0
0
34
24-річний мінометник із 93-ї ОМБр "Холодний Яр" Сергій із позивним "Гера" відверто розповів про те, чому самовільно залишив частину торік і повернувся в армію ще до ухвалення закону про добровільне повернення на службу після дезертирства.
Як пише УП, за словами бійця, він відчув, що дуже виснажився, і останньою краплею став наказ командира заїжджати на позицію майже впритул до ворога:
"Хоч штурмуй із мінометом, пох*р - ти маєш зайняти ту вогневу позицію. І тоді я підійшов до комбата, сказав, що йду в СЗЧ, здав зброю і поїхав додому".
Його побратим додав, що "Гера" пройшов усю Харківську область, Соледар, Бахмут, і ні від чого не відмовлявся:
"Він постійно йшов у бій, у бій, у бій. Гідно йшов. І потім наказ якийсь такий, трошки дурнуватий, можна сказати. І він вирішив поїхати до жінки".
Однак, стосунки з нею зіпсувалися через його дезертирство, і він вирушив до батьків, пише УП. Далі хлопець довгий час шукав роботу, бо для людини в СЗЧ знайти її було зовсім не просто. Допомогли знайомі, підшукавши йому неофіційну роботу на заводі в Дніпрі - фарбувати труби.
"Але навіть із роботою тягар статусу дезертира і відкритої справи постійно пригнічував його. Сергій зізнається: навіть не знав, із ким обговорити те, що на душі. Йому здавалося, що він залишився один проти всіх труднощів, які звалилися на нього", - йдеться у статті.
Зазначається, що пізніше він зустрів стару знайому, і закохався. Вони зібрали гроші і купили квартиру.
"Вона мій настрій бачить здалеку. Постійно розпитує і хвилюється за мене. Коли помічає, що зі мною щось не так, не заспокоїться, поки я не розповім", - зізнався хлопець.
На рішення Сергія повернутися в армію вплинуло кілька факторів. Його неприємно вражало те, що люди навколо живуть так, ніби війни взагалі не існує, а також негативне ставлення деяких цивільних до військових. І коли йому зателефонував головний сержант батареї (який на той момент уже встиг стати її командиром) і запропонував повернутися, "Гера" погодився. Вони домовилися: командир подає його на поновлення, а боєць обіцяє більше не йти в СОЧ.
"Коли інші бійці запитують "Геру", як було там, "на гражданці", він відповідає, що сумно. Становище безправного СЗЧшника пригнічувало його. Ставлення людей до нього і взагалі до військових - ображало. Поведінка цивільних, що війни начебто не існує - неприємно дивувала", - зазначається у статті.
Проблема СЗЧ в Україні - актуальнеНагадаємо, як писав УНІАН, наприкінці листопада президент Володимир Зеленський підписав закон про повернення на службу після першого самовільного залишення частини або дезертирства.
У Bloomberg писали, що кількість випадків СЗЧ в Україні зростає, оскільки все більше змучених солдатів на фронті залишають свої позиції.
Зазначалося, що, за даними Генеральної прокуратури, кількість кримінальних справ проти військовослужбовців, які залишили свої позиції, з 2022 року зросла вшестеро, до майже 96 тисяч, причому більшість справ було відкрито цього року.
ДЖЕРЕЛО : UNIANПереглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
408
Коментарі:
0
Переглядів:
601
Коментарі:
0
Переглядів:
486
Коментарі:
0
Переглядів:
1154
Коментарі:
0
Переглядів:
381
Коментарі:
0
Переглядів:
755
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.