Які помилки є формальними у тендерах. Кілька порад для замовників та учасників

Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube
Які помилки є формальними у тендерах. Кілька порад для замовників та учасників - 0_87299600_1605181866_5fad21aad5270.jpeg

Відповідно до пункту 19 ч. 2 ст. 22 чинного ЗУ «Про публічні закупівлі», формальними (несуттєвими) вважаються помилки, що пов'язані з оформленням тендерної пропозиції та не впливають на зміст тендерної пропозиції, а саме – технічні помилки та описки.

І якщо раніше замовники самостійно визначали в своїй тендерній документації (далі – ТД), які помилки учасників будуть вважатися формальними, то зараз діє затверджений наказом Мінекономіки № 710 від 15.04.2020 Перелік формальних помилок (виданий на вимогу нового закону).

Читайте статтю: Нові штрафи за порушення у публічних закупівлях та як учаснику, права якого порушені замовником, ініціювати накладення штрафу на замовника

Згідно цього Переліку, формальними помилками є:

1. Інформація/документ, подана учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, містить помилку (помилки) у частині:

уживання великої літери;

уживання розділових знаків та відмінювання слів у реченні;

використання слова або мовного звороту, запозичених з іншої мови;

зазначення унікального номера оголошення про проведення конкурентної процедури закупівлі, присвоєного електронною системою закупівель та/або унікального номера повідомлення про намір укласти договір про закупівлю - помилка в цифрах;

застосування правил переносу частини слова з рядка в рядок;

написання слів разом та/або окремо, та/або через дефіс;

нумерації сторінок/аркушів (у тому числі кілька сторінок/аркушів мають однаковий номер, пропущені номери окремих сторінок/аркушів, немає нумерації сторінок/аркушів, нумерація сторінок/аркушів не відповідає переліку, зазначеному в документі).

2. Помилка, зроблена учасником процедури закупівлі під час оформлення тексту документа/унесення інформації в окремі поля електронної форми тендерної пропозиції (у тому числі комп'ютерна коректура, заміна літери (літер) та/або цифри (цифр), переставлення літер (цифр) місцями, пропуск літер (цифр), повторення слів, немає пропуску між словами, заокруглення числа), що не впливає на ціну тендерної пропозиції учасника процедури закупівлі та не призводить до її спотворення та/або не стосується характеристики предмета закупівлі, кваліфікаційних критеріїв до учасника процедури закупівлі.

3. Невірна назва документа (документів), що подається учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, зміст якого відповідає вимогам, визначеним замовником у тендерній документації.

4. Окрема сторінка (сторінки) копії документа (документів) не завірена підписом та/або печаткою учасника процедури закупівлі (у разі її використання).

5. У складі тендерної пропозиції немає документа (документів), на який посилається учасник процедури закупівлі у своїй тендерній пропозиції, при цьому замовником не вимагається подання такого документа в тендерній документації.

6. Подання документа (документів) учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, що не містить власноручного підпису уповноваженої особи учасника процедури закупівлі, якщо на цей документ (документи) накладено її кваліфікований електронний підпис.

7. Подання документа (документів) учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, що складений у довільній формі та не містить вихідного номера.

8. Подання документа учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, що є сканованою копією оригіналу документа/електронного документа.

9. Подання документа учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, який засвідчений підписом уповноваженої особи учасника процедури закупівлі та додатково містить підпис (візу) особи, повноваження якої учасником процедури закупівлі не підтверджені (наприклад, переклад документа завізований перекладачем тощо).

10. Подання документа (документів) учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, що містить (містять) застарілу інформацію про назву вулиці, міста, найменування юридичної особи тощо, у зв'язку з тим, що такі назва, найменування були змінені відповідно до законодавства після того, як відповідний документ (документи) був (були) поданий (подані).

11. Подання документа (документів) учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції, в якому позиція цифри (цифр) у сумі є некоректною, при цьому сума, що зазначена прописом, є правильною.

12. Подання документа (документів) учасником процедури закупівлі у складі тендерної пропозиції в форматі, що відрізняється від формату, який вимагається замовником у тендерній документації, при цьому такий формат документа забезпечує можливість його перегляду.

Читайте статю: Оскарження публічних закупівель з 19.04.2020: лайфхак для учасників та нові виклики для замовників

Далі додам декілька порад/роз'яснень для замовників та учасників.

Для замовників.

Раніше (а саме част. 3 ст. 22 старого законому «Про публічні закупівлі») було встановлено, що ТД МОЖЕ містити опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій.

Зараз (а саме част. 2 ст. 22 чинного закону) встановлено, що у ТД ЗАЗНАЧАЮТЬСЯ (не МОЖУТЬ бути зазначені, а саме імперативно – зазначаються!) такі відомості: … 19) опис та приклади формальних (несуттєвих) помилок, допущення яких учасниками не призведе до відхилення їх пропозицій.

Отже, прописання у ТД чогось на кшталт «Перелік формальних помилок див. у наказі Мінекономіки № 710 від 15.04.2020» без їх опису та прикладів – є неправильним.

Окрім цього, не прописання у ТД окремих видів формальних помилок – не означатиме, що такі помилки перестануть бути формальними у даному конкретному тендері, адже вони затверджені вищеназваним наказом.

Користуйтеся консультацією: На допомогу учасникам тендерів: скарги на дискримінаційні умови ТД на прикладах з практики

Для учасників.

Варто звернути увагу, що такі часті раніше причини для відхилення, як подання не завірених підписом чи печаткою сторінок документів або копій документів, подання документу без ручкового підпису на ньому (якщо на цей документ накладено КЕП) зараз є безумовними причинами для оскарження такого відхилення, адже визнані формальними помилками.

Автор консультації: Савченко Олена

3343
Просмотров
2
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.

Популярные судебные решения
ЕСПЧ
0