Автор не вказаний
0
4
6010
За словами Рахматулліна, столична влада планує брати з водіїв гроші за використання прибудинкової території
Такі заходи він вважає абсолютно обґрунтованими: ніде немає розрахунків, що людина має паркуватися під своїм житлом. Тим більше що земля в більшості будинків належить місту, хоча люди і платять за обслуговування прибудинкової території.
"Звичка всюди паркуватися безкоштовно залишилася, хоча всі ми знаємо, що нічого безкоштовного не існує і кожен квадратний метр столичної землі коштує шалених грошей. Тим більше що сьогодні в більшості таких дворів, особливо в центральній частині міста, паркуються не тільки жителі, а й працівники сусідніх офісів", - говорить Рахматуллін.
У КМДА планують, що платна парковка з'явиться в тих житлових дворах, чия прибудинкова територія належить місту. Жителі будуть про це повідомлені і протягом виділеного періоду зможуть вирішити питання з оформленням землі або ж погодитися на розробку платних паркувальних місць.
Вартість паркування залежатиме від місця розташування: в центрі дорожче, а в спальних районах дешевше. Безкоштовно можна буде залишити машину лише вночі і на вихідні, а так доведеться викласти в центрі - 35 грн/год, зона біля центру - 25 грн/год і 5 грн/год у спальних районах столиці.
Як пише "Апостроф", інформацію про плани ввести в Києві платні парковки біля будинків підтвердив радник заступника голови КМДА, голова Ради з урбаністики Віталій Селик.
За словами Селика, влада обґрунтувала таке рішення браком місць для паркування, а також тим, що швидкі й пожежники не можуть проїхати "запарковані" квартали.
За словами Селика, оплата прибудинкової території не дає мешканцям права на безкоштовну парковку.
"Те, що вони платять 200-300 гривень за обслуговування прибудинкової території, вони платять виключно за прибирання біля свого будинку", - каже Селик.
"Ті паркомісця, які є в старих кварталах міста, я нагадаю, були розраховані для так званої гостьової парковки", - зазначає Селик.
Раніше влада розраховувала, що в більшості жителів міста буде своє місце для паркування або гараж.
"На прикладі старої забудови і забудови 90-х можна пояснити, що перед будинком розташовується 10-20 паркомісць на 100-200 квартир. Це ж несправедливо щодо 90% мешканців будинку, адже все одно платять за прибудинкову територію, а паркується 10 %. А чи справедливо, що одні люди купили собі гараж або паркомісце в підземному паркінгу, а інші паркуються безкоштовно", - додає він.
"Так, зараз у місті існує система, коли люди безкоштовно можуть залишати на місяць автомобіль біля свого будинку. Але, по-перше, вони займають місце потенційних гостей інших мешканців будинку, які не можуть під'їхати. А, по-друге, ми бачили ситуації, коли в деяких житлових комплексах банально швидка або пожежники не можуть проїхати через те, що автомобілі припарковано в два ряди. Це все потрібно унормувати", - заявив Селик.
Нагадаємо, з 1 липня почали діяти нові тарифи на парковку.
Так, вартість години паркування в I зоні, яка охоплює центральну частину міста, становитиме 35 грн/год.
Вартість у II зоні, на прилеглих до центру територіях - 25 грн/год.
У спальних районах міста вартість залишається без змін - 5 грн/год.
У вихідні дні, а також у робочі дні з 22:00 до 8:00 парковки залишаються безкоштовними.
Оплата за парковку здійснюється безготівковим шляхом через додатки "Київ Цифровий", "Приват 24", Easy Pay або через інтернет-сайти ipay.ua або easypay.ua. Готівкою парковку можна оплатити тільки в терміналі Easy Pay.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
202
Коментарі:
0
Переглядів:
304
Коментарі:
0
Переглядів:
279
Коментарі:
0
Переглядів:
201
Коментарі:
0
Переглядів:
1041
Коментарі:
0
Переглядів:
603
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Всі права захищені.
"земля в більшості будинків належить місту, хоча люди і платять за обслуговування прибудинкової території"
Та неведіть спочатку лад на дорогах, хто де зупинився там і його стоянка, включаючи тротуари.
Який ідіотизм!!! По-перше, в нашому будинку за прибудинкову територію платимо 680 грн. в місяць, а не 200-300, як вказує той Віталій Селик. А, по-друге, в світі, крім України, взагалі нема такого понятття, як "плата за прибудинкову територію"... І тут, окрім містичної прибудинкової надумали здирати гроші ще і за стоянку. І ці ненажерливі во владі ніяк наситяться! Просто красти з бюджету не треба!
З такими темпами, ми скоро будемо за повітря платити( соромно за Кличка, соромно за владу......