Пошук в рубрикаторі
Оберіть рубрику
-
Адміністративне судочинство
- - Оскарження нормативно-правових актів суб’єкта владних повноважень
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності КМ України, цетральних органів виконавчої влади, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності органів Державної податкової служби.
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності органів Державного пенсійного фонду України та Державної служби зайнятості
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності органів Державної виконавчої служби та Держказначейства
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності інших органів державної влади та їх посадових осіб.
- - Спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
- - Правила дорожнього руху - оскарження рішень, дій та бездіяльності інспекторів поліції
- - Спори за зверненнями суб’єкта владних повноважень.
- - Спори із розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій чи бездіяльності у частині доступу до публічної інформації.
- - Питання адміністративного процесу
- - Судовий контроль за виконанням рішень суб'єктами владних повноважень
- - Спори у сфері будівництва, в тому числі із ДАБІ (архітектурно-будівельний контроль)
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності державних реєстраторів та нотаріусів
- Справи про накладення адміністративних стягнень (за кодексом України про адміністративні правопорушення)
-
Господарське судочинство
- - Визнання господарських договорів недійсними та інші спори пов’язані з укладанням, зміною або припиненням господарських договорів.
- - Стягнення боргу, збитків, штрафних санкцій, процентів, предмету іпотеки, втраченої вигоди, моральної шкоди, майна набутого без достатньої правової підстави
- - Приватизація майна.
- - Справи за заявами органів Антимонопольного комітету.
- - Спори про стягнення збитків з органів державної влади, місцевого самоврядування та їх посадових осіб.
- - Банкрутство.
- - Захист прав інтелектуальної власності.
- - Облік прав на цінні папери.
- - Спори між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами, тощо).
- - Земельні спори між суб’єктами господарської діяльності.
- - Оскарження дій чи бездіяльності органів Державної виконавчої служби.
- - Питання господарського процесу
- - Способи захисту прав суб'єктів господарювання та споживачів
- Конституційне судочинство
-
Кримінальне судочинство
- - Злочини у сфері господарської діяльності.
- - Злочини проти безпеки руху та експлуатації транспорту.
- - Злочини проти виборчих, трудових та інших особистих прав людини і громадянина.
- - Злочини проти власності.
- - Злочини проти громадської безпеки.
- - Злочини проти громадського порядку.
- - Злочини проти життя та здоров’я особи.
- - Злочини проти статевої свободи та статевої недоторканості особи.
- - Злочини проти правосуддя.
- - Злочини у сфері службової діяльності.
- - Інші злочини.
- - Виправдувальні вироки.
- - Злочини скоєні під час Революції гідності
- - Злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та інші злочини проти здоров'я населення
- - Угоди про примирення та вироки, що їх затверджують
- - Угоди про визнання винуватості та вироки, що їх затверджують
- - Питання кримінального процесу
- - Злочини проти авторитету органів державної влади, тощо
-
Цивільне судочинство
- - Визнання та захист права власності, інших речових прав.
- - Захист немайнових прав особи, в тому числі честі, гідності та ділової репутації
- - Спори, що виникають при укладанні, зміні, припиненні та виконанні цивільних договорів.
- - Деліктні (недоговірні) спори, про стягнення матеріальної та моральної шкоди, в тому числі ті, що виникають внаслідок Дорожньо-транспортної пригоди.
- - Житлові спори.
- - Земельні спори.
- - Сімейні спори.
- - Спадкові спори.
- - Трудові спори.
- - Захист прав інтелектуальної власності.
- - Спори з банками та іншими фінансово-кредитними установами. Стягнення коштів на підставі договорів позики та боргових розписок
- - Спори із забудовниками.
- - Оскарження рішень, дій та бездіяльності державних виконавців, спонукання державних виконавців вчинити дії
- - Питання цивільного процесу
- - Захист прав споживачів
- - Способи захисту цивільних прав та інтересів судом
-
Наказне провадження.
-
Окреме провадження.
-
Рішення Європейського суду із прав людини. Виконання рішень Європейського суду з прав людини на території України.
-
Позовна давність. Інші приклади судової практики.
-
Земельні спори (незалежно від судочинства)
-
ОСББ, ЖЕК, комунальні послуги та інше в сфері ЖКГ
ДО УВАГИ АДВОКАТІВ! Приватний виконавець не є суб’єктом надання відповіді на адвокатський запит! (Солом’янський райсуд м. Києва № 760/27886/19 від 27.01.2020)
Проаналізувавши запропоноване рішення я як адвокат був щонайменше збентежений.
Як правило я критично на адресу суду не висловлююсь, але ж це вже за «гранью добра и зла», оскільки у даному випадку суд фактично нівелював право адвоката на реалізацію своїх прав, визначених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Детальніше
Як правило я критично на адресу суду не висловлююсь, але ж це вже за «гранью добра и зла», оскільки у даному випадку суд фактично нівелював право адвоката на реалізацію своїх прав, визначених Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
У разі закриття справи в у зв’язку із закінченням строків притягнення до адмінвідповідальності вина особи має встановлюватись в ОБОВ’ЯЗКОВОМУ порядку (Апеляційний суд Миколаївської області № 489/3418/18 від 27.08.2018)
Конкретизуючи вказану норму законодавцем визначено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю зокрема у зв’язку з закінченням на момент розгляду справи про адміністративне правопорушення строків, передбачених статтею 38 цього Кодексу (п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП).
Однак у разі прийняття судами або іншими органами рішення про закриття справи з вказаної підстави постає питання – чи є така підстава реабілітуючою, чи повинен суд встановлювати наявність вини особи у вчиненні правопорушення.
Детальніше
Однак у разі прийняття судами або іншими органами рішення про закриття справи з вказаної підстави постає питання – чи є така підстава реабілітуючою, чи повинен суд встановлювати наявність вини особи у вчиненні правопорушення.
Надання НЕПОВНОЇ інформації на адвокатський запит тягне за собою адміністративну відповідальність (Обухівський райсуд Київської області № 372/2593/17 від 03.11.2017)
05.03.2018
|
Автор:
Кірюшин Артем Андрійович
Статтею 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено, що адвокатський запит - письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об’єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.
Детальніше
Отримати інфо про зміст скарг поданих на клієнта до контролюючого органу можна на підставі адвокатського запиту, а у випадку відмови – штраф на відповідальну посадову особу держоргану (Оболонський районний суд м. Києва від 5 грудня 2016р.)
04.02.2017
|
Автор:
Веб-ресурс "Протокол"
Адвокат звернувся із запитом до начальника Управління освіти Оболонської РДА, в якому просив надати відомості про громадянку, якій він надає правову допомогу, зокрема: чи надходили на адресу Управління освіти скарги чи заяви щодо діяльності цієї громадянки на посаді директора школи, чи проводились перевірки за такими зверненнями, і які були результати їх розгляду?
Начальник управління у відповідь на адвокатський запит відмовив у наданні інформації, оскільки вважав, що така інформація є «з обмеженим доступом».
Детальніше
Начальник управління у відповідь на адвокатський запит відмовив у наданні інформації, оскільки вважав, що така інформація є «з обмеженим доступом».
Прояв неповаги до суду у випадку притягнення до адмінвідповідальності має бути конкретизований у протоколі та відповідати диспозиції ст. 185-3 КУпАП (Апеляційний суд Запорізької області від 6 грудня 2016р. у справі № 316/1216/16-п)
22.01.2017
|
Автор:
Веб-ресурс "Протокол"
На жаль нам часто зустрічаються судді, яким заважає уявна корона на їх головах дотримуватись норм судового процесу. Звичайно такі судді розуміють, що порушують законодавство, але при нагадуванні про це кимось з учасників провадження, корона взагалі стає для них непосильною. Судді переходять на особистості і починають мстити. Так, в цій справі суддя Енергодарського міського суду Запорізької області Вільямовська Н.О. наклала штраф на адвоката у справі на підставі ст. 185-3 КУпАП – «прояв неповаги до суду». Цікаво, що протокол про адмінправопорушення в таких справах складає судовий розпорядник присутній в момент прояву неповаги.
Детальніше
За відписку на адвокатський запит на начальника патрульної поліції ЯК І НА УСІХ ІНШИХ накладається штраф за КУпАП (Садгірський районний суд м. Чернівці від 12 липня 2016р., суддя Тріска А. І.)
03.11.2016
|
Автор:
Веб-ресурс "Протокол"
Так на запит адвоката не була надана копія службового посвідчення рядового поліцейського, копія протоколу та головне – відеозапис з нагрудних камер поліцейських, які здійснювали фіксацію порушень ПДР клієнтом. Хоча відписка була надана.
Цікаво, що начальник патрульної поліції намагався виправдатись перед судом тим, що на нього не розповсюджується дія КУпАП, а притягнути його до відповідальності можливо тільки на підставі положень дисциплінарного статуту. Окрім цього коп вважав, що інформація і копії документів – це різні речі, і за ненадання копій документів відповідальність не настає.
Детальніше
Цікаво, що начальник патрульної поліції намагався виправдатись перед судом тим, що на нього не розповсюджується дія КУпАП, а притягнути його до відповідальності можливо тільки на підставі положень дисциплінарного статуту. Окрім цього коп вважав, що інформація і копії документів – це різні речі, і за ненадання копій документів відповідальність не настає.
Ігнорування адвокатського запиту: суд визнає але закриває провадження у зв’язку із закінченням строків передбачених ст. 38 КУпАП (Апеляційний суд Київської області від 17 жовтня 2016р. у справі №362/3117/16-п)
У засідання голова ОДА звичайно не з’явився, представника не направив, проте «обурився та піднапряг» свій апарат подати апеляційну скаргу, яка була залишена судом апеляційної інстанції без задоволення. Хочеться поради: «Дружище край навантажуй підлеглих завданнями належно відповідати на адвокатські запити, чим змушуй писати безглузді скарги».
Детальніше
У випадку відписки на адвокатський запит суд накладає штраф на посадову особу швидко та без обов’язкової явки правопорушника (Святошинський районний суд м. Києва від 22 липня 2016 р., суддя Миколаєць І.Ю)
09.08.2016
|
Автор:
Веб-ресурс "Протокол"
У запиті були чітко викладені питання, на які посадова особа від імені організації повинна була надати відповіді. Проте, як встановив суд, надана відповідь була неповною та неконкретною, тому посадова особа була притягнута до адміністративної відповідальності за частиною 5 статті 212 КпАП України – порушення права на інформацію та права звернення, зокрема неповне надання інформації на адвокатський запит.
Детальніше