Головна Блог ... Новини 12 лютого: церковне свято сьогодні, про що просять Іверську ікону, де її ставлять в домі 12 лютого: церковне свято сьогодні, про що просять...

12 лютого: церковне свято сьогодні, про що просять Іверську ікону, де її ставлять в домі

  • 0

  • 0

  • 47

Відключити рекламу

12 лютого за новим церковним календарем православні згадують святителя Олексія, митрополита Київського і всієї Русі, святителя Мелетія, архієпископа Харківського і Охтирського, а також відзначають день пам'яті чудотворної Іверської ікони Божої Матері. Розповідаємо про традиції, народні прикмети та заборони цієї дати і яке церковне свято сьогодні відзначають віряни за старим стилем.

2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тож неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися старого стилю (юліанського) - його збереження залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемЯке церковне свято 12 лютого за старим стилемПро що говорять прикмети на 12 лютогоЩо не можна робити сьогодніЩо можна робити 12 лютогоХто відзначає день ангела 12 лютогоЯке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Православне свято 12 лютого (25 лютого за старим стилем) - день пам'яті святителя Олексія, митрополита Київського і всієї Русі, і святителя Мелетія, якого особливо шанують харків'яни.

Митрополит Київський і всієї Русі Олексій жив XIII-XIV століттях. Коли йому було 11 років, він побачив сон-знамення і після цього став відвідувати церковні служби. У 15 років став ченцем і був у подвижництві понад 20 років.

Потім Олексій став намісником митрополита і був ним протягом 12 років. У середині XIV століття вирушив до Константинополя - до Вселенського патріарха Калліста, де той поставив його митрополитом Київським.

Святитель Алексій відомий своїм даром чудотворення - якось він зцілив дружину татарського хана й отримав за це дари. Протягом усього життя митрополит опікувався паствою, його запам'ятали як благодійника, який побудував безліч храмів і монастирів. Після себе святитель залишив переписане вручну Євангеліє.

*

Святитель Мелетій (у миру - Михайло Леонтович) народився 1784 року, в селі під Полтавою. Він навчався в семінарії та духовній академії, де був найкращим учнем. Після цього почав викладати.

1820 року в Києво-Братському монастирі Михайло прийняв чернецтво під ім'ям Мелетій. Через кілька років він очолив Київську духовну академію, а трохи пізніше став єпископом.

Єпископ Мелетій очолював Пермську, Іркутську єпархії, часто їздив по парафіях, а також заснував церкви на півночі Камчатки. Але коли його здоров'я погіршилося, Мелетія перевели в Харківську єпархію.

"Смирення - охоронний меч, з ним безпечно пройдеш землю, пекло і досягнеш неба", - так цитували єпископа сучасники. Відомо, що він був дуже скромною людиною і багато особистих коштів жертвував на благодійність і духовну освіту. Коли владика помер, то на його похорон збирали усім миром, оскільки, маючи великий казенний оклад і великі прибутки з єпархії, він залишив по собі "всього-на-всього 350 рублів асигнаціями, 2 підзорні труби, два шматки оксамиту, книжки і необхідну натільну білизну".

Поховали єпископа спочатку в Покровській церкві, а потім перенесли мощі до Благовіщенського собору Харкова, де вони перебувають і зараз. Біля мощей і після молитовного звернення до святителя не раз відбувалися чудеса зцілення хворих. Також, за переказами, 1942 року, під час Великої Вітчизняної війни, Мелетій являвся харків'янам, пророкуючи звільнення міста від німецько-фашистських загарбників.

*

12 лютого за новим церковним календарем вшановують пам'ять Іверської ікони Божої Матері, яку, за переказами, написав святий апостол і євангеліст Лука в дні земного життя Пресвятої Богородиці.

Образ легко впізнати серед інших - на щоці у Божої Матері, яка тримає Немовля Ісуса, можна побачити рану, з якої нібито тече кров. За переказами, святиню, яка в IX столітті зберігалася вдома в однієї вдови, пошкодили єретики-іконоборці. Вони увірвалися до оселі християнки, і один із них списом вдарив по образу Божої Матері - і з ураженого місця потекла кров. Утім, образ усе-таки було врятовано - Іверська ікона Божої Матері потрапила на святий Афон.

Яке церковне свято 12 лютого за старим стилем

Православне свято сьогодні за юліанським календарем - Собор трьох святителів Василія Великого, Григорія Богослова та Іоана Златоуста. Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим стилем і що не можна робити в цю дату.

Про що говорять прикмети на 12 лютого12 лютого - прикмети на сьогодні / pixabay.com

У народі 12 лютого - свято Олексій Рибний. Вважається, що в цей день повинна добре ловитися риба. Погодні прикмети дня такі:

іній зранку на вікнах - до зміни погоди, якщо тепло, то почнуться морози, якщо холодно - відлига;вітер розігрався - може бути буран;туман випав - літо буде дощовим.

Вважається, що якщо на Олексія холодно, то в березні буде тепло.

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 12 лютого не слід бажати зла, лаятися, відмовляти в допомозі, ображати тварин. Церква засуджує лінь, брехню, жадібність, заздрість, помсту і відчай.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: не радять сьогодні розпочинати нових справ і будувати плани - вважається, що все буде безрезультатно.

Що можна робити 12 лютого

У православне свято сьогодні звертаються до святителів Олексія і Мелетія з проханнями про зцілення. Іверська ікона Богородиці вважається чудотворною - перед образом моляться за важких обставин, просять про позбавлення від хвороб і скорботи, розрадити в біді, зцілити душевні рани, вберегти від пожежі. За народною прикметою, ікону потрібно ставити в домі біля входу, щоб захистити оселю від лиха і неприємностей.

Цього дня заведено готувати рибні страви. За повір'ям, у ніч з 11 на 12 лютого люди бачать віщі сни.

Хто відзначає день ангела 12 лютого

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Олексій, Антоній, Євген, Марія, Мелетій.

За старим стилем день ангела у Петра, Максима, Федора, Володимира, Івана, Василя, Степана, Григорія.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 47

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 47

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати