Главная Блог ... Новости Рідкісна подія - Верховний Суд оскаржив у Конституційному Суді право Президента України формувати НКРЕ Рідкісна подія - Верховний Суд оскаржив у Конститу...

Рідкісна подія - Верховний Суд оскаржив у Конституційному Суді право Президента України формувати НКРЕ

эксклюзив
Отключить рекламу
Рідкісна подія - Верховний Суд оскаржив у Конституційному Суді право Президента України формувати НКРЕ - tn1_0_69059700_1464682163_574d46b3a89c3.jpg

Верховний Суд України вважає, що формування Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, президентом України суперечить Основному закону країни і звернувся з відповідним поданням до Конституційного Суду України.

"У Верховному Суді вважають, що коли у нас була президентсько-парламентська республіка, то це було зараховано до повноважень президента, але в зв'язку з тим, що в лютому 2014 року було відновлено дію тієї редакції Конституції, що передбачає паралментско-президентську республіку, це не належить до повноважень президента України", - сказав голова Верховного суду Ярослав Романюк на брифінгу в понеділок у Києві.

Користуйтесь консультацією: Дії споживача електричної енергії щодо недопущення припинення електропостачання з підстав несплати за недовраховану електричну енергію, визначену відповідно до законодавства.

За його словами, у Верховному Суді сумніваються, що ті положення закону, які надають такі повноваження президенту, відповідають Конституції, оскільки вичерпний перелік повноважень глави держави має бути закріплено в Основному законі.

Як повідомив на брифінгу суддя Палати в адміністративних справах Верховного суду України Олег Кривенда, пленум Верховного суду 30 травня прийняв рішення звернутися до Конституційного Суду з конституційним поданням про відповідність Основному закону ч. 1 і 2 ст. 11 закону України "Про природні монополії", абз. 5 ч. 1 ст. 12 закону України "Про електроенергетику", п. 4 ч. 1 ст. 3 закону України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг", абз. 8 ч. 1 ст. 13 закону України "Про питну воду та питне водопостачання" (щодо повноважень Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг), указу президента від 27 серпня 2014 року про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, указу президента від 10 вересня 2014 року про затвердження положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг.

Пленум Верховного суду просить КС визначити відповідність цих законодавчих актів положенням ч. 1 ст. 8, ч. 2 ст. 19, ч. 1 ст. 106 і пп.3, 9, 9-1, 9-2 ч. 1 ст. 116 Конституції України.

Джерело: Interfax-Україна

Вспомните новость: Кто в Украине утверждает тарифы и может ли население влиять на их размер

  • 1260

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1260

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст