26.06.2014    Просмотров:  297
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Вищий адміністративний суд України: Верховна Рада України звільнила суддю Конституційного суду України Пасенюка О. М. незаконно.

Вищий адміністративний суд України: Верховна Рада України звільнила суддю Конституційного суду України Пасенюка О. М. незаконно. - vishchiy_administrativniy_sud_ukraini_verhovna_rada_ukraini_zvilnila_suddyu_konstitutsiynogo_sudu_ukraini_pasenyuka_o_m_nezakonno_53ac5ec687ba6.jpg

Конституційний суд України, точніше його особовий склад призначений переважно  при владі Президента України В. Януковича, намагається залишитись гравцем  серед вищих державних посад або принаймі зберегти те, що вже має. Сьогодні точно ніхто не скаже, які судді КС України легітимні, а які ні, і ситуація продовжує ускладнюватись в першу чергу з точки зору закону.   

11 червня 2014р. ВАСУ за позовом судді Пасенюка Олександра Михайловича ухвалив постанову у справі № 800/134/14, якою визнав незаконною Постанову ВРУ «Про реагування на факти порушення суддями КС України присяги судді» від  24 лютого 2014р. в частині дострокового припинення  повноважень та звільнення з посади судді КС України Пасенюка О. М. у зв’язку з порушенням присяги судді, а також зобов’язав ВРУ розглянути заяву Пасенюка О. М. про відставку з посади судді КС України.

Постанова ВАСУ від 11 червня 2014р. не була переглянута Верховним Судом України оскільки Верховна Рада України її не оскаржила в установлений строк.

25 червня 2014р. голова КС України Баулін Ю. В. проінформував Конституційний суд України про видане ним Розпорядження № 219/14 від 24 червня 2014р., відповідно до якого  Пасенюк О. М. приступив до виконання повноважень судді КС України з 23 червня 2014р.

Деякі судді КС України поставили під сумнів законність та своєчасність видання такого розпорядження. Логіка тут наступна: оскільки ВАСУ у своїй постанові від 11 червня 2014р. лише визнав незаконним звільнення Пасенюка О. М. у зв’язку з порушенням присяги, а не поновив його на посаді судді КС України, то Верховна Рада України   виправляючи свою помилку і відновлюючи законність  повинна прийняти окреме рішення з цього питання.

Хоча громадськість та професійний юридичний корпус у переважній більшості бажає люстрації КС України, коло правових  питань у цій складній  справі зростає.

Нагадаємо, що 16 червня 2014р. ВАСУ визнав незаконною згадану вище Постанову ВРУ від  24 лютого 2014р. в частині дострокового припинення  повноважень та звільнення з посади судді КС України Овчаренко В. А.

При цьому Судді КС України призначені на посаду з’їздом суддів України реагуючи на Постанову ВРУ від 24 лютого 2014р. спочатку написали заяви про відставку, проте пізніше за повідомлення Василя Онопенко на XII позачерговому з’їзді, відкликали такі заяви і проведений з’їзд суддів питання призначення нових суддів КС України не розглядав.  

З постановою ВАСУ від 11 червня 2014р. у справі № 800/134/14 можливо ознайомитись в розділі ЦСР за цим посиланням:

Ситуацію зі зміною складу КС України пропонуємо обговорити в розділі "ЮД", підрозділ "Теми" за цим посиланням: 

 

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: