3
0
6816
У минулій публікації під назвою «Правові аспекти виїзду чоловіків-студентів з території України у воєнний час», ми визначилися, що наразі є достатні правові підстави для законного перетину кордону України чоловіками, які є студентами закордонних вищих навчальних закладів.
Але, тим не менш, на практиці маємо абсолютно протилежне: частими є відмови посадових осіб Державної служби України у перетині кордону військовозобов’язаним чоловікам, які є студентами закордонних вищих навчальних закладів.
Отож, у цій публікації розбираємо дієві механізми оскарження рішення посадових осіб Державної прикордонної служби.
Для початку, дам Вам практичну пораду з власного досвіду: якщо Вам відмовили у перетині кордону на якомусь одному пропускному пункті, Ви можете спробувати перетнути кордон на іншому пропускному пункті. В окремих випадках такі дії можуть спрацювати на Вашу на користь.
Однак, якщо такі дії не спрацювали і Вам все одно відмовляють, щоб перетнути кордон, Вам необхідно оскаржити рішення посадової особи Державної прикордонної служби.
Відповідно до частини 3 статті 14 Закону України «Про прикордонний контроль» особа, якій відмовлено у перетинанні державного кордону, має право оскаржити відповідне рішення згідно із Законом України «Про звернення громадян» або до суду.
Таким чином, є ДВА основні механізми оскарження. При чому, ВАЖЛИВО те, що Ви можете одночасно скористатися як одним, так і іншим механізмом.
1. НЮАНСИ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ЗГІДНО ІЗ ЗАКОНОМ УКРАЇНИ «ПРО ЗВЕРНЕННЯ ГРОМАДЯН».
Для цього необхідно скласти СКАРГУ, де:
УВАГА! ОБОВ’ЯЗКОВО ВКАЖІТЬ У СКАРЗІ АДРЕСУ, КУДИ НЕОБХІДНО НАДІСЛАТИ ВІДПОВІДЬ, ЗА РЕЗУЛЬТАТОМ РОЗГЛЯДУ ВАШОЇ СКАРГИ.
ВАЖЛИВО ТАКОЖ ВРАХУВАТИ, ЩО СТРОК ДЛЯ ПОДАННЯ СКАРГИ СТАНОВИТЬ ОДИН РІК З МОМЕНТУ ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ, АЛЕ НЕ ПІЗНІШЕ ОДНОГО МІСЯЦЯ З ЧАСУ ОЗНАЙОМЛЕННЯ ГРОМАДЯНИНА З ПРИЙНЯТИМ РІШЕННЯМ! При цьому, якщо Ви пропустили встановлений строк з поважних причин, він може бути поновлений!
Скаргу подати до уповноваженого суб’єкта особисто або з використанням поштового чи електронного зв’язку.
СТРОКИ РОЗГЛЯДУ СКАРГИ
Відповідно до ч. 1 ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» звернення (у т.ч. скарги) розглядаються і вирішуються у термін не більше одного місяця від дня їх надходження, а ті, які не потребують додаткового вивчення, - невідкладно, але не пізніше п'ятнадцяти днів від дня їх отримання. Якщо в місячний термін вирішити порушені у зверненні питання неможливо, керівник відповідного органу, підприємства, установи, організації або його заступник встановлюють необхідний термін для його розгляду, про що повідомляється особі, яка подала звернення. При цьому загальний термін вирішення питань, порушених у зверненні, не може перевищувати сорока п'яти днів.
УВАГА! На обгрунтовану письмову вимогу громадянина термін розгляду може бути скорочено від встановленого цією статтею терміну.
2. ПРАВИЛА ОСКАРЖЕННЯ РІШЕННЯ ДО СУДУ
КОЛИ ВИ ЗВЕРТАЄТЕСЯ ДО СУДУ?
ПЕРШИЙ ВИПАДОК: Ви пропустили місячний строк, щоб подати скаргу у порядку Закону України «Про звернення громадян» і не маєте поважних причин для поновлення цього строку.
ДРУГИЙ ВИПАДОК: Ви вважаєте судовий спосіб оскарження більш ефективним.
ТРЕТІЙ ВИПАДОК: механізм оскарження у порядку Закону України «Про звернення громадян» був нерезультативним (Ви не отримали відповіді у встановлений строк взагалі або прийняте рішення Вас не влаштовує).
ДО ЯКОГО СУДУ ЗВЕРТАТИСЯ З ПОЗОВОМ?
Вам потрібен адміністративний суд. При цьому, адміністративні справи про оскарження рішення про відмову у перетині державного кордону України підсудні окружним адміністративним судам (відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України).
Щодо територіальної підсудності: Ви може звертатися до адміністративного окружного суду, який знаходиться за зареєстрованим у місцем проживання (перебування, знаходження) особи-позивача або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача. Тобто, Ви як Позивач маєте право обирати. На практиці, краще, звісно, обирати той адміністративний окружний суд, який знаходить ближче до Вашого місця проживання/перебування.
ПРОТЯГОМ ЯКОГО СТРОКУ МОЖНА ЗВЕРНУТИСЯ З ПОЗОВОМ ДО СУДУ?
Звернутися до суду з позовом про визнання протиправним та скасування рішення про відмову в перетинанні державного кордону України можна протягом шести місяців з дня, коли позивач отримав відповідне рішення (відповідно до ст. 122 КАС України).
ЯК ПОДАТИ ПОЗОВ?
Позовна заява подається в письмовій формі до канцелярії суду або надсилається поштою на адресу суду. Адресу суду можна дізнатися на сайті судової влади.
Електронний позов можна подати, зареєструвавшись за посиланням.
ЯКІ ВИМОГИ ДО ЗМІСТУ ПОЗОВУ?
Вимоги до змісту позовної заяви, а також перелік документів, які необхідно додати до позову, викладені у ч. 5 ст. 160 та ст. 162 КАС України (посилання тут: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15).
ВАЖЛИВО!
СУМА СУДОВОГО ЗБОРУ
Вимога про визнання протиправним і скасування рішення про відмову у перетинанні державного кордону є немайновою вимогою. Оскільки позов подає фізична особа, ставка судового збору становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму на одну працездатну особу за одну немайнову вимогу.
Згідно з абз. 4 ст. 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 січня 2022 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 2481 гривня.
Відтак суму судового збору за подання фізичною особою позову про визнання протиправним і скасування рішення про відмову у перетинанні державного кордону складає 992 грн 40 копійок (2481×0,4).
ЯК СПЛАТИТИ СУДОВИЙ ЗБІР?
Реквізити суду можна знайти на сайті судової влади у розділі «Судовий збір». Зверніть увагу: необхідно зберегти квитанцію судового збору для того, щоб додати її до позову.
ЯКИЙ СТРОК РОЗГЛЯДУ СПРАВИ СУДОМ?
Протягом п’яти днів з дня надходження до адміністративного суду позовної заяви суддя вирішує питання про відкриття провадження в адміністративній справі (відповідно до ч. 8 ст. 171 КАС України).
Суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі (відповідно до ч. 8 ст. 258 КАС України).
ОТОЖ, У ЗАКОНОДАВСТВІ Є ДОВОЛІ ПРОСТІ ТА ДІЄВІ МЕХАНІЗМИ ДЛЯ ОСКАРЖЕННЯ РІШЕНЬ ДЕРЖАВНОЇ ПРИКОРДОННОЇ СЛУЖБИ, ЯКІ ВИ ВВАЖАЄТЕ НЕЗАКОННИМИ. ОТОЖ, КОРИСТУЙТЕСЯ НАВЕДЕНИМИ ПОРАДАМИ ТА СМІЛИВО ВІДСТОЮЙТЕ СВОЇ ПРАВА І ЗАКОННІ ІНТЕРЕСИ!
У випадку виникнення запитань проконсультую індивідуально, з конкретної ситуації. Відповім на поставлені запитання. Консультація дозволить скласти оптимальний план дій і уникнути неочікуваних та негативних наслідків. Консультація адвоката отримана сьогодні – ваша безпека та впевненість завтра та завжди.
Індивідуальні консультації надаються за попереднім записом за телефоном: +38050-193-59-42, +38067-940-63-00.
У випадку якщо виникли запитання або необхідно вивчити конкретні документи, звертайтеся за електронною адресою - rogozin555@ukr.net (для пересилки документів) або за вказаними телефонами.
Автор консультації:
З повагою, Адвокат Сергій Леонідович РОГОЗІН
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
448
Коментарии:
0
Просмотров:
426
Коментарии:
0
Просмотров:
606
Коментарии:
0
Просмотров:
1436
Коментарии:
1
Просмотров:
403
Коментарии:
0
Просмотров:
495
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.