Головна Блог ... Новини Частка від доходу чи тверда грошова сума: платник не може впливати на вибір способу стягнення аліментів Частка від доходу чи тверда грошова сума: платник ...

Частка від доходу чи тверда грошова сума: платник не може впливати на вибір способу стягнення аліментів

13.01.2022
Подякувати
Автор: Автор не вказаний
Підписатися на автора
Переглядів : 1966
Додати в обране
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube
Частка від доходу чи тверда грошова сума: платник не може впливати на вибір способу стягнення аліментів - tn1_401bb76520ab0181258aa96ac12d44ee_61e0203157b8f.jpg

 

ХАС залишив без задоволення апеляційну скаргу відповідача на рішення Хмельницького міськрайонного суду у справі про стягнення з нього аліментів на утримання дитини.

До суду з позовом звернулася жителька Хмельниччини, пояснивши, що з лютого 2016 року вона перебувала у фактичних шлюбних відносинах з відповідачем й має з ним спільного сина. З квітня 2021 року чоловік з ними не проживає та ухиляється від утримання дитини. Тому просила суд стягнути з батька сина аліменти на його утримання у розмірі 5 000 грн щомісячно, починаючи з дня подання заяви й до повноліття сина.

Хмельницький міськрайонний суд частково задовольнив позов, стягнувши на її користь аліменти на утримання сина у розмірі 2 500 грн щомісячно до досягнення дитиною повноліття.

Відповідач оскаржив рішення до апеляційного суду: просив його скасувати й відмовити у позові. За його словами, суд не врахував його офіційний дохід, зобов`язання щодо сплати аліментів на утримання сина від першого шлюбу і не дослідив фінансову спроможність сплачувати таку суму. При цьому зазначив, що він не проти платити аліменти на утримання сина в розмірі 1/3 частини доходу.

За матеріалами справи, відповідач працює на посаді водія перевезень вантажу у міжнародному сполученні і має постійний дохід, а їхній з позивачкою син, відповідно до довідки про потреби дитини, потребує домашнього догляду.

«Установивши, що домовленості між сторонами щодо виконання обов`язку по утриманню сина не досягнуто, суд дійшов обґрунтованого висновку про необхідність стягнення аліментів за позовом матері, з якою проживає син, у твердій грошовій сумі.

При цьому суд урахував потреби дитини відповідно до віку і стану здоров`я, рівність особистого обов`язку як матері, так і батька щодо утримання сина, сплату відповідачем аліментів на утримання дитини від іншого шлюбу», – зазначає ХАС.

Апеляційний суд звертає увагу, що при вирішенні спору не може бути врахована згода відповідача на сплату аліментів у твердій грошовій формі, позаяк за законом правом вибору способу стягнення аліментів – у частці від доходу платника або у твердій грошовій сумі – наділений винятково той, хто їх стягує.

З повним текстом постанови Хмельницького апеляційного суду можна ознайомитися у ЄДРСР.

Джерело: Хмельницький апеляційний суд

Користуйтеся нашими сервісами для отримання юридичних послуг:
Безкоштовна консультація швидку відповідь на Ваш юридичний питання допоможе зорієнтуватися в подальших діях.

Оголосіть власний тендер і отримаєте вигідну пропозицію від більш ніж 5000 юристів з усієї України.

Відео-консультація юриста це сучасне і ефективне рішення для отримання необхідної інформації

Каталог юристів України це ефективний спосіб знайти надійного і професійного виконавця для Вашої юридичної мети
1966
Переглядів
0
Коментарі

Залиште Ваш коментар:

Додати
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст