Головна Блог ... Новини 10 лютого: церковне свято сьогодні, у чому допомагає чудотворна ікона "Вогневидна" 10 лютого: церковне свято сьогодні, у чому допомаг...

10 лютого: церковне свято сьогодні, у чому допомагає чудотворна ікона "Вогневидна"

  • 0

  • 0

  • 40

Відключити рекламу

10 лютого за новим церковним календарем православні згадують преподобного Прохора, чудотворця Києво-Печерського, а також відзначають день пам'яті чудотворної ікони Божої Матері "Вогневидна". У народі день прозвали Прохор Весняний. Розповідаємо про традиції, народні прикмети і заборони цієї дати та яке церковне свято сьогодні відзначають віряни за старим стилем.

2023 року Православна церква України перейшла на новий календарний стиль - новоюліанський, тож неперехідні свята (з фіксованою датою) змістилися на 13 днів раніше. Але частина вірян продовжують дотримуватися старого стилю (юліанського) - його збереження залишається правом релігійних громад і монастирів.

Яке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилемЯке церковне свято 10 лютого за старим стилемПро що говорять прикмети на 10 лютогоЩо не можна робити сьогодніЩо можна робити 10 лютогоХто відзначає день ангела 10 лютогоЯке сьогодні церковне свято в Україні за новим стилем

Православне свято 10 лютого (23 лютого за старим стилем) - день пам'яті преподобного Прохора, чудотворця Києво-Печерського, який жив на рубежі XI-XII століть.

Прохор був ченцем у Києво-Печерському монастирі. Його називали Прохор Лебідник - він збирав лободу, перетирав її на борошно і готував з неї хліб. Крім нього, води і просфори більше нічого не їв. Коли почався голод, то за прикладом Прохора багато хто також почав пекти хліб із лободи. Але він виходив гірким - тоді монах віддавав людям свій хліб і благословляв. Виявилося, що після такого благословення хліб набуває медового смаку.

Відомий ще один чудесний випадок, коли в Києві не стало солі. Тоді Прохор попросив зібрати попіл з келій і перетворив його на сіль: що більше цієї солі роздавали людям, то більше її ставало. Це не сподобалося торговцям - князь Святополк наказав відібрати в монастиря мішки з сіллю, але, коли їх потім відкрили, то всередині виявилася зола. Розгніваний князь наказав викинути мішки - і вони знову наповнилися сіллю. Святополк дізнався, що за цим стоїть Прохор-чудотворець, прийшов до Києво-Печерського монастиря, помирився зі святим і покаявся. Відтоді Святополк став особливо релігійним, а коли Прохор помер, то князь особисто відніс тіло святого до печери і поклав його в труну.

*

Ікона Божої Матері "Вогневидна"

Історія написання ікони Божої Матері "Вогневидна", на жаль, невідома. Образ з'явився 598 року, але де саме - історія замовчує. Божа Матір на цій іконі зображується без Немовляти Ісуса, в одязі густо-червоного кольору, через що її і назвали "Вогневидною". Вважається, що червоний колір символізує кров Христа, пролиту за людські гріхи.

*

Відсьогодні починається загальниця (тиждень), яка триватиме до 16 лютого. Загальницями в церкві називають тижні, коли православним дозволено вживати будь-які продукти. Тобто, таким чином дають невеликий перепочинок перед постом. Загалом у церковному календарі є п'ять загальниць: 

Святки - від Різдва до Водохреща; Тиждень митаря і фарисея - за два тижні до Великого посту;Сирний тиждень (Масниця) - тиждень перед Великим постом;Світлий (або Великодній) - тиждень після Великодня;Троїцький - тиждень після Трійці.

У цей час, однак, церква радить уникнути вживання алкогольних напоїв.

Яке церковне свято 10 лютого за старим стилем

Православне свято сьогодні за юліанським календарем - день пам'яті преподобного Єфрема Сиріна, преподобного Єфрема, Києво-Печерського, єпископа Переяславського і преподобного Єфрема Угрина, Новоторзького. Раніше УНІАН розповідав, яке сьогодні церковне свято відзначають за старим стилем і що не можна робити в цю дату.

Про що говорять прикмети на 10 лютого10 лютого - прикмети на сьогодні / pixabay

У народі 10 лютого - свято Прохор Весняний. Вважається, що з цього дня морози слабшають, а погода остаточно повертається на весну:

прийшов Прохор - весна зазирнула у двір;якщо цього дня і весь наступний тиждень мороз - у березні буде тепло.

У народі кажуть: "На Прохора лютий хоч злиться, але весну чує".

Що не можна робити сьогодні

У церковне свято 10 лютого, як і в будь-який інший день, церква засуджує лінь, брехню, плітки, жадібність, заздрість, помсту і відчай. Не слід лаятися, відмовляти в допомозі, ображати тварин.

Що сьогодні не можна робити за народними прикметами: вважається, що будь-яка брехня 10 лютого може принести великі неприємності. Також цього дня не заведено влаштовувати пишних застіль або гулянь, а грати весілля на Прохора - до нещасливого шлюбу.

Що можна робити 10 лютого

У православне свято сьогодні звертаються до образу Божої Матері "Вогневидна", який вважають чудотворним - вірять, що він може зцілити людину від різних тяжких хвороб, вберегти від негативного впливу ззовні, допомогти успішно народити здорового малюка, а також припинити війну і зберегти життя воїнам. Також біля ікони заведено молитися про те, що виходить за межі людських здібностей.

У народі 10 лютого вважається гарним днем для лікування і примирення.

Хто відзначає день ангела 10 лютого

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Анна, Антоній, Аркадій, Валентина, Василь, Галина, Геннадій, Григорій, Іван, Лука, Марк, Петро, Прохор.

За старим стилем день ангела у Володимира, Георгія, Єфрема, Ігнатія, Ольги, Федора.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 40

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 40

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст

    Приймаємо до оплати