Главная Блог ... Новости Уряд врегулював базу пенсійного збору при відчуженні автомобілю, який вперше реєструється в Україні Уряд врегулював базу пенсійного збору при відчужен...

Уряд врегулював базу пенсійного збору при відчуженні автомобілю, який вперше реєструється в Україні

эксклюзив
Отключить рекламу
Уряд врегулював базу пенсійного збору при відчуженні автомобілю, який вперше реєструється в Україні - 2dbeb93be81cd708099394889e218aef.jpg

У березні 2022 року, автомобільний ринок сколихнула новина про звільнення від митних платежів за транспортні засоби, які ввозяться громадянами. А нещодавно, Кабінет Міністрів України вніс зміни до “Порядку сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій”, затвердженого Постановою КМУ №1740 від 03.11.1998 (далі - Постанова №1740).

Так, зміни (які були внесені Постановою від 13 травня 2022 року №589, та набули чинності 20 травня 2022), передбачають, що база нарахування збору на обов’язкове державне пенсійне страхування (далі - пенсійний збір/збір) з операцій відчуження легкових автомобілів, яка визначається в розмірі вартості авто - не має бути меншою за митну вартість, визначену у митній декларації.

Нагадаю, відповідно до Постанови №1740 сервісні центри МВС реєструють легкові авто лише за умови сплати збору, з пред’явленням підтверджуючого документу про здійснення оплати (п.14).

Таким чином, цей збір сплачується тими, хто набуває право власності на легкове авто, яке підлягає першій державній реєстрації в Україні. Платниками збору з цих операцій можуть бути установи, підприємства та організації всіх форм власності, чи фізособи (п.12).

Згадайте новину: МВС спростило отримання водійських посвідчень під час воєнного стану

Для визначення розміру збору до сплати враховується вартість авто (саме легкового), визначена відповідно до:

  • договорів купівлі-продажу;
  • договорів міни;
  • довідок митних органів;
  • актів експертної оцінки вартості автомобіля;
  • іншого документу, що підтверджують таку вартість (раніше - до змін, ще фігурувала довідка-рахунок торговельних організацій).

Згідно із нововведеннями така вартість не має бути нижче митної вартості авто, зазначеної у митній декларації.

При цьому, ставки збору змін не зазнали, це:

  • 3 % - коли вартість легк.авто не вище 165 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (РПМПО), встановленого на 1 січня звітного року;
  • 4 % - коли вартість легк.авто вище 165, але не перевищує 290 РПМПО, встановленого на 1 січня звітного року;
  • 5 % - коли вартість легк.авто вище 290 РПМПО, встановленого на 1 січня звітного року.

Згадайте новину: Українці вже втратили 90 тисяч автівок через війну

Таким чином, тепер, якщо наприклад, першій постановці на облік (реєстрації) підлягатиме авто, що ввезено в Україну з митною вартістю 400 000 гривень, при цьому за договором міни таке було оцінено в 300 000 гривень, то ставка збору буде справлятися із 400 000 гривень. Враховуючи, що станом на 01.01.2022 рік РПМПО становить 2481 грн., то ставка збору становитиме 3%, а за приведений вище для прикладу автомобіль, необхідно буде сплатити 12000 гривень пенсійного збору.

​​Джерело: юридичний ресурс Протокол.

  • 1831

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1831

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст