Главная Блог ... Новости В Офісі Ради Європи обговорили питання реалізації прав внутрішньо переміщених осіб при їх зверненні за вчиненням нотаріальних дій В Офісі Ради Європи обговорили питання реалізації ...

В Офісі Ради Європи обговорили питання реалізації прав внутрішньо переміщених осіб при їх зверненні за вчиненням нотаріальних дій

Отключить рекламу
В Офісі Ради Європи обговорили питання реалізації прав внутрішньо переміщених осіб при їх зверненні за вчиненням нотаріальних дій - tn1_0_44041600_1486046468_589345046b8e1.jpg

Сьогодні, 2 лютого, відбулося засідання членів робочої групи з питань підготовки проектів законів та підзаконних нормативно-правових актів ( далі – НПА) щодо вдосконалення національного законодавства України стосовно захисту прав людини внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), яке проходило в приміщенні Офісі Ради Європи в Україні.
В засіданні взяли участь представники Офісу Ради Європи в Україні Сергій Базарій та Ганна Христова, головний спеціаліст Міністерства з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вікторія Саволайнен, представники громадськості Володимир Ляшенко (ГО «Союз вимушених переселенців»), Марія Левченко (ГО «Крим-SOS), а також делегація Нотаріальної палати України у складі: президента НПУ Володимира Марченка, начальника відділу методичного забезпечення та інформаційно-аналітичної роботи НПУ Віри Бондаренко, члена Комісії НПУ з питань співробітництва з органами державної влади та місцевого самоврядування, приватного нотаріуса Юлії Петутіної та спеціаліста прес-служби НПУ Лесі Арнаутової.

У ході засідання учасниками були обговорені питання реалізації прав ВПО на спадкування, встановлення фактів, що мають юридичне значення, відновлення документів, що посвідчують особу, визнання чинності документів, отриманих з архівів, які знаходяться на тимчасово окупованій території тощо. Ці питання гостро стоять у суспільстві, що породжує все нові виклики, які, в першу чергу, стосуються вчинення нотаріальних дій для захисту прав та інтересів таких осіб.
«Нам необхідна допомога і участь Нотаріальної палати України у підготовці законопроекту щодо внесення змін до законодавчих актів України з питань забезпечення захисту прав внутрішньо переміщених осіб в частині підтвердження цивільних станів та угод, встановлення фактів, що мають юридичне значення та оформлення спадщини , яка знаходиться на тимчасово окупованій території» - зазначила у своєму вступному слові Олена Сінчук, координатор підгрупи. Вона подякувала Володимиру Марченку за фаховий підхід до розгляду проблем ВПО стосовно вдосконалення практики вчинення нотаріальних дій за участі таких осіб.

У свою чергу президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко зазначив, що внесення змін до нормативно-правових актів має відбуватися виключно в площині спеціального законодавства, а саме: Закону України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» та Закону України «Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції».
«Ми готові до співпраці, в першу чергу, з Міністерством юстиції України, у напрямі вироблення стратегічно вірної позиції і узгодженості дій нотаріусів, що будуть законодавчо закріплені та матимуть механізм реалізації прав ВПО» - сказав він.
Володимир Ляшенко, виконавчий директор ГО «Союз вимушених переселенців» наголосив та проблемі реалізації прав осіб на спадкування, які є переселенцями з АР Крим. Завершити оформлення спадщини вже на території України цим особам не вдається, так як нотаріуси, до яких ті звертаються, не мають відповідних відомостей і доступу до архівів, які залишились на непідконтрольній Україні території.
«На жаль, спеціальне законодавство стосовно прав ВПО не передбачає однозначного механізму оформлення нерухомості на непідконтрольній Україні території і достатніх правових підстав для нотаріусів, щоб зробити це безспірно. Крім того, інколи законодавчі колізії не дають ВПО повноцінно реалізувати свої права та звернутися за захистом до нотаріуса» - зауважила приватний нотаріус Юлія Петутіна.
Учасники заходу дійшли згоди направити Міністерству юстиції України на розгляд узагальнені пропозиції та напрацювання робочої групи з питань підтвердження цивільних станів та правочинів, визнання юридичних фактів за участі ВПО та організувати спільну зустріч вже за участі фахівців міністерства.

Леся Арнаутова,
прес-служба Нотаріальної палати України

  • 1395

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1395

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст