Головна Блог ... Новини Астероїд через 7 років може врізатися в Місяць: учені дізналися, чи це загрожує людям Астероїд через 7 років може врізатися в Місяць: уч...

Астероїд через 7 років може врізатися в Місяць: учені дізналися, чи це загрожує людям

  • 0

  • 0

  • 35

Відключити рекламу

Учені NASA виявили великий астероїд 2024 YR4, шанси якого зіткнутися із Землею оцінюють зараз у 2,3%, тоді як у грудні ця оцінка становила 1,2%. Однак науковці спробували розрахувати, яка ймовірність того, що цей об’єкт зіткнеться із Місяцем. Про це пише Live Science.

Зазначається, що потенційно небезпечний астероїд має приблизно 55 метрів у ширину і рухається зі швидкістю майже 48 000 км/год. Хоч це занадто мало, щоб покласти край людській цивілізації, йдеться у матеріалі, 2024 YR4 все одно може знищити велике місто, вивільнивши близько 8 мегатонн енергії під час зіткнення - у 500 разів більше, ніж атомна бомба, яка зруйнувала Хіросіму в Японії, вважають дослідники. 

Вони припустили, що було б, якби 2024 YR4 влетів у Місяць. Інженер з експлуатації Catalina Sky Survey Університету Арізони Девід Ренкін стверджує, що ймовірність зіткнення астероїда із супутником Землі становить 0,3%. На його думку, наслідки цього зіткнення, ймовірно, було б видно з нашої планети.

"Існує ймовірність того, що це призведе до викиду певного матеріалу, який може вдарити Землю, але я дуже сумніваюся, що це спричинить якусь серйозну загрозу", - пояснив Ренкін.

Виходячи з оцінок, зіткнення з Місяцем може вивільнити більше енергії, ніж 340 бомб Хіросіми, каже інженер і вважає, що це буде добре видно з Землі.

Тим часом професор планетарології в Імперському коледжі Лондона Гарет Коллінз запевнив, що "на Землі ми були б у безпеці", і додав, що будь-який матеріал, викинутий у результаті зіткнення, швидше за все, згорить в атмосфері.

Імовірність того, що космічний камінь зіткнеться з Землею або Місяцем все ще дуже низька, вважають вчені, проте вони отримали дозвіл на екстрене використання космічного телескопа Джеймса Вебба, щоб дізнатися більше про розмір і траєкторію космічного каменя, перш ніж він залишить поле зору протягом наступних кількох років.

"На цей момент існує 97,9% ймовірності промаху щодо Землі. Коли ймовірність подвоїлася з 1% до 2%, це викликало багато галасу, однак це не те саме, що перехід від 40% до 80%", - сказав Ренкін.

Як повідомляв раніше УНІАН, учені виявили так звані "цеглинки життя" на астероїді Бенну. Зразки, доставлені NASA з космічного тіла, містять не лише ключові елементи, необхідні для зародження життя, а й сліди давнього водного світу.

Про це повідомили дослідники у новому науковому відкритті. Зазначається, що ці дані тільки зміцнюють теорію про те, що життя на Землі могло зʼявитися після зіткнення астероїда з нашою планетою. Дослідження підтверджують, що ці життєво важливі компоненти могли міститися й у воді.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 35

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 35

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати