Главная Блог ... Новости Закон про електронні декларації чиновників підписано: тепер ховати майно набуте корупційним шляхом буде складніше Закон про електронні декларації чиновників підписа...

Закон про електронні декларації чиновників підписано: тепер ховати майно набуте корупційним шляхом буде складніше

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 0

  • 2327

Отключить рекламу
Закон про електронні декларації чиновників підписано: тепер ховати майно набуте корупційним шляхом буде складніше  - tn1_zakon_pro_elektronni_deklaratsii_chinovnikiv_pidpisano_teper_hovati_mayno_nabute_koruptsiynim_shlyahom_bude_skladnishe_56e3e0b2e817d.jpg

Голова Верховної Ради Володимир Гройсман підписав закон про внесення змін до закону “Про запобігання корупції” (щодо роботи електронної системи подачі і оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, №3755).

“11 березня 2016 року – закон підписаний головою Верховної Ради України. У той же день – закон направлено на підпис президентові”, – йдеться на сайті парламенту.

Закон про електронне декларування – один з чотирьох законів з “безвізового пакету”, необхідних для отримання Україною безвізового режиму з Європейським Союзом. Верховна Рада прийняла його 16 лютого з поправками ініціатора документа – позафракційного народного депутата Вадима Денисенка.

Відповідно до законопроекту, електронна система надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій в державі або в органах місцевого самоврядування, запрацює вже в 2016 році.

Відповідно до внесених з голосу змін до статті Кримінального кодексу, надання недостовірної інформації при декларуванні буде каратися позбавленням волі на строк до двох років із забороною обіймати відповідні посади на строк до трьох років. За словами В. Денисенка, дана стаття КК набуває чинності з 1 січня 2017 року.

За словами автора законопроекту, зміни також стосуються положення, згідно з яким в декларацію потрібно вносити відомості про цінне майно в разі, якщо вартість нерухомого майна перевищує 150 мінімальних заробітних плат (в нині чинному законодавстві – 50 мінімальних заробітних плат).

Змінами до законодавства також означено, що не підлягають декларуванню готівкові грошові кошти, кошти, що знаходяться на банківських рахунках, внески до кредитних спілок та інших небанківських фінустанов, позичені третіми особами кошти і активи в дорогоцінних банківських металах, сукупна вартість яких не перевищує 150 мінімальних заробітних плат.

Закон вилучає положення, що обмежує час прийняття Національним агентством з питань запобігання корупції рішення про початок роботи системи надання та оприлюднення декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій в державі, або в органах місцевого самоврядування, як це передбачає закон про запобігання корупції. Ухвалення закону дозволить вже в 2016 році подавати і оприлюднити декларації в електронному вигляді.

В кінці лютого стало відомо, що стосовно закону про електронне декларування тривають консультації з Європейською комісією.

Джерело: Інтерфакс-Україна

  • 2327

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2327

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст