0
0
215
Цього тижня лідери НАТО зібралися на саміті у Вашингтоні, щоб подолати великий розрив у своїй стратегії щодо України – між принципом, що Україна може вільно приєднатися до Альянсу без вето з боку Росії, і реальністю – що мало хто готовий прийняти її в блок, поки вона перебуває у стані війни.
Як пише The Economist, подолання розриву виявилося неможливим, тож НАТО задовольнилося меншими зобов'язаннями щодо надання зброї, грошей і тренувань, а також багатьма теплими словами на адресу України. Особливо виділялася перекручена метафора: союзники побудували "міст" до членства в НАТО. Це був "міцний, надійний, добре освітлений" міст, заявив держсекретар США Ентоні Блінкен, додавши, що цей міст був "коротким". У своєму комюніке союзники також заявили, що прогрес України на шляху до НАТО є "незворотнім".
Та дипломатичні заяви не можуть зупинити жорстокість війни, яка триває вже третій рік. Прибувши до Вашингтона на святкування 75-річчя НАТО, лідери країн-членів Альянсу були зустрінуті звісткою про російський ракетний удар по дитячій лікарні "Охматдит" в Києві 8 липня. Певною "втіхою" в короткостроковій перспективі стала зброя для протиповітряної оборони. Союзники оголосили, що нададуть ще п'ять систем середньої дальності– чотири ракетні батареї Patriot американського виробництва і один франко-італійський зенітно-ракетний комплекс Samp/T. США, Данія і Нідерланди також заявили про те, що винищувачі F-16 незабаром повинні прибути до України.
Однак, як наголошує видання, не було жодних ознак того, що Штати готові дозволити Україні використовувати ракети ATACMS для завдання ударів по аеродромах в глибині Росії.
"НАТО пообіцяло надати щонайменше 40 млрд євро (43 млрд доларів) військової допомоги в наступному році – це менше, ніж багаторічна підтримка, за яку виступали деякі союзники. Близько 20 країн підписали довгострокові двосторонні угоди з Україною про надання допомоги у сфері безпеки. На саміті також було вирішено передати частину роботи з координації поставок озброєнь і тренувань для України від Пентагону до нової штаб-квартири НАТО", – йдеться у матеріалі.
При цьому лідери НАТО з усіх сил намагалися запевнити, що вся допомога, яку вони надають Україні, не "робить НАТО стороною конфлікту".
Майбутнє України в НАТООбіцянки НАТО щодо майбутнього України були послаблені застереженнями – наприклад, вимогою продовжувати "демократичні, економічні та безпекові реформи". Крім того, Україна буде запрошена до вступу в НАТО лише "за згодою союзників і при виконанні умов".
Президент США Джо Байден був налаштований скептично. На початку цього року він заявив, що виступає проти "натоїзації України". У своїй вступній промові на саміті він взагалі не згадав про членство України.
"Враховуючи політичну слабкість пана Байдена вдома, всі знають, що шлях України до членства в ЄС є надто "зворотнім", якщо Дональд Трамп повернеться до Білого дому. Кандидат від республіканців критикував допомогу Україні. Більше того, якщо Трамп серйозно ставиться до своїх погроз не захищати союзників, які не витрачають достатньо коштів на оборону, для України може не залишитися Альянсу, до якого вона могла б приєднатися", – пише видання.
Членство України в НАТО: останні новиниПроросійський премʼєр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що вступ України до НАТО стане "гарантією Третьої світової війни". За його словами, він доручив представникам Словаччини на саміті повторити, що Україна може вступити в НАТО тільки в тому разі, якщо вона відповідатиме всім критеріям членства, і після того, як усі країни-члени альянсу підпишуть угоду.
Раніше міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто заявив, що членство України в НАТО не є можливим через ризик прямого конфлікту з Росією. Очільник угорського МЗС наголосив, що Угорщина погодилася на декларацію саміту НАТО тільки за умови, що рішення про майбутнє членство України має бути ухвалене всіма державами-членами Альянсу одноголосно.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
491
Коментарі:
1
Переглядів:
448
Коментарі:
0
Переглядів:
301
Коментарі:
0
Переглядів:
492
Коментарі:
1
Переглядів:
319
Коментарі:
0
Переглядів:
708
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.