3
1
23892
Загальновідомо, що чинним законодавством України, зокрема постановою КМУ від 27.01.1995 № 57, передбачено ряд випадків супроводу військовозобов’язаним чоловіком близьких осіб з інвалідністю (або тих, хто потребує постійного догляду).
Зрозуміло, що кожний випадок індивідуальний та потребує ретельної підготовки при плануванні виїзду (пункт перетину, пакет документів, інші моменти). Але заслуговують на увагу випадки, коли чоловік виїздить за кордон на підставі супроводу особи з інвалідністю без такої особи, тобто самостійно.
Чи це реально?
Одразу скажу – ТАК, при чому супровід таких справ вже перевірений на практиці (УСПІШНО).
Отже, чинне законодавство надає особі право на виїзд за кордон без особи з інвалідністю, пред’явивши додатково до всіх документів лише один – довідку про перебування особи з інвалідністю на консульському обліку.
Фактично дана правова можливість з'явилась лише з 27 вересня 2022 року, коли чинності набрала постанова Кабінету Міністрів України від 10.09.2022 "Про внесення змін до Правил перетинання державного кордону громадянами України".
Пункт Правил дослівно виглядає так:
"Виїзд за межі України громадян України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначених в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, може здійснюватися самостійно без осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, на підставі довідки про перебування таких осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, на консульському обліку, документів (їх нотаріально засвідчених копій), що дають право на виїзд, які передбачені відповідно в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту та пункті 2-2 цих Правил, та документів, зазначених у пункті 2 цих Правил."
Розберемо на практичному кейсі, що це означає, та який перелік документів потрібно пред’явити на кордоні.
Користуйтеся консультацією: Звільнення з військової служби: ІІІ група інвалідності дружини
Уявімо, що за кордон намагається виїхати чоловік, що виховує дитину з інвалідністю віком до 18 років. Який перелік документів йому потрібно пред’явити?
Не заборонено пред'вляти також інші документи, зокрема в наявності може бути довідка про тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання, онкологічні, онкогематологічні захворювання, дитячий церебральний параліч, тяжкі психічні розлади, цукровий діабет I типу (інсулінозалежний), гострі або хронічні захворювання нирок IV ступеня тощо.
Користуйтеся консультацією: Звільнився зі служби по групі інвалідності дружини, що далі?
Не зважаючи на те, що це інша підстава для виїзду за кордон, все одно раджу мати із собою повний пакет документів і трошки більше (за можливості).
Фактично – це все. Як зазвичайно, звертаємо увагу на дату видачі того чи іншого документу, оскільки вони мають бути доволі "свіжими". Пред’явити важливо оригінали документів або їх нотаріальні копії.
Не забуваємо, що згідно із чинним законодавством "громадяни України чоловічої статі віком від 18 до 60 років, зазначені в абзацах третьому - сьомому, дев’ятому і десятому цього пункту, які супроводжували осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю, осіб, які потребують постійного догляду, чи дітей, визначених пунктом 2-2 цих Правил, для виїзду за межі України, зобов’язані повернутися в Україну не пізніше повернення на територію України осіб, яких вони супроводжували."
Теоретично відповідальності за порушення зазначеного вище правила немає, але вдруге буде проблематично виїхати за аналогічних умов.
Знайте свої права та вмійте їх захищати!
Автор новини: Кирда Вячеслав Володимирович
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
580
Коментарии:
1
Просмотров:
573
Коментарии:
0
Просмотров:
374
Коментарии:
0
Просмотров:
570
Коментарии:
1
Просмотров:
410
Коментарии:
0
Просмотров:
750
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.
Чи треба сину 50 років, що супроводжує матір з 2 групою інвалідності, отримати ще дозвіл воєнкомату на виїзд? Є довідка про народження, де він вказується як син , та довідка про інвалідність матері 2 групи.
Ні, жодного дозволу з ТЦК отримувати не потрібно. Головне - мати всі потрібно документи, що передбачені постановою № 57.
Дякую.