Центральне міжрегіональне управління Міністерства юстиції (м.Київ)
5
0
13010
Часто до Управління державної виконавчої служби столичної юстиції звертаються громадяни, котрі впевнені, що колишній чоловік купив собі новий автомобіль чи придбав квартиру в новобудові, а на аліменти для дітей коштів не вистачає.
У такому випадку державний виконавець зобов’язаний перевірити майновий стан боржника. Так, наприклад, у червні цього року державні виконавці столиці наклали арешт на яхту за несплату власником аліментів власній дитині. Чоловік заборгував своєму синові 123 тисячі 475 гривень аліментів. Також підлягав стягненню штраф на користь стягувача у розмірі 50% від суми боргу, тобто понад 60 тисяч гривень. Загальний розмір заборгованості склав майже 184 тисячі гривень. А влітку 2018 року у київського бізнесмена конфіскували ексклюзивний автомобіль Ferrari за борг по аліментах у сумі 260 тисяч гривень.
Щоб перевірити майновий стан боржника, державний виконавець має право офіційно звернутися до всіх органів, організацій, посадових осіб, громадян і юридичних осіб на території України, які у встановлений ним строк повинні надати йому безкоштовно документи або їх копії, необхідні для здійснення його повноважень, що також можуть бути використані для розшуку майна.
Як відбувається розшук майна боржників?
Виконавець проводить перевірку майнового стану боржника у 10-денний строк з дня відкриття виконавчого провадження. У подальшому така перевірка проводиться виконавцем не рідше ніж один раз на два тижні – щодо виявлення рахунків боржника, не рідше ніж один раз на три місяці – щодо виявлення нерухомого та рухомого майна боржника та його майнових прав, отримання інформації про доходи боржника.
Державний виконавець направляє запити до Державної фіскальної служби України та Пенсійного фонду України для отримання інформації про реєстраційний номер облікової картки платника податків (якщо невідомо ІПН боржника, або для його підтвердження) та про джерела отримання доходів (заробітної плати, пенсії тощо). Також направляються відповідні письмові запити до банків про надання інформації про відкриті рахунки, депозитні вклади, відкриті банківські скриньки боржника. Державний виконавець перевіряє інформацію про боржника в інформаційних масивах Відомостей про власників значних пакетів акцій емітентів цінних паперів на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних https://data.gov.ua/dataset/nssmc-001.
Державний виконавець також перевіряє інформацію про зареєстровані за боржником рухоме майно та майнові права:
- щодо транспортних засобів – через Автоматизовану систему виконавчого провадження направляється запит до Єдиного державного реєстру Міністерства внутрішніх справ.
- щодо житлового, нежитлового приміщення, об’єктів незавершеного будівництв та земельних ділянок – інформація отримується з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, стосовно майна, зареєстрованого на праві власності після 2013 року;
- великовантажні та інші технологічні транспортні засоби – направляється письмовий запит до територіального органу Держпраці;
- морські та річкові судна – перевіряється Суднова книга України, Перелік суден, зареєстрованих у Державному судновому реєстрі, Реєстр риболовних суден. Для отримання повної інформації щодо суден направляється письмовий запит до Державної служби України з питань безпеки на транспорті;
- частки в капіталі товариства – перевіряється в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.
Перевіряють не тільки боржника, але й витребовують відомості про шлюб, розірвання шлюбу, зміну імені, смерть боржників-фізичних осіб через Автоматизовану систему виконавчого провадження до Державного реєстру актів цивільного стану громадян.
Проте одними електронними запитами державний виконавець не обмежується, наступний крок – перевірка майнового стану за місцем реєстрації/ проживання боржника. Після направлення письмового запиту щодо місця реєстрації боржника до відповідних виконавчих органів місцевих рад державний виконавець безпосередньо відвідує місце проживання боржника.
У разі виявлення у боржника відповідного майна воно підлягає опису та арешту. Проте існує перелік майна, на яке не може бути звернено стягнення за виконавчими документами. До них відносяться: одяг, взуття, посуд, постільна білизна, засоби гігієни та ін.
Арешт на майно (кошти) накладається не пізніше наступного робочого дня після його виявлення, крім випадку.
Платіжні вимоги на примусове списання коштів надсилаються не пізніше наступного робочого дня після накладення арешту та в подальшому не пізніше наступного робочого дня з дня отримання інформації про наявність коштів на рахунках.
Отже, успішне виконання рішень суду – це злагоджена та оперативна робота всіх відомств. Так, з початку 2019 року державні виконавці столиці стягнули з горе-батьків майже 250 мільйонів гривень аліментів, а з недобросовісних роботодавців більше 27 мільйонів гривень заборгованої заробітної плати.
Захищайте свої права разом із Мін’юстом!
Консультацію надав очільник столичної юстиції Станіслав Куценко
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
120
Коментарі:
0
Переглядів:
808
Коментарі:
0
Переглядів:
298
Коментарі:
0
Переглядів:
690
Коментарі:
0
Переглядів:
793
Коментарі:
0
Переглядів:
871
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.