Головна Юридичний світ ... Події 14.05.2015 року Юридична і патентна фірма «Грищенко та Партнери» провела семінар на тему: «Проблеми законодавчого регулювання якості послуг в сфері електроенергетики» 14.05.2015 року Юридична і патентна фірма «Грищенк...

14.05.2015 року Юридична і патентна фірма «Грищенко та Партнери» провела семінар на тему: «Проблеми законодавчого регулювання якості послуг в сфері електроенергетики»

 - 0_21026900_1431951098_5559d6fa335b9.jpg
Дата події
2015-05-17
Час проведення: 10:00-12:00
Записатися на семінар
Задати питання автору
Вартість участі
Безкоштовно
Online

14.05.2015 року Юридична і патентна фірма «Грищенко та Партнери» в рамках співпраці з Програмою Розвитку ООН в Україні та за сприяння Американської торгової палати в Україні провела семінар на тему: «Проблеми законодавчого регулювання якості послуг в сфері електроенергетики». З доповідями виступили радник С.П.Поляков та старший юрист А.О.Голуб. Метою заходу було представлення результатів аналізу діючого законодавства у сфері електроенергетики в контексті захисту прав споживачів та визначення шляхів правового врегулювання проблемних аспектів.

До участі семінарі були запрошені представники підприємств та організацій України, експерти з енергоефективності та енергозбереження, науковці, юристи та адвокати.

До обговорення були винесені наступні питання:

1. Законодавчі вимоги до якісного постачання споживачам електроенергії в Україні;

2. Проблемні аспекти імплементації законодавства ЄС та ЕС щодо належного захисту прав споживачів електричної енергії;

3. Позитивний досвід зарубіжних країн в контексті забезпечення якості наданих послуг

В ході обговорення було визначено ряд законодавчих актів у сфері електроенергетики, внесення змін до яких дозволить скоротити кількість прогалин у законодавстві та правових колізій, що, в свою чергу, призведе до гармонізації законодавства в рамках вимог Європейського Союзу.

Протягом обговорення було визначено, що питання захисту споживачів електричної енергії законодавчо достатньо врегульовані, але частина норм носять декларативний характер (як, наприклад, питання вільного вибору постачальника послуг). Також, в результаті аналізу судової практики встановлено, що більшість справ вирішуються не на користь споживача в тому числі в зв’язку з тим, що процедура доказування занадто ускладнена. Було визначено необхідність на законодавчому рівні спрощення процедури доказування факту надання постачальником послуг неналежної якості, а також необхідність сертифікації, введення в експлуатацію та використання високоточних приладів, які б фіксували факти постачання електроенергії неналежної якості, з подальшим використанням показників таких приладів у якості доказів.

За результатами дискусії було запропоновано внести зміни до деяких законів та підзаконних актів України з метою оптимізації захисту прав споживачів та подальшої адаптації вітчизняного законодавства до вимог Європейського Союзу та Енергетичного Союзу.

1365
Переглядів
0
Коментарі

Залиште Ваш коментар:

Додати
logo

Юридичні застереження

Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

Повний текст