Головна Блог ... Консультації від юристів Чоловікам яких професій дозволено перетинати кордон України у період воєнного стану: консультує адвокат Рогозін С.Л. Чоловікам яких професій дозволено перетинати кордо...

Чоловікам яких професій дозволено перетинати кордон України у період воєнного стану: консультує адвокат Рогозін С.Л.

Відключити рекламу
 - 901f636c687b6abb850ceffa294d44f5.jpg

Із введенням воєнного стану в Україні встановлюється заборона на виїзд за кордон чоловіків віком від 18 до 60 років. Водночас, така заборона не є тотальною, існують певні категорії чоловіків, які мають законне право на перетин держкордону під час війни.

Сьогодні звернемо увагу на професійну належність чоловіків, яка дозволяє їм перетинати кордон України за умови підтверджуючих документів.

1. ПРАЦІВНИКИ АВІАЦІЇ.

Перетин кордону дозволено на підставі п. 2-13 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ЦИМ ПУНКТОМ?

  • авіаційний персонал
  • державні інспектори з авіаційного нагляду
  • особи, уповноважені на проведення перевірок Державіаслужби
  • працівникиДержавного авіаційного підприємства «Україна»

ВКАЗАНІ ОСОБИ МАЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ У ДВОХ ВИПАДКАХ:

  1. Вони прямують для роботи (виконання службових обов’язків) за кордоном
  2. Вони прямують для тренажерної підготовки за кордоном

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ВКАЗАНИМИ ОСОБАМИ

1. Підтвердними документами для авіаційного персоналу, який працює у суб’єкта авіаційної діяльності (резидента), є:

  • засвідчена суб’єктом авіаційної діяльності (резидентом) копія укладеного трудового договору (контракту) або укладений договір на проходження тренажерної підготовки між суб’єктом авіаційної діяльності чи особою авіаційного персоналу та організацією, яка розміщується за межами України;
  • підтвердження, надане Державіаслужбою, що особа належить до авіаційного персоналу та має відповідне свідоцтво (посвідчення);
  • наказ суб’єкта авіаційної діяльності про відрядження особи за кордон.

2. Підтвердними документами для авіаційного персоналу, який працює або має намір працевлаштуватися у суб’єкта авіаційної діяльності (нерезидента), є:

  • копія укладеного трудового договору (контракту) із суб’єктом авіаційної діяльності (нерезидентом) або лист від нього про намір укласти трудовий договір (контракт), або копія укладеного договору на проходження тренажерної підготовки між особою авіаційного персоналу та організацією, яка розміщується за межами України;
  • підтвердження, надане Державіаслужбою, що особа належить до авіаційного персоналу та має відповідне свідоцтво (посвідчення);
  • військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.

3. Підтвердним документом для державних інспекторів з авіаційного нагляду та осіб, уповноважених на проведення перевірок, є наказ Державіаслужби про відрядження за кордон державного інспектора з авіаційного нагляду або особи, уповноваженої на проведення перевірок.

4. Підтвердним документом для працівників Державного авіаційного підприємства «Україна» є наказ підприємства про відрядження працівника за кордон.

ВАЖЛИВО! ЗАКОНОДАВЕЦЬ ОБМЕЖУЄ СТРОКИ ПЕРЕБУВАННЯ ЗАКОРДОНОМ ЦИХ КАТЕГОРІЙ ОСІБ. ТАКІ ОСОБИ МОЖУТЬ БЕЗПЕРЕРВНО ПЕРЕБУВАТИ ЗА КОРДОНОМ НЕ БІЛЬШЕ СТРОКУ ДІЇ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ АБО ДОГОВОРУ ПРО ПРОХОДЖЕННЯ ТРЕНАЖЕРНОЇ ПІДГОТОВКИ АБО СТРОКУ ВІДРЯДЖЕННЯ.

2. ПРАЦІВНИКИ МОРСЬКОГО ТРАНСПОРТУ

Перетин кордону дозволено на підставі п. 2-12 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ЦИМ ПУНКТОМ?

Право перетину мають чоловіки віком від 18 до 60 років, якщо вони прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден або для проходження практичної підготовки на суднах.

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ВКАЗАНИМИ ОСОБАМИ

1) курсанти закладів освіти:

- посвідчення особи моряка;

- довідку від закладу освіти щодо направлення курсанта для проходження практичної підготовки на судні під українським або іноземним прапором;

- військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

2) особи, які прямують для роботи на суднах у складі екіпажів суден, що здійснюють рейси до/з морських портів України, та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р., і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану:

- посвідчення особи моряка;

- суднова роль (список осіб суднового екіпажу) (crew list);

- підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів;

3) інші особи, які прямують для роботи на морських суднах, суднах внутрішнього плавання у складі екіпажів таких суден та які здобули відповідну освіту та кваліфікацію до 24 лютого 2022 р., і випускники закладів освіти, які завершили навчання у період воєнного стану:

- посвідчення особи моряка;

- підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів;

- військово-облікові документи з відповідними відмітками районного (об’єднаного районного), міського (районного у містах, об’єднаного міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки;

- трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання або лист від судновласника, оператора судна про намір укласти з громадянином України трудовий договір (контракт) для роботи на морському судні, судні внутрішнього плавання.

ВАЖЛИВО! ЗАЗНАЧЕНІ ОСОБИ МОЖУТЬ БЕЗПЕРЕРВНО ПЕРЕБУВАТИ ЗА КОРДОНОМ НЕ БІЛЬШЕ СТРОКУ ДІЇ ТРУДОВОГО ДОГОВОРУ (КОНТРАКТУ).

3. ПРАЦІВНИКИ ЗАЛІЗНИЧНОГО ТРАНСПОРТУ

Перетин кордону дозволено на підставі п. 2-10 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ЦИМ ПУНКТОМ?

Право перетину мають працівники підприємств залізничного транспорту, які забезпечують функціонування та безперебійну роботу залізниці.

ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ВКАЗАНИМИ ОСОБАМИ

  1. Рішення Мінінфраструктури (для працівників АТ "Українська залізниця" та підприємств залізничного транспорту, що належать до сфери управління Мінінфраструктури).
  2. Рішення обласної, Київської міської військової адміністрації за місцезнаходженням таких підприємств (працівників підприємств, для яких вантажний залізничний транспорт не є основним видом діяльності).

4. СПОРТИВНА ТА ТРЕНУВАЛЬНА ДІЯЛЬНІСТЬ

Перетин кордону дозволено на підставі п. 2-11 Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57.

ХТО МАЄ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ЗА ЦИМ ПУНКТОМ?

  1. Спортсмени національних збірних команд України з олімпійських, неолімпійських видів спорту та видів спорту осіб з інвалідністю складу, а також спортсмени команд спортивних клубів найвищих дивізіонів з ігрових видів спорту.
  2. Тренери, які забезпечують підготовку спортсменів вищезазначених категорій.
  3. Спортивні судді, арбітри та фахівці, що забезпечують, організаційне, науково-методичне, медичне супроводження, антидопінговий контроль за підготовкою спортсменів вищезазначених категорій.

ДОКУМЕНТАМИ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ ПРАВО НА ПЕРЕТИН КОРДОНУ ВКАЗАНИМИ ОСОБАМИ Є:

  • рішення Мінмолодьспорту щодо включення до складу учасників спортивного заходу, а документами для осіб

АБО

  • лист Міністра молоді та спорту, а у разі його відсутності - особи, яка виконує його обов’язки, до Держприкордонслужби щодо участі зазначених осіб у спортивному заході та перетинанні державного кордону відповідними особами.

ВАЖЛИВО! СТРОКИ ПЕРЕБУВАННЯ ВКАЗАНИХ ОСІБ ЗАКОРДОНОМ ОБМЕЖУЮТЬСЯ: НЕ БІЛЬШЕ 30 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ З ДНЯ ПЕРЕТИНАННЯ ДЕРЖАВНОГО КОРДОНУ, АЛЕ НЕ МЕНШЕ СТРОКУ ПРОВЕДЕННЯ СПОРТИВНОГО ЗАХОДУ.

ПРИ ВИНИКНЕННІ СИТУАЦІЙ, ЯКІ ПОТРЕБУЮТЬ КВАЛІФІКОВАНОГО ПРАВОВОГО ПІДХОДУ, НЕ НЕХТУЙТЕ СВОЇМ ПРАВОМ НА ПРАВОВУ ДОПОМОГУ. ЗВЕРТАЙТЕСЬ ДО АДВОКАТА!

У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.

Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.

У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.

Автор консультації: Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН

  • 3859

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 3859

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні консультації

    Дивитись всі консультації
    Дивитись всі консультації
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст