БУДІВНИЦТВО в 2021р. Другий етап запровадження змін. ДАБІ. Створення ДІАМ. Приватний контроль. Нові ДБН. Правовий статус ДБН та погодження відхилень.

21.01.2021 | Організатор події: Кортекс
БУДІВНИЦТВО в 2021р. Другий етап запровадження змін. ДАБІ. Створення ДІАМ. Приватний контроль. Нові ДБН. Правовий статус ДБН та погодження відхилень. - 0_04607900_1609846278_5ff44e060b44b.jpg
28.01.2021
2300 грн
Час проведення : 10:00-18:00
Залишити заявку на участь
Місце проведення: Киев (Киевская обл.), Семінар в залі або онлайн Показати на мапі

Можливості використання е-системи. Земля. Проектування. Експертиза. Експлуатація. Ціноутворення. // О. Сергієнко, Н. Івлєва, А. Лівіцька//


28 січня

БУДІВНИЦТВО в 2021р.

Другий етап запровадження змін. ДАБІ. Створення ДІАМ. Приватний контроль. Нові ДБН. Правовий статус ДБН та погодження відхилень. Можливості використання е-системи. Земля. Проектування. Експертиза. Експлуатація. Ціноутворення.

Онлайн / Семінар в залі (на вибір)

Детальна програма та умови участі тут >>>


Семінар по будівництву проводять :

Олександр Сергієнко - Екс Начальник Управління дозвільних процедур Державної архітектурно-будівельної інспекції України. Радник профільного комітету Верховної Ради України.

Анжеліка Лівіцька - радник ЮФ ASTERS (вищнана найкращою юридичною фірмою України у сфері нерухомості на церемонії "I Build 2020"), Chambers Europe 2020; рекомендований експерт з нерухомості та будівництва The Legal 500: EMEA 2020; рекомендований експерт з нерухомості, будівництва, земельного права, Юридична Практика, 2015.

Наталія Івлєва - завідувач відділу ДП НДІБК, судовий експерт з будівельно-технічної експертизи.


Програма семінару по будівництву:

Шляхи реформи: створення ДІАМ та делегування дозвільних та контрольних функцій приватним суб'єктам.

Приватний контроль. Акредитація приватних суб'єктів для здійснення функцій архбудконтролю. Експерт - це контролер? Технічний нагляд - це контроль?

ДАБІ. Відновлення архітектурно-будівельного контролю.

Нові будівельні норми та їх запровадження. Старт параметричного методу нормування у будівництві. Перегляд ДБНів в 2021р. з точки зору параметричного методу. Які ДБН підлягають перегляду.

Кінець ДСТУ. Що натомість? Правове регулювання ціноутворення у будівництві в 2021р.

Архітектурно-будівельний контроль та нагляд. Розмежування контрольної та наглядової функцій. Система органів державного містобудівного контролю та нагляду. Нові державні структури у сфері містобудування. ДІМ. ДССМ. Державне агентство з питань технічного регулювання у містобудуванні України.

Державна інспекція містобудування ( ДІМ ): повноваження та функції. Державний містобудівний контроль. Державний містобудівний нагляд. Містобудівний моніторинг. Створення та робота місцевих місцевих міжрегіональних територіальних органів. Розмежування функцій. Контроль за дотриманням ліцензійних умов.

ДАБІ. Права ДІМ з 1.06.2020 (виключно за рішенням суду). Скасування МУО, повідомлення, декларацій, сертифіката. Припинити/скасувати право на початок виконання будівельних та підготовчих робіт набуте на Підставі повідомлення. Анулювати / скасовувати документи що затверджують прийняття в експлуатацію.

Державна сервісна служба містобудування України (ДССМ) - Держсервісбуд: повноваження та функції. Дозвільні функції. Реєстраційні функції. Ведення реєстрів. Ліцензування. Атестація та сертифікація. Подача документів Замовниками через систему ЦНАПів що передають їх до відповідних міжрегіональних головних управлінь.

Державне агентство з питань технічного регулювання у містобудуванні України: повноваження та функції. Державна політика у сфері нормування. Перевірка об'єктів на відповідність Держнормам, Параметрам, ДБНам, Єврокодам. Погоджує технічні завдання на розроблення будівельних норм. Забезпечує офіційне оприлюднення будівельних норм.

Мінрегіон: карально - наглядова функція. Застосовує механізм адміністративного оскарження та ОМС щодо реєстраційної та декларативної функції на виконання підготовчих та будівельних робіт.

Правовий статус ДБН. Відхилення від ДБН. Правовий статус погодження Мінрегіону відхилень від ДБН (Почала діяти комісія НТР з відхилення ДБН). Відхилення від ДБН що носять і не носять інженерний характер: що з цим робити.

Блок 2. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ МІСТОБУДІВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ в 2021р. Нові зміни.

Як в законодавстві співвідносяться об'єкти містобудування, архітектури, будівництва.

Правовий статус ДБН. ДБН Б.2.2.-12.2019 «Планування та забудова територій». Чинність ДБН 360-92. Як обґрунтувани. Конфліктніть ДБН: що робити.

Чи буде відновлено ліцензування у будівництві? Скасування процедури діцензування: колізії законодавчого поля.

Термомодернізація та сертифікація енергоефективності: юридичні та технічні аспекти.

Персоніфікована професійна сертифікація спеціалістів містобудування (сертифікат виконробів, інженерів-консультантів, архітектора...).

 • Сертифікація відповідальних виконавців.
 • Сертифікація виконробів відповідно до норм ЗУ «Про архітектурну діяльність». Зміни в ст. 11 Закону «Про архітектурну діяльність» щодо інженера-консультанта та інженера технічного нагляду.
 • Розширення професійної сертифікації відповідальних осіб в галузі містобудування (виконробів, інженерів-консультантів, осіб по наданню адмінпослуг, державних інспекторів контролю та нагляду.)

Персональна відповідальність (майнова, адміністративна, кримінальна) Замовника, уповноважених органів містобудування та архітектури, постачальники послуг, проектні організації, головний конструктор, сертифіковані та атестовані особи, органи державного містобудівного контролю.

Окремі аспекти кримінальної відповідальності у містобудуванні. Чи врятує запровадження кримінальної відповідальності інспекторів від корупції.

Введення поняття «огляд об'єкту».

 • Для з’ясування питань щодо відповідності, достовірності відомостей у поданих документах.
 • Для з’ясування наявності виконавчої документації у обсязі, передбаченому ДБНами та матеріалів технічної інвентаризації.
 • Фото- та відеофіксація.

Процедура забудови з порушенням діючих ДБН.

Блок 3. ДОЗВІЛЬНІ ДОКУМЕНТИ від А до Я. ЯК ПРАЦЮЮТЬ ЧЕК-ЛИСТИ. Як зібрати документи. Отримання Дозволу на будівництво з використанням е-системи. Алгоритм, підстави відмови.

 • Процедура отримання Дозволу на виконання будівельних робіт: як працюють «чек – листи». Детальний алгоритм. Видача Дозволів: підстави відмови. Рекомендації.
 • Чек-листи для ЦНАП.
 • Чек-листи для ДАБІ. Чек - лист ДАБІ підсумкової перевірки виконавчої документації. Як встановити - повний чи не повний обсяг виконавчої документації. Де береться вичерпний перелік журналів які ведуться на об'єктах будівництва. Чек - лист ДАБІ перевірки забеспечення об'єкта необхідними елементами.
 • Створення виключних переліків для здійснення дозвільних процедур в режимі декларування. Отримання Дозволу на будівництво декларативним методом.
 • Видача Дозволів. Перелік документів, що необхідні для видачі Дозволів.
 • Пдстави для відмови у видачі Дозволу. Як оскаржити рішення про видачу Дозволу.
 • Строки реєстрації Дозволів. Як розрахувати процесуальні строки розгляду дозвільних документів поданих через ЦНАП.
 • Введення об’єкта в експлуатацію. Зміни в нормах права щодо прийняття в експлуатацію закінченних будівництвом об'єктів: «чек-листи» та «огляд об’єкту». Проблеми, ризики, рішення, детальний алгоритм, підстави відмови.
 • Чек - лист відповідності об'єкта. Енергетичний сертифікат.
 • Роль інженера – консультанта який виконує функції Замовника.

Блок 4. МОЖЛИВОСТІ ВИКОРИСТАННЯ ЕЛЕКТРОННОЇ СИСТЕМИ У БУДІВНИЦТВІ. Реєстр будівельної діяльності.

 • Робота нового Реєстру будівельної діяльності. Запровадження нового будівельного реєстру та публічного порталу з повним доступом до всіх даних в т. ч. на карті. Проблемні питання.
 • Створення та введення всіх документів в електронній формі зразу у систему (містобудівні умови, будівельний паспорт.)
 • Нові можливості подання документів та отримання дозвільної документації з використанням електронної системи. Електронний кабінет.
 • Звідки вигружати в Реєстр будівельної діяльності всі свої документи. Тимчасові, проміжні варіанти.
 • Право підписання проектної документації в електронному вигляді: право маєте, а чи можете? Оформлення проектної документації. Протиріччя між паперовим та непаперовим варіантами. Скільки екземплярів та кому ви повинні давати: нарешті врегульовано! Що таке "електронна подача документу". Електронний документ та документ в електронному вигляді: в чому різниця?
 • Інспекційний портал ДАБІ. Запуск відкритої системи розгляду дозвільних документів.
 • Скорочення переліку документів, що подаються для отримання адмінпослуг у сфері будівництва.
 • Отримання результатів надання адміністративних послуг в електронній формі.
 • Єдиний порядок присвоєння та зміни адрес об’єктам нерухомого майна.

Блок 5. ЗЕМЕЛЬНІ ПИТАННЯ і ВИХІДНА ДОКУМЕНТАЦІЯ у БУДІВНИЦТВІ. Революційні зміни.

 • Ключове питання для юриста: чи можна будувати на земельній ділянці. Проблеми придатності земельної ділянки для забудови: титул, цільове призначення/вид використання, функціональне призначення.
 • Що таке "Вид Цільового Призначення"?
 • Які титули прав на ділянку є придатними для забудови. Власність - Оренда - Користування - Суперфіцій - Сервітут. Емфітевзис?
 • Нові правила зміни цільового призначення для забудови за Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель» 17 червня 2020 року № 711-IX. Нова судова практика ВС щодо зміни виду використання або цільового призначення для забудови. Чи можна провести реконструкцію без отримання прав на землю? Без Генплану / ДПТ тепер можна відвести землю для... Все одно не можна для...
 • Колізія функціонального зонування територій в оновленому ген. плані та цільового призначення існуючої земельної ділянки. Заборонний позов чи спір з суб'єктом владних повноважень? (Постанова Верховного Суду від 5.02.2020р).
 • Містобудівна документація - революційні зміни. Містобудівна документація на місцевому рівні. Окремі види містобудівної документації.Генеральний план населеного пункту. План зонування. Детальний план територій.
 • Отримання вихідних даних. Містобудівні умови та обмеження (МУО) в 2021р. В яких випадках можна будувати без МУО. Чи можна отримати МУО без кадастрового номеру земельної ділянки. Містобудівні умови і обмеження: відповіді судів на незручні питання. Чи потрібен ДПТ? Чи можна видати кілька МУО на одну ділянку? Чи обов’язково зазначати в МУО числові характеристики об’єкта? Чи може суд змусити надати МУО?
 • Технічні умови: проблемні питання.
 • Завдання на проектування: особливості та порядок отримання.

Блок 6. ПРОЕКТУВАННЯ в 2021р. ПРОЕКТНА ДОКУМЕНТАЦІЯ.

 • Нові вимоги до складу та змісту проектної документації. ДБН А.2.2-3:2014 «Склад та зміст проектної документації на будівництво». Порядок розроблення проектної документації об’єктів в розрізі дій сертифікованих інженерів – проектувальників.
 • Проектна документація. Зміни до Наказу Мінрегіону № 45 щодо Порядку розроблення та затвердження проектної документації.
 • Можливість затвердження проектів будівництва виконкомами сільських, селищних та міських рад щодо об’єктів до 120 млн. грн.
 • Відхилення від ДБН та їх погодження.
 • Розрахунок класу наслідків об'єкту будівництва. Особливості визначення класу наслідків інженерних систем при розробці проектів.
 • Вимоги до розробленої проектної документації на момент передачі Замовнику.
 • Що вважається змінами до проекту або коли треба перезатверджувати проект.
 • Необхідність коригування проектної документації у процесі будівництва. Коли спрацьовує зворотня сила Закону. Проблемні питання.Коли Ви повинні проходити коригування. Що треба зробити аби не йти на коригування.
 • Проекти підготовчих робіт. Чи є проект підготовчих робіт складовою проектної документації. Хто його розробляє (автор)?
 • Проектна документація повторного використання.
 • Особливості проектування об’єктів будівництва, на яких роботи виконуються без дозвільних документів, та їх контролю.
 • Термін дії Сертифікатів. Курси підвищення кваліфікації. Які Сертифікати для ГІП. Які для підпису кошторисної частини проектної документації.
 • Анулювання, вилучення Сертифікатів.

Блок 7. ЕКСПЕРТИЗА ПРОЕКТІВ БУДІВНИЦТВА в 2021р. Нові зміни.

 • ДСТУ 8907:2019 Настанова щодо організації проведення експертизи проектної документації на будівництво. (на заміну ДСТУ-Н Б А.2.2-10:2012).
 • Постанова КМУ «Про внесення змін до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи».
 • Обов’язковість внесення до реєстру будівельної діяльності відомостей про експертні організації та експертні звіти із додатками про результати експертиз проектів.
 • Укладання договорів через електронний кабінет між Замовником та експертною організацією.
 • «Позитивний» та «негативний» електронний звіт.
 • Обов'язковість експертизи. СС2, СС3 за всіма напрямками. Коли необхідна експертиза для СС1.
 • Нова редакція ДБН В.12-14:2018 в контексті експертизи. Система забезпечення надійності та безпеки будівельних об’єктів. Загальні принципи забезпечення надійності та конструктивної безпеки будівель і споруд.

Блок 8. ІНЖЕНЕР – КОНСУЛЬТАНТ. Схема участі Інженера – консультанта на всіх стадіях реалізації інвестиційно – будівельного процесу. Повноваження, функції, відповідальність. Оплата послуг.

 • Зміна в ст. № 11 Закону "Про архітектурну діяльність" щодо інженера - консультанта та інженера технічного нагляду.
 • Інженери-консультанти як суб’єкти господарювання.
 • Інженери-консультанти як відповідальні особи.
 • Нова редакція 2020. Примірний перелік базових послуг, які інженер – консультант (суб’єкт господарювання) може надавати замовнику за договором на різних етапах управлінням проектом відповідно до стадій його реалізації.
 • Врегулювання оплати послуг.

Блок 9. СЛУЖБА ЗАМОВНИКА.

 • Електронний кабінет Замовника. Рекомендації щодо його застосування.
 • Авторський нагляд. Проблеми передачі авторських прав - хто є автором проекту? Хто є генеральним проектувальником? Що робити, якщо в процесі будівництва змінились суб'єкти. ГІП, ГАП - хто має право підписувати кошторисну частину. Внесення змін та доповнень - це авторський нагляд? Виправлення помилок? Хто може залучатись до авторського нагляду. Чи потрібно бути сертифікованим виконавцем для авторського нагляду. Коли не потрібен авторський нагляд. Як призначається особа авторського нагляду.
 • Інженерно-технічний нагляд. Полегшення для СС1. Кваліфікаційна характеристика інженера технагляду (Зміна №11). Повноваження та відповідальність.
 • Технічне обстеження та паспортизація об'єктів прийнятих в експлуатацію.
 • Зміни в порядку здійснення технічного надзору під час будівництва об'єкту архітектури.
 • Будівельний паспорт. Скасування ескізних намірів забудови (плани,вілстані, фасади, інженерія). Спрощення чи ускладнення? Вся відповідальність на Замовнику!
 • Науково-технічний супровід у будівництві: мета науково-технічного супроводу. Хто може виконувати.
 • Хто такий Замовник? Заборона втручання Замовника в господарську діяльність Підрядника. Що може перевірити Замовник в калькуляції, не втручаючись в господарську діяльність Підрядника. Що має перевірити Замовник під час погодження договірної ціни.

Блок 10. КОНТРОЛЬ та НАГЛЯД. ДОЗВІЛЬНА СИСТЕМА У БУДІВНИЦТВІ в 2021 р. Порядок отримання дозвільних документів по кожній групі об'єктів.

 • Відновлення контролю. Повернення функцій контролю органам місцевого самоврядування.
 • Планового контролю немає. Позаплановий контроль - до кого і коли можуть прийти. Як правильно "прийняти" контролерів. Чим скористатись, щоб виграти час. Право інспекції робити повторну експертизу.
 • Дозвільна документація в дворівневій системі архітектурно-будівельного контролю.
 • Практика взаємовідносин суб'єктів містобудування з системою архітектурно-будівельного контролю та нагляду.
 • Декларативні і дозвільні документи в дворівневій системі архітектурно-будівельного контролю. Особливості реєстрації. Нюанси подачі документів. Що не вимагає дозволу? Як правильно подати Повідомлення.
 • Етапи проходження дозвільної процедури. Як змінилося поняття вихідних даних, що в них входить.
 • Час набуття відповідного права: щодо виконання підготовчих робіт, права на виконання будівельних робіт для об'єктів СС1, СС2, СС3, права щодо закінчення будівельних робіт
 • Підготовчі роботи: що до них відноситься. Можливості звільнення від оформлення підготовчих робіт. Підготовчі чи фактично будівельні роботи в 2021р.
 • Будівельні роботи. Повідомлення та дозволи. Підхід до документів виходячи із класу наслідків. Перелік робіт, які виконуються без отримання права на виконання будівельних робіт.
 • Введення в експлуатацію. Специфіка прийняття в експлуатацію для об'єктів СС2 і СС3 класу наслідків.Що треба обов'язково передбачити у завданні на проектування щоб уникнути майбутніх проблем. Вплив технічної інвентаризації на процес прийняття об'єктів в експлуатацію.
 • Пайовий внесок на розвиток інфраструктури в 2021р. Плата в фонд пайової участі: платити чи ні? Особливості при реконструкції та переплануванні. Питання передачі мереж забудованих за межею земельних ділянок

Блок 11. ТЕХНІЧНИЙ ПАСПОРТ - ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ВВЕДЕННЯ В ЕКСПЛУАТАЦІЮ. ТЕХНІЧНА ІНВЕНТАРИЗАЦІЯ. Нормативне регулювання відхилень площі контрольного обміру БТІ від проектних площ. Відхилення площі контрольного обміру від проектних площ. Чи можна перевищити і на скільки.

Блок 12. КОШТОРИСНЕ НОРМУВАННЯ у БУДІВНИЦТВІ. Актуальні питання ціноутворення у будівництві у 2021р.

 • Кінець ДСТУ: що натомість. Правове реулювання ціноутворення у будівництві в 2021р.
 • Участь у публічних закупівлях. Обгрунтування аномально низької ціни при проведенні публічних закупівель.
 • Зміна для ДСТУ Б.Д.1.1 "Правила визначення вартості будівництва".
 • Утримання служби Замовника, інженер - консультант, технагляд.
 • Визначення розміру кошторисної середньомісячної заробітної плати при визначенні вартості будівництва. Межі для розрахунків. Приклади. Невідповідність фактично виплаченої зарплати сумам зарплати в Актах КБ-2в.
 • Порядок визначення кошторисної заробітної плати по конкретному об’єкту будівництва.
 • Середня кошторисна заробітна плата для розряду складності 3,8 – для будівельників та розряду 7,0 – для проектувальників.
 • ЗУ № 124-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям Закону України «Про стандартизацію» (набрав чинності з 16.10.2020).
 • Науково-технічний супровід у будівництві: мета супроводу, хто може виконувати, вартість науково-технічного супроводу (проект зміни №1 до ДСТУ-Н Б Д.1.1-8 «Правила визначення вартості наукових та науково-технічних робіт у будівництві».
 • Вартість авторського нагляду та її розрахунок: плановий і фактичний.
 • Вартість проектних робіт у будівництві. Зміна №3 до ДСТУ Б Д.1.1-7:2013 «Правила визначення вартості проектно-вишукувальних робіт у будівництві та експертизи проектної документації на будівництво».
 • Вартість 1 людино - дня проектних робіт (розрахунок для різних об'єктів).
 • Новий порядок визначення кошторисної заробітної плати по конкретному об’єкту будівництва («Порядок розрахунку розміру кошторисної заробітної плати, який враховується при визначенні вартості будівництва об’єктів»).
 • Розрахунок вартості проектних, геодезичних та робіт з вишукування для конкретних об’єктів будівництва.
 • Координатор з питань охорони праці на стадії розроблення проектної документації.
 • Координатор з питань охорони праці на стадії будівництва.

Блок 13. БУДІВНИЦТВО, РЕКОНСТРУКЦІЯ, ПЕРЕПЛАНУВАННЯ: ЮРИДИЧНІ АСПЕКТИ.

 • Право на об’єкт будівництва: чому важливо достеменно визначити хто є замовником.
 • Об'єкт будівництва. Види будівництва (будівельних робіт) та їх відмінності: нове будівництво, реконструкція, капремонт (будівельні роботи), капремонт (устаткування), поточний ремонт. Модернізація існуючого об’єкта будівництва: ремонт, реконструкція та перепланування. В чому відмінність. Чи відрізняється об’єкт будівництва від об’єкту архітектури.
 • Чи можна провести реконструкцію без права на землю.
 • Перепланований об'єкт: чи потрібно отримувати дозвіл на будівництво, приймати в експлуатацію.
 • В чому відмінність в переплануванні житлових та нежитлових приміщень.
 • Новий порядок присвоєння будівельних і поштових адрес. Хто присвоює адреси. Як правильно скласти назву об'єкту. Де виникає перший раз назва об'єкту будівництва. Як присвоїти адресу будівництву до початку підготовчих робіт на земельній ділянці, що не є об'єктом присвоєння адреси. Проблемні питання, наслідки, місцезнаходження при реконструкції.
 • Договір концессії. Проблема делегування функцій замовника: нова законодавча регламентація у зв’язку із оновленням законодавства про концесію.
 • Судова практика щодо об’єктів культурної спадщини та забудови історичних ареалів населених місць.
 • Чи є перепланований об’єкт самочинним будівництвом.

28 січня | Онлайн / Семінар в залі (на вибір)

Детальна програма та умови участі тут >>>

1960
Переглядів
0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Популярні події
ЕСПЧ
Назва події
Текст опис події:
0