08.02.2016    Переглядів:  412
Приєднуйтесь до нас в соціальних мережах: telegram viber youtube

Бездіяльність Шокіна дає право суду закривати справи проти Юри Єнакіївського

Бездіяльність Шокіна дає право суду закривати справи проти Юри Єнакіївського   - bezdiyalnist_shokina_dae_pravo_sudu_zakrivati_spravi_proti_yuri_enakiivskogo_56b87c3185a7a.jpg

Суд примусив заступника Генерального прокурора закрити кримінальне провадження за фактом розкрадання Юрієм Іванющенком державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів згідно з Кіотським протоколом. Про це свідчить ухвала Соломянського райсуду м.Києва від 27 січня.

Замгенпрокурора Юрій Столярчук мав винести постанову про закриття провадження №42015000000000207 протягом трьох днів. Ухвала оскарженню не підлягала.

За цим кримінальним провадженням Іванющенка підозрювали у незаконному збагаченні на 72 млн швейцарських франків, що за курсом НБУ становить 1,88 млрд грн., та організації заволодіння 170 млн грн. державних коштів, отриманих Україною від продажу квот Японії на викиди парникових газів згідно з Кіотським протоколом.

Рішення суду прийняте за скаргою адвоката Іванющенка Юрія Колеснікова, який поскаржився на бездіяльність замгенпрокурора у розслідуванні карної справи.

«За останній рік не прийнято жодного процесуального рішення, що є порушенням прав громадянина Іванющенка, якого без наявності достатніх підстав підозрюють у вчиненні злочину, обмежено в пересуванні, щодо рухомого та нерухомого майна якого прийнято рішення про накладення арешту. У зв’язку із неналежним здійсненням своїх обов’язків, прокурор, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальному провадженні №42015000000000207 не забезпечив швидке, повне та неупереджене розслідування вказаного кримінального правопорушення», – йдеться в заяві.

Зокрема, замгенпрокурора не спростував, що ТОВ «Карпатибудінвест», яким опопсередковано володіла сім’я Іванющенка, законно отримало кошти від ДП «Держекоінвест».

Адвокат повідомив, що строки досудового розслідування по Іванющенку закінчились, а рішення про їх продовження не приймалися. Строк досудового розслідування для важких злочинів складає один рік і обраховується з моменту повідомлення про підозру. У випадку з Іванющенком з 29.12.2014.

Провадження було порушено за заявою про злочин, що надійшла у Генпрокуратуру від «Центру протидії корупції» 05.12.2014 року.

При цьому вже після порушення кримінального провадження «Карпатибудінвест» за рішенням суду стягнув 25 млн грн. боргу з «Держекоінвесту».

Джерело: Наші гроші

Аналізуйте судовий акт: Слідчий суддя зобов'язав прокурора протягом трьох днів прийняти постанову про закриття кримінального провадження (Ухвала судді Солом'янського районного суду м. Києва Бобровник О.В від 27 січня 2016р.)

0
Коментарів
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Назва події
Завантаження основного зображення
Вибрати зображення
Текст опис події: