Чи розповсюджується призупинення строків надання відповідей на запити ДПС на період дії карантину?

10.09.2021    Переглядів:  2030
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Північне міжрегіональне управління ДПС по роботі з великими платниками податків доводить до відома платників, які здійснюють контрольовані операції, що відповідно до пункту 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Податкового кодексу України (далі - Кодекс) встановлено, що тимчасово, на період по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19), зупиняється перебіг строків, встановлених, зокрема, статтями 73 і 78 розділу П Кодексу, щодо надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів (крім запитів контролюючих органів щодо законності декларування заявленого до відшкодування з бюджету податку на додану вартість та/або з від’ємного значення з податку на додану вартість), що надійшли (надійдуть) платникам податків по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Пунктом 73.3 статті 73 розділу ІІ Кодексу передбачено, що письмовий запит про надання інформації надсилається платнику податків або іншим суб’єктам інформаційних відносин за наявності, зокрема, такої підстави: для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу «витягнутої руки» під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу.

Підпунктом 39.4.4 пункту 39.4 статті 39 розділу І Кодексу встановлено, що на запит центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, платники податків протягом 30 календарних днів з дня отримання запиту подають документацію з трансфертного ціноутворення щодо контрольованих операцій, зазначених у запиті.

Таким чином, дія пункту 528 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу щодо тимчасового зупинення перебігу строків, встановлених, зокрема, статтями 73 і 78 розділу ІІ Кодексу, не розповсюджується на строки надання платниками податків відповідей на запити контролюючих органів щодо подання документації з трансфертного ціноутворення, оскільки такі строки встановлені у статті 39 розділу І Кодексу, а не у статтях 73 і 78 розділу II Кодексу.

При цьому слід зазначити, що відповідно до пункту 521 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу штрафні санкції не застосовуються за порушення термінів подання документації з трансфертного ціноутворення, вчинені протягом періоду з 1 березня 2020 року по останній календарний день місяця (включно), в якому завершується дія карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України на всій території України з метою запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Про це зазначено в Узагальнюючій податковій консультації, яка затверджена Наказом Міністерства Фінансів України від 20.08.2021 року №478.

Джерело: ДПС

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг :

Безкоштовна консультація швидка відповідь на Ваше юридичне питання допоможе зорієнтуватися у подальших діях.

Оголосіть власний тендер та отримайте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів зі всієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне та ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного та професійного виконавця для Вашої юридичної мети
2030
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події:
1