09.01.2019    Просмотров:  426
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram youtube

Валюту можно будет купить в почтовых отделениях, а не только в обменниках и банках

Населення зможе купувати і продавати іноземну валюту не лише в банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й у поштових відділеннях. Таку можливість Національний банк України надає в рамках переходу до нової ліберальної системи валютного регулювання, передбаченої Законом України "Про валюту і валютні операції".

Небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку, які вже мають генеральні ліцензії на здійснення валютних операцій, матимуть шість місяців перехідного періоду, щоб привести свою діяльність у відповідність до нових вимог. Відлік перехідного періоду стартує з дати введення в дію Закону "Про валюту і валютні операції", тобто з 7 лютого 2019 року, і триватиме до 7 серпня 2019 року.

Також небанківські фінансові установи та національний оператор поштового зв’язку, які мають генеральні ліцензії на здійснення діяльності з обміну валют, отримані до дня введення в дію Закону України "Про валюту і валютні операції", зможуть і надалі здійснювати валюто-обмінні операції на підставі цих ліцензій.

Оператори поштового зв’язку зможуть отримувати від Національного банку ліцензію на здійснення валютних операцій за умов:

·

наявності в них не менше 50 структурних підрозділів, розташованих на території від 50% областей України;

·

отримання не менше ніж 50% доходів від діяльності у сфері надання послуг поштового зв’язку;

·

відповідності вимогам до фінансового стану, структури власності, ділової репутації (в тому числі їхніх керівників і власників істотної участі) та професійної придатності керівників.


Крім того, Національний банк пом’якшив умови видачі ліцензій на здійснення діяльності з торгівлі валютними цінностями в готівковій формі небанківським фінансовим установам (НФУ). Зокрема:

вдвічі зменшив мінімальний розмір власного капіталу НФУ ‒ з 10 до 5 млн грн – за умови, що фінансова установа здійснюватиме таку діяльність із використанням не більше ніж 50 структурних підрозділів. Кожне наступне збільшення кількості структурних підрозділів на 50 одиниць потребуватиме збільшення мінімального власного капіталу на 5 млн грн замість 10 млн грн;

скасував вимогу щодо наявності в НФУ не менше п’яти структурних підрозділів, приміщення яких відповідають вимогам Національного банку, що регулюють порядок проведення валютно-обмінних операцій та з питань організації захисту приміщень НФУ.


Для суб’єктів, які такої ліцензії не мають, але прагнуть здійснювати валютні операції з переказу коштів і торгувати валютними цінностями в готівковій формі, Національний банк встановив порядок та умови оформлення відповідної ліцензії. Також передбачаються і вимоги до професійної придатності керівників.

Зміни затверджено постановою Правління НБУ від 02 січня 2019 року № 9 "Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" та набирають чинності з 7 лютого 2019 року разом із введенням в дію Закону України "Про валюту і валютні операції".

0
Нравится
  
426 Просмотров
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: