17.10.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Валерій Сітайло: Єдиний електронний реєстр листків непрацездатності дозволить заощадити близько 2 млрд грн коштів застрахованих осіб

Тривалий час ведуться розмови про впровадження Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності в медичних закладах, але помітних зрушень й досі не відбулося.
Нарешті зараз вже можна говорити про пожвавлення у вирішенні даної проблеми.

Завдяки активній співпраці та злагодженим діям Міністерства охорони здоров'я, Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та своєчасному втручанню Кабінету міністрів України є надія, що цей важливий проект вдасться реалізувати.

Днями прем'єр-міністр України Володимир Гройсман дав доручення Кабінету Міністрів створити робочу групу, до складу якої увійшли представники профільних міністерств та представники Фонду.

Користуйтесь консультацією: Державні соціальні допомоги особам, які здійснюють догляд за інвалідами та іншими категоріями громадян

Очолив даний робочий орган заступник міністра Кабінету міністрів Титарчук Михайло Іванович.

Головним виконавцем заходів щодо запровадження Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності вирішено призначити виконавчу дирекцію Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Також прем'єр-міністр визначив термін кінцевої розробки та випробування її у дії до січня 2017 року, щоб надалі впровадити у дослідну експлуатацію у березні того ж року.

Листок непрацездатності - це багатофункціональний документ, який є підставою для звільнення від роботи у зв'язку з непрацездатністю та з матеріальним забезпеченням застрахованої особи в разі тимчасової непрацездатності, вагітності та пологів.

На сьогодні листки непрацездатності видають заклади охорони здоров'я, які не зацікавлені в забезпеченні дієвого контролю за обліком, рухом, видачею та подовженням листків непрацездатності застрахованим особам, оскільки виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах на підставі цих листків здійснює Фонд.

Читайте статтю: Питання можливих дій та відповідальності у випадку відмови приватних та державних закладів охорони здоров’я надавати невідкладну медичну допомогу

Запровадження на всій території України ЄЕРЛН дозволить не лише забезпечити дієвий контроль за обліком та обґрунтованістю виданих та подовженням листків непрацездатності закладами охорони здоров'я усіх форм власності, а й допоможе здійснювати моніторинг захворюваності населення України та планувати заходи щодо профілактичного оздоровлення застрахованих осіб.

Щорічно закладами охорони здоров'я України видається до 7 млн листків непрацездатності, приблизно 20% з яких в ході перевірок спеціалістами Фонду визнаються такими, що видані або подовжені з суттєвими порушеннями.

Внаслідок таких дій держава втрачає мільйони гривень застрахованих осіб. Таким чином, при запровадженні ЄЕРЛН орієнтовна економія коштів бюджету Фонду та роботодавців на виплату допомоги по тимчасовій непрацездатності може скласти суму понад 1,8 млрд грн.

Запровадження реєстру листків непрацездатності надасть можливість повного контролю за видачею листків непрацездатності з моменту звернення застрахованої особи до закладу охорони здоров'я.

Читайте статтю: Право допуску до пацієнта відвідувачів (інших медичних працівників, членів сім'ї, опікуна, піклувальника, нотаріуса та адвоката, а також священнослужителя)

Також, роботодавці матимуть можливість оперативно отримувати інформацію про лікувальний заклад, який видав лікарняний листок, час звернення застрахованої особи.

Наявність реєстру листків непрацездатності надасть можливість уникнути довготривалого перебування застрахованих осіб на лікарняному, в тому числі в різних закладах охорони здоров'я.

Прозоро, оперативно і без бюрократії – ті принципи, якими ми повинні керуватися.

Сподіваємось, що дана система стане першим кроком для запровадження загальнообов'язкового державного медичного страхування у життя.

Джерело: Gazeta

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення