністю відкритих погроз або створення реальних умов, що не залишають особі вибору як лише дати таку неправомірну вигоду; вказані вище погрози або створення умов повинні бути прямо пов’язані зі службовим становищем службової особи, мати протизаконний характер та бути спрямованими на завдання шкоди правам та законним інтересам особи, що дає неправомірну вигоду.
Детальніше
Спеціальною метою катування є спонукання потерпілого вчинити певні дії (ВС/ККС № 161/1372/16-к від 17.07.2018)
14.10.2018
|
Автор:
Кірюшин Артем Андрійович
Катуванням за науковим кримінально-правовим визначенням є умисне заподіяння сильного фізичного болю або фізичного чи морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення або інших насильницьких дій з метою примусити потерпілого чи іншу особу вчинити дії, що суперечать їх волі, у тому числі отримати від нього або іншої особи відомості чи визнання, або з метою покарати його чи іншу особу за дії, скоєні ним або іншою особою чи у скоєнні яких він або інша особа підозрюється, а також з метою залякування чи дискримінації його або інших осіб.
Детальніше
Релігійні переконання НЕ можуть бути підставою для НЕподання електронної декларації до НАЗК із застосуванням ЕЦП (Монастирищенський рай суд Черкаської області № 702/622/17 від 06.07.2018)
У даній справі державного службовця визнано винною та засуджено за ст. 366-1 КК України, а саме за умисне неподання суб’єктом декларування декларації, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», а саме за те, що остання отримавши електронний цифровий підпис та маючи реальну можливість подати декларацію особи уповноваженої на виконання функцій держави за 2016 рік
Детальніше
Пояснення, отримані стороною захисту в порядку ч. 8 ст. 95 КПК України мають не є джерелом доказів, однак мають оцінюватись у сукупності з іншими доказами у справі (ВС/ККС № 750/2282/15-к від 15.05.2018)
12.06.2018
|
Автор:
Кірюшин Артем Андрійович
Усе починається зі звичайної довідки, яка не особливо зрозуміло для чого потрібна, але з цього нікчемного папірця починається ходіння по бюрократичних муках –«зачекай прийомного дня, встигни в інтервал трьох годин прийому, і фарт, чудо-довідка-непотріб у тебе». Або ж замов послугу у посередників за тисячу гривень або надай «добровільну благодійну допомогу» на користь якого незрозумілого фонду. І очевидно, що такі хабарчики роздаються тисячі разів на день. Побутова корупція – як ракова клітка, невеличка, але смертельно небезпечна. Вона вбиває державу.
Детальніше
За неналежне виконання обов’язків з охорони праці службові особи несуть відповідальність за злочини у сфері службової діяльності, а працівники – за злочини проти життя та здоров’я особи. ВС/ККС,справа № 727/922/17, 15.03.18)
12.05.2018
|
Автор:
Олександр Б.
При цьому Верховний Суд дійшов висновку про те, що виконання працівником, який не є службовою особою і не виконує функціональних обов’язків з охорони праці, яке потягло кримінально-правові наслідки, виключає відповідальність за ст. 271 КК України, оскільки згідно з приміткою до ст. 364 КК України такий працівник не є службовою особою. Натомість кримінальна відповідальність у цьому випадку може наставати за вчинення злочину проти життя та здоров’я особи.
Детальніше
Вирок: Всі докази отримані за допомогою провокації повинні бути виключені з доказової бази (Бахмацький районний суд Чернігівської області № 728/1357/17 від 22.02.2018)
13.03.2018
|
Автор:
Кірюшин Артем Андрійович
Цікаве судове рішення як з боку його структури так і викладення судом мотивів прийнятого рішення. Хочу зауважити, що обґрунтовуючи свою позицію суд переважно керувався практикою ЄСПЧ у справах, пов’язаних із провокаціями злочинів використовуючи і ті, які вже стали «притчей во языцех» на кшталт «Раманаускас проти Литви» так і не такі відомі.
Детальніше
Зловживання службовим становищем має місце навіть у випадках, коли службова особа використала авторитет своєї посади (№ 5-25кс11 від 12.12.2011)
13.11.2017
|
Автор:
Кірюшин Артем Андрійович
У даній справі працівник органів прокуратури, який обіймав посаду у відділі нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ при провадженні дізнання та досудового слідства та, у подальшому, помічника прокурора міста переконав свого знайомого підприємця, який був власником автомобільної стоянки про свої можливості як прокурора та пообіцяв впливати на діяльність органів державного контролю з метою сприяння у здійсненні підприємницької діяльності.
За таке "кришування" прокурор зажадав незаконну щомісячну грошову винагороду від від підприємця.
Детальніше
За таке "кришування" прокурор зажадав незаконну щомісячну грошову винагороду від від підприємця.
ВИРОК: Когда очень хочется отдохнуть, но как-то не сложилось - подделка больничного (Заречный районный суд г. Сумы № 591/5798/17 от 23.10.2017)
27.10.2017
|
Автор:
Кірюшин Артем Андрійович
Диспозиция статьи 366 УК Украины, предусматривает наказание за внесение недостоверных дыннх в официальный документ.
Очевидным есть тот факт, что на основании больничного работник и освобождается от исполнения должностых обязанностей и получает деньги из соцстраха.
Детальніше
Очевидным есть тот факт, что на основании больничного работник и освобождается от исполнения должностых обязанностей и получает деньги из соцстраха.
Документи, що містять інформацію, яка посвідчує факти, здатні спричинити наслідки правового характеру, наприклад, реалізацію особою її прав, є офіційними документами, і можуть предметом службового підроблення (ВСУ,№ 5-50кс15, 09.07.15)
21.04.2017
|
Автор:
Олександр Б.
Завідувач поліклінічним відділенням на порушення вимог Положень про медико-соціальну експертизу, затверджених відповідними постановами Кабінету Міністрів України та ряду відомчих наказів МОЗ України, складала завідомо неправдиві офіційні медичні документи – виписки з медичної карти амбулаторного, (стаціонарного) хворого, які видавав для МСЕК з метою підтвердження факту лікування особи під контролем лікаря у певний період в умовах стаціонару медичного закладу. У зв’язку з скоєнням цих дій її засуджено за частиною 1 статті 366 Кримінального кодексу України (службове підроблення).
Детальніше
Зайняття посади в органі влади ще недостатнє для визнання особи службовою; якщо вона не наділена владою і не використовувала службового становища, то вона не є суб'єктом злочину, передбаченого ст.368 КК (ВСУ у справі №5-109кс15, від 08.10.15)
04.03.2017
|
Автор:
Олександр Б.
Особу визнано винуватою в тому, що вона як головний спеціаліст - юрисконсульт відділу Держкомзему в м. Яремче 3 листопада 2011 року у своєму службовому кабінеті одержала 200 доларів США (1595,86 грн) хабара за виготовлення та видачу двох довідок: про перелік обмежень на земельну ділянку і наявні земельні сервітути. Апеляційний суд Івано-Франківської області ухвалою від 5 лютого 2014 року вирок щодо залишив без змін.
Детальніше
Якщо хабародавець зацікавлений у незаконній поведінці службової особи, прагне обійти закон, то вимагання хабара виключається (ВСУ від 21 січня 2016р. у справі №5-124 кс15)
01.03.2017
|
Автор:
Олександр Б.
Верховний Суд України змінив всі судові рішення щодо осіб (голова Бериславської районної державної адміністрації Херсонської області та син останнього), які були засуджені за отримання хабара в особливо великому розмірі у сумі 6 927 500 грн. (850 000 доларів США) за надання хабародавцю та 11-ти особам, від імені яких той діяв, дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для ведення особистого селянського господарства, затвердження проекту землеустрою та передачу у власність земельних ділянок загальною площею 24 га із земель запасу Отрадокам'янської сільської ради та підписання державних актів на право власності на вказані земельні ділянки.
Детальніше
Декриміналізація ст. ст. 364, 365 КК України призвела до перегляду ВСУ вироку та закриття провадження на підставі відсутності в діях засудженого складу злочину за цими статтями (ВСУ від 27 жовтня 2016р. у справі № 5-99кс16)
20.12.2016
|
Автор:
Веб-ресурс "Протокол"
Стаття 364 КК України – «зловживання владою або службовим становищем» та стаття 365 КК України – «перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу» - частково декриміналізовані.
Внесення змін на підставі Закону від 13.05.2014 № 1261-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» до пункту 3 примітки до статті 364 Кримінального кодексу України, який застосовується і для визначення складів злочинів, передбачених статтями 364, 365 КК, змінило поняття «істотної шкоди» як ознаки складу цих злочинів, що призвело до їх часткової декриміналізації.
Детальніше
Внесення змін на підставі Закону від 13.05.2014 № 1261-VII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері державної антикорупційної політики у зв’язку з виконанням Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України» до пункту 3 примітки до статті 364 Кримінального кодексу України, який застосовується і для визначення складів злочинів, передбачених статтями 364, 365 КК, змінило поняття «істотної шкоди» як ознаки складу цих злочинів, що призвело до їх часткової декриміналізації.
Безжалісний вирок: Всього за хабар у 2 тис. грн. державного службовця засуджено до 5 років позбавлення волі за ч. 3 ст. 368 КК з конфіскацією майна (Кіровський районний суд м. Дніпропетровська від 5 вересня 2016р., суддя Овчаренко Н.Г.)
Вироки повині бути не тільки законними але і справедливими. Незважаючи на страшенну необхідність боритись із хабарництвом серед державних службовців цей вирок здається нам безжалісним та таким, що знищує подальшу долю людини. Наскільки справедливим є засудження до 5 років позбавлення волі за хабар у 2000,00 грн. і при визнанні провини вирішувати Вам. Щодо обставин справи, то вони як то кажуть «житейские». На підприємстві неофіційно працював продавець, співробітнику інспекції з трудових питань стало це відомо і вона пригрозила «серйозними наслідками». За допомогу в уникненні контактів з міліцією та адміністративної відповідальності засуджена запросила
Детальніше
Зловживання впливом за ст. 369 -2 КК та угода про визнання винуватості: Корупціонер за 19 тис. $ обіцяв фермеру забезпечити оренду 27 га – засуджений до штрафу 25 тис. грн. (Зіньківський районний суд Полтавської області від 3 серпня 2016р.)
15.08.2016
|
Автор:
Веб-ресурс "Протокол"
Поступово правоохоронні органи починають все ширше застосовувати до корупціонерів відносно нові статті КК у сфері службової діяльності, наприклад «зловживання впливом – 369-2 КК України» та поступово ними же все частіше застосовується такий процесуальний інститут як угода про визнання винуватості між прокурором та обвинувачем – ст. 472 КПК України. В цьому випадку справи розглядаються швидко, а вироки стають короткими за обсягом. Проте чи адекватне в такому випадку покарання?
Детальніше
Дмитро Серга колишній беркутовець – офіцер МВС засуджений за бездіяльність під час Євромайдану, зокрема за спостерігання за підлеглими, які били активістів (ст. 367 КК України, Печерський районний суд м. Києва, суддя Шапутько С. В.)
27.07.2016
Тільки ледачий не лякає недбайливого державного службовця статтею 367 КК України – службова недбалість, коли цей держслужбовець не виконує своїх прямих обов’язків та не реагує на заяви та інші звернення громадян. Проте на практиці справи за цією статтею порушуються дуже рідко, а тим більше виносяться вироки про позбавлення волі обвинуваченого. Іноді ця стаття застосовується у сукупності із притягненням особи до кримінальної відповідальності за іншими злочинами, проте також не часто.
Детальніше
Державний виконавець взяв хабар за зняття арешту з рахунків боржника але відбувся переляком: суд затвердив угоду про визнання винуватості та засудив до штрафу (Вінницький міський суд від 03 червня 2016р., у справі №127/10793/16-к, суддя Ковальчук)
20.06.2016
|
Автор:
Веб-ресурс "Протокол"
Засудження працівника СІЗО за втечу депутата - регіонала Шепелева (Деснянський суд м. Києва, суддя Броновицька О. В.)
14.04.2015
|
Автор:
Деніс
Вирок Пукача О. у справі вбивства журналіста Гонгадзе Г.
09.07.2014
|
Автор:
Веб-ресурс "Протокол"