Главная Блог ... Новости Виїзд жінки з дитиною за кордон: чи будуть питати військово-облікові документи чоловіка Виїзд жінки з дитиною за кордон: чи будуть питати ...

Виїзд жінки з дитиною за кордон: чи будуть питати військово-облікові документи чоловіка

Отключить рекламу
Виїзд жінки з дитиною за кордон: чи будуть питати військово-облікові документи чоловіка - 657e5284ba788ca1a8c7e3ba5900649c.jpeg

В соцмережах поширюють інформацію про те, що від жінок, які виїздять за кордон з дітьми, вимагають документи, які підтверджують взяття батька дитини на військовий облік.

Чи правда це та які документи насправді запитують у жінки при перетині кордону, у коментарі РБК-Україна розповідає адвокат юридичної компанії "Де-юре" Лариса Кісь.

Чи запитують у жінки документи чоловіка про військовий облік

Порядок перетинання кордону жінок з дітьми врегульований Правилами перетинання державного кордону громадянами України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 р. № 57. В нього внесли численні зміни, нагадує Лариса Кісь.

Зараз для перетинання кордону матері з дитиною потрібно мати з собою такі документи:

 1. паспорт громадянина України для виїзду за кордон;
 2. проїзний документ дитини (чинний протягом строку, на який він виданий);
 3. свідоцтво про народження дитини.

Також може знадобиться свідоцтво про розірвання шлюбу чи його укладання, у випадку різних прізвищ у матері та дитини.

"З березня 2022 виїзд за межі України дітей, які не досягли 16-річного віку, в супроводі матері здійснюється без нотаріально посвідченої згоди другого з батьків та за наявності паспорта громадянина України або свідоцтва про народження дитини – за відсутності паспорта громадянина України", – коментує адвокат.

Якщо дитина виїжджає з бабусею, дідом, повнолітніми братом, сестрою, мачухою, вітчимом або іншими особами перетин кордону дозволяється за письмовою заявою одного з батьків, завіреною органом опіки та піклування.

Чи є серед таких документів військово-облікові документи чоловіка і батька дітей?

"Станом на 12 червня 2024 року змін до порядку перетину кордону в частині вимоги до жінок (дружин) надавати копії військово-облікових документів своїх чоловіків, або батька дітей – відсутні, як й надання його згоди. Наявність або відсутність даних про батька дитини в Реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів (“Оберіг”) не є підставою для відмови у перетинанні кордону ані матері, ані дитині", – зауважує співрозмовниця.

Про вимогу до дружини мати при собі оригінал військово-облікового документу чоловіка/батька дитини взагалі мова йти не може – оригінали чоловік повинен носити з собою. Відповідно, він не може передати їх дружині для виїзду за кордон, запевняє Лариса Кісь.

 

 • 1246

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 1246

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст