21.03.2016    Просмотров:  212
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Український позитив: Абромавічус: Збиток ТОП-100 держкомпаній за рік скоротився в 17 разів - до 7 мільярдів, Пинзеник: другий рік поспіль зменшується зовнішній борг!

Український позитив:  Абромавічус: Збиток ТОП-100 держкомпаній за рік скоротився в 17 разів - до 7 мільярдів, Пинзеник: другий рік поспіль зменшується зовнішній борг!  - ukrainskiy_pozitiv_abromavichus_zbitok_top_100_dergkompaniy_za_rik_skorotivsya_v_17_raziv_do_7_milyardiv_56f04d371462c.jpg

Збиток ТОП-100 державних компаній в 2015 році скоротився в 17 разів, склавши 7 млрд грн, повідомив міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус в Twitter.

“Реформа держкомпаній рухається в правильному напрямку, але потрібно прискориться. У 2015 збиток по ТОП-100 скоротився c 117 млрд грн до 7 млрд грн “, – написав він.

При цьому міністр зазначив, що головною перешкодою для реформи держпідприємств є корупція.

“Сумний досвід перевірок ТОП-20 держкомпаній. Немає політичної волі виявляти корупційні схеми. Контролери до своєї роботи ставляться формально. Схеми нескладні, в приватному секторі CEO давно б вилетів з тріском. Нашим контролерам побачити і довести порушення виявляється набагато складніше “, – підкреслив Абромавічус.

Нагадаємо, прибуток ТОП-100 державних компаній України в січні-вересні 2015 року склав 2,2 млрд грн проти збитку в розмірі 66,5 млрд грн за аналогічний період 2014 року.

Такий результат був досягнутий завдяки поліпшенню показників діяльності Національної акціонерної компанії “Нафтогаз України”: за 9 місяців 2015 року компанія отримала прибуток в 0,2 млрд грн, в тому числі, завдяки збільшенню тарифів для населення і промисловості, яке відбулося в рамках переходу до ринкових цінами на природний газ. При цьому результат “Нафтогазу” не враховує списання безнадійної заборгованості, яка відбулася в кінці року.

Джерело: УНІАН

В Україні простежується найважливіша для економіки країни тенденція – другий рік поспіль зменшується зовнішній борг.

Про це заявив екс-міністр фінансів, народний депутат України (БПП) Віктор Пинзеник на своїй сторінці в Facebook.

“За цей період він (зовнішній борг. – Ред.) скоротився на $ 23,4 млрд, або на 16,5% (з $142,1 млрд до 118,7 млрд). Це відбувається вперше після тривалого багаторічного періоду постійного нарощування зовнішнього боргу “, – написав він.

Також, за словами Пинзеника, на $ 8 млрд за два останні роки скоротився більш “пекучий” борг – короткостроковий. Він включає в себе виплати, що припадають на найближчі 12 місяців.

“Дуже важлива для економіки країни тенденція. Хочу тільки звернути увагу, що мова йде про зовнішній борг країни, а не про державний борг. Останній за два роки демонструє протилежну тенденцію, досягнувши на початок року майже 1,6 трлн грн”, – підкреслив парламентарій .

2
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярные судебные решения
Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: