Главная Блог ... Новости Зорислава Ромовська: якщо людина кандидат, доктор чи професор вже можна сміливо глузувати з цього приводу! Зорислава Ромовська: якщо людина кандидат, доктор ...

Зорислава Ромовська: якщо людина кандидат, доктор чи професор вже можна сміливо глузувати з цього приводу!

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не указан

 • 2

 • 0

 • 1381

Отключить рекламу
 - tn1_yakshcho_lyudina_kandidat_doktor_chi_profesor_vge_mogna_smilivo_gluzuvati_z_tsogo_privodu_56e13ec2c9a9f.jpg

В Україні набув поширення особливий підрядний договір — на написання дисертацій, в тому числі докторських

Підрядник за цим договором сам обирає опонентів, сам пише відгуки, роздає членам ради у конверті з грошима запитання, на які дисертант має успішно відповісти. Це ганебні спектаклі, про які всім відомо, заявила заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор, завідувач кафедри цивільного, господарського права та процесу Академії адвокатури України Зорислава Ромовська.

«Поіменно знають керівників і виконавців у цій злочинній компанії, але мовчать і радісно п’ють чарку за подальші успіхи ще одного доктора чи кандидата юридичних наук. На жаль, рівень професорської гідності у декого впав нижче плінтуса. Процвітає псевдонаука, псевдонауковці, а чесних в юридичній науці стає все менше і менше», — обурюється юрист.

«І якщо не боротися з такою проституцією в правничій науці, то вона остаточно переможе: кого задавить бойкотом чи підкупом, кому завадить утвердитися в науці», — додала Ромовська.

Джерело: Ракурс

Захист дисертацій — то ганебні спектаклі, про які всім відомо

— Ошукують не лише з юридичною літературою, фактично продають дипломи, фальшують дисертації…

— Так, сьогодні набув поширення особливий підрядний договір — на написання дисертацій, в тому числі докторських. Досі неподалік Київського університету стоїть надійно змонтований стенд, який інформує про те, що фірма «Укрспецпроект» пише дисертації, забезпечує авторський супровід (певно, аж до отримання диплома), конфіденційність та якість виконання. Хтось написав на ньому чорною фарбою «Ганьба», але наразі той напис уже вичистили. Університетська професура бачить це щодня. Невже не соромно?!

Відомо, що підрядник за цим договором сам обирає опонентів, сам пише відгуки, роздає членам ради у конверті з грошима запитання, на які дисертант має успішно відповісти. Це ганебні спектаклі, про які всім відомо. Поіменно знають керівників і виконавців у цій злочинній компанії, але мовчать і радісно п’ють чарку за подальші успіхи ще одного доктора чи кандидата юридичних наук. На жаль, рівень професорської гідності у декого впав нижче плінтуса. Процвітає псевдонаука, псевдонауковці, а чесних в юридичній науці стає все менше і менше. І якщо не боротися з такою проституцією в правничій науці, то вона остаточно переможе: кого задавить бойкотом чи підкупом, кому завадить утвердитися в науці. Якби цей стан справ бачили шановні професори П. Недбайло чи Г. Матвеєв, вони, певно, не пережили б цього.

Я писала про «генеральних підрядників і субпідрядників» української юридичної науки ще 2011 року, але належної реакції на це не було і немає дотепер. Нині, коли я хотіла публічно нагадати імена «авторитетних» дійових осіб на ниві «науки», мені настійливо порадили: не чіпай, бо розчавлять.

Так от, коли я беру до рук підручник з цивільного права, який починається із «предмета та методу», мені стає жаль потенційного читача. Одні переписують в інших, жодної нової думки. Тому й студенти не бажають морочити собі голову.

Студентам треба допомогти оволодіти фундаментальними знаннями, що стануть для них чарівними ключиками, за допомогою яких вони могли би проникнути у різноманітні ситуації і вийти з них переможцями. Дуже важливо прищепити студентам відчуття справедливості, адже утвердження верховенства права неможливе без цього. І розуміння того, що в умовах жорсткої професійної конкуренції вистояти можна лише постійно навчаючись.

Ця потреба і водночас необхідність нових знань стосується нас усіх. Можливо, насамперед адвокатів, адже саме вони першими зустрічаються з людьми, чиї права або інтереси порушені. Правильно, якісно складена ними позовна заява, точно зроблені акценти, чітка наукова позиція — це початок і гарантія майбутнього успіху. Погано складена вимога призводить до тяганини і врешті до відмови в позові.

Крім того, адвокат мусить бути новатором: підхоплювати «на лету» думки про застосування аналогії, про конкретні прояви верховенства права, демонструвати свою сучасність і твердість у подоланні нормативізму у судовій практиці. Шукати відповідну літературу і вивчати її.

Сьогодні ми всі поволі починаємо ламати твердь нормативістської теорії права (немає закону — немає права), усвідомлювати, що цивільне право — це не лише закон, а й моральні принципи, договір, звичай і навіть традиції. Що закон може бути несправедливим. Що право — це не якась величезна непорушна брила, а м’який пластилін, який можна пристосувати до конкретної життєвої ситуації задля збалансування інтересів усіх учасників цивільних правовідносин.

«Нове життя нового прагне слова», — вважав Максим Рильський. І ці його слова не зайве знати юристам. Утім, нове слово — це часто забуте старе. Таким новим словом я називаю студентам тезу «Нерівна усім рівність», яку виголосив Григорій Сковорода. Нею можемо легко подужати об’єктивно нездійсненне, а тому й фальшиве законодавче гасло про рівність усіх перед законом і судом. А ще я кажу студентам, що з очей Феміди давно пора зняти пов’язку, оскільки з зав’язаними очима не можна побачити відмінностей між людьми, котрі стоять перед нею. «Себе люби і Бог поможе» — ці Шевченкові слова стосуються й сфери цивільних відносин, адже любити себе — найперше значить не кривдити ближнього.

Без хабарів і протекції добися справедливості можна

— Чи може сьогодні молода людина мати нормальну мотивацію для того, щоб ставати справжнім профі в адвокатурі? Чи зможуть вони витримати конкуренцію серед колег, що мають дивовижну спеціалізацію на кшталт «адвокат по Шевченківському району», тобто тих, хто завдяки зв’язкам, передачі хабарів «вирішує» локально практично будь-які справи? Або скласти конкуренцію «призову» колег, що спеціалізуються не так на галузях права, як на роботі «кур’єром»?

— Чи можна уже сьогодні без протекції, без хабарів добитися справедливого суду на всіх щаблях судової влади? Відповідаю однозначно: можна. Знаю адвоката, який безперервно пише. Пише, як Василь Стефаник, «сильно і страшно». Після того як незаконні, на його думку, рішення чи вирок набули законної сили, пише персональні листи суддям (цього ніхто не заборонив), статті, дає інтерв’ю. Тобто робить усе, щоби «дурь» позиції суду стала відомою багатьом. І це дає плоди. Й без копійки хабара.

Знаю справу, коли представники судової системи захищали нахабу-нотаріуса, який посвідчив понад 40 договорів про продаж земельних ділянок за участі підставної особи і стільки ж сфабрикованих довіреностей, але під лавинним напором адвоката мусив здатися. Втім, питання про те, чому стільки суддів спотикалося на рівній дорозі, досі залишається без відповіді.

Отже, адвокатові-початківцю, якщо він озброєний знаннями, навичками, відвагою і не доводить клієнта до серцевого нападу сумою гонорару, нічого боятися конкуренції з боку пихатих від блиску мерседесів колег. Адже і в адвокатській справі курчат рахують восени.

І таких адвокатів, які наполегливо ідуть і перемагають, чимало.

Ясна річ, те, який шлях обере для себе молодий адвокат, значною мірою залежить від того, в яке оточення він потрапить. Дуже багато залежить від цього професійного середовища, в якому він опиняється на самому початку. Адже навіть кришталево чисту молоду людину «болото» поступово затягне.

Ще що важливе, зокрема, стосовно суддів і їхніх рішень. От візьмімо, скажімо, Кримінальний процесуальний кодекс. Громадянин М. вчинив злочин. Суддя обирає запобіжний захід. Приміром, зарплата в того громадянина 10 тис. грн, а закон каже, що застава має бути відповідною, зокрема, і тій же зарплаті. І от суддя, зважаючи, що підозрюваний, наприклад, убивця, встановлює заставу в 2 млн грн. І зацікавлені особи, адвокати, розбурхана громадськість починають волати, що суддя є хабарником. А тут не треба нападати на суддю, а слід змінювати КПК.

Далі. Кримінальний кодекс завершується переліком майна, яке не може бути предметом конфіскації. Цей перелік був складений приблизно в 20-х роках минулого століття: там є і свитки, і валянки… І там сказано, що не підлягає конфіскації будинок у сільській місцевості — за умови, що підсудний там проживає. Скажіть, будь ласка, а чому це не скасовують? Тобто маленьку квартирку в Києві конфіскувати можуть, а котедж під Києвом — ні. Тож сьогодні, коли всі починають котити бочку на суд, їм слід подивитися передусім на те, як написані наші закони. А ви знаєте, чому в КПК виписано саме так?

— Певне, тому, що писали цей КПК до певної міри під себе.

— Так і є. І там багато ще чого є такого — про всяк випадок, на перспективу, під себе. І до чого тут суд і претензії до суду і суддів?

Якось нардеп О. Ляшко заявив, що в Україні ніхто не вірить у те, що його порушене право суд може захистити. Втім, такі заяви не роблять йому честі. Адже справа з його колегою Мосійчуком могла б також дати підставу для огульного шельмування усіх народних депутатів. Тому я хочу захистити суд як систему, в якій працюють сотні порядних, висококваліфікованих людей. Щоправда, перебуваючи серед такого «болота», вони не можуть не мати на своєму одязі хоча б крапочки бруду: хтось наказав, хтось попросив. Та і дарма серед усіх нас шукати ангелів. Отже, справа в іншому: на твоєму одязі крапочки чи плями? Ти білий птах з чорною ознакою, чорний — з білою, чи повністю чорний? А то чорні іноді шукають білих, щоб помститися за їхню білизну. Тож маймо це на увазі. А процес очищення суспільства, безперечно, тривалий, але добре, що він нарешті почався.

 • 1381

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1381

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст