Главная Блог ... Новости Якщо послухають Зеленського і повернуться: що чекає на чоловіків, які незаконно виїхали з України Якщо послухають Зеленського і повернуться: що чека...

Якщо послухають Зеленського і повернуться: що чекає на чоловіків, які незаконно виїхали з України

Отключить рекламу
Якщо послухають Зеленського і повернуться: що чекає на чоловіків, які незаконно виїхали з України - 11c848b0edaeea6b7892966c2faf911b.jpeg

Українська влада вважає, що чоловіки, які незаконно виїхали, мають повернутися і допомагати економіці та фронту. Але нелегальний перетин кордону карається законом, і як правило, рішення покинути країну "вплав" — це квиток в один кінець. Так що ж що загрожує таким українцям, якщо вони все ж повернуться додому.

Президент України Володимир Зеленський хотів би, щоб чоловіки призовного віку, які незаконно виїхали з України, повернулися в країну і платили податки.

"Ми б хотіли, щоб люди мобілізаційного віку, які виїхали незаконно, були в Україні. І питання не в тому, що вони мають бути на фронті. У нас велика армія. Питання справедливості. Ці люди мають платити податки. Є люди, які виїхали, вони не повернулися на свою роботу. Вони громадяни України, повинні платити податки в Україну, які ми потім віддаємо військовим", — відповів на запитання журналістки німецького телеканалу ARD Зеленський.

Згадайте новину: Чому українці самі винні в тому, що військкоми порушують закон і права людей або безкарність ТЦК

Як покарають тих, хто незаконно виїхав із країни

У листопаді 2023 року в Євростаті опублікували інформацію про те, що в 27 державах-членах ЄС, а також у Швейцарії, Ліхтенштейні та Норвегії перебувають 650 тисяч українських біженців чоловічої статі, які за віком підпадають під призов.

За інформацією BBC, з лютого 2022 року до 31 серпня 2023 року 19 740 осіб незаконно перетнули кордон України із сусідніми країнами. Більшість порушників — 14 313 — перетнули кордон пішки або вплав через річки. Решта 6800 осіб пред'явили підроблені документи, в яких були вказані липові висновки ВЛК.

Українська влада не перший місяць намагається знайти спосіб повернути військовозобов'язаних українців додому. Однак на сьогодні законного механізму для цього не існує. Українці, які виїхали за кордон після повномасштабного вторгнення РФ, можуть повернутися тільки добровільно. Але чи чекає на них покарання на батьківщині?

Адвокат юридичної компанії "Riyako & Partners" Микола Максимов зазначає, що, згідно зі статтею 332 КК України [Незаконне переправлення осіб через державний кордон України — Ред.], передбачена кримінальна відповідальність від 3 до 5 років позбавлення волі. Однак для цього потрібно довести, що людина перейшла кордон через ліс або річкою.

"Велика кількість людей могли виїхати за кордон через окуповані території РФ. Наприклад, на початку повномасштабного вторгнення людина перебувала в Маріуполі і звідти виїхала в РФ. Те саме можна було зробити із Сум — виїхати в Росію, а потім через Прибалтику в ЄС. З Харківської області через прикордонний пункт "Циркуни" багато хто виїжджав до РФ. Жодна людина, яка буде повертатися, не буде говорити, що незаконно перейшла кордон. Тому, щоб притягнути до відповідальності, потрібно буде довести факт незаконного перетину кордону", — говорить Максимов.

Однак на практиці, за словами адвоката, таких порушників найчастіше передають співробітникам ТЦК. Після чого вони в прискореному режимі проходять ВЛК і вирушають у "учебку".

"Це найпоширеніший вид покарання. Відправлять необов'язково на "нуль". Але ВЛК проходять швидко — хвилин за 10", — зазначає експерт.

Згадайте новину: Чому ТЦК мобілізують заброньованих: як оформити відстрочку та для чого особисто приходити до військкомату

Для тих, хто виїхав легально — покарання немає

Ті, хто виїхав під час повномасштабного вторгнення легально — студенти, ті, хто супроводжує родичів з інвалідністю, волонтери, — на практиці, швидше за все, покарання передбачено не буде.

"Прикордонники зазвичай просто фіксують факт перетину кордону. Вони не перевіряють, на який період у людини був дозвіл на виїзд. Тому в більшості випадків військовозобов'язаним, які легально виїхали з України і хочуть повернутися, нічого не буде. У них просто перевірять документи і пропустять на територію країни. Тому що серед таких людей є ті, хто виїхали до війни. Вони теж порушують законодавство, оскільки вони не оновлюють дані в ТЦК. Але я думаю, що у всіх цих випадках, якщо люди повертатимуться додому, масових перевірок не буде", — додає експерт.

Нагадаємо, військовозобов'язаним українцям, які ухиляються від мобілізації та проходження служби, може загрожувати як штраф, так і обмеження волі або ув'язнення .

Так за порушення правил військового обліку передбачена адміністративна відповідальність у вигляді штрафу в розмірі від 850 до 1 700 гривень.

У деяких випадках за ухилення від призову передбачена кримінальна відповідальність:

  • обмеження волі на строк до трьох років (ст. 335 ККУ);
  • від трьох до п'яти років ув'язнення (ст. 336 ККУ);
  • штраф від 5,1 тис. грн до 8,5 тис. грн, або рік виправних робіт (ст. 337 ККУ).
Джерело : Фокус

  • 1024

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1024

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати