02.04.2015    Просмотров:  368
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Угода щодо постачання газу на ІІ квартал 2015 року між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром»

Угода щодо постачання газу на ІІ квартал 2015 року між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром» - ugoda_shchodo_postachannya_gazu_na_ii_kvartal_2015_roku_mig_nak_naftogaz_ukraini_ta_vat_gazprom_1_551d29276f336.jpg

“Це перемога економічно обґрунтованого підходу до взаємовідносин “Нафтогазу” та “Газпрому” над політичним” – сказав Міністр енергетики та вугільної промисловості України Володимир Демчишин, коментуючи підписання угоди.

“Ми отримали економічно обґрунтовану ринкову ціну, яка є нижчою, ніж ціна реверсу з європейських країн. Ця тимчасова угода покриває лише другий квартал. Проте вона не лише дозволить нам почати накопичувати газ для осінньо-зимового періоду, але і закладе формат стосунків у майбутньому. Адже на квітень заплановано переговори у Берліні щодо довгострокової угоди на період до кінця опалювального сезону 2015-2016 року, і ми плануємо домовитися за тією ж формулою визначення ціни”- сказав Демчишин

Україна підписала нову угоду на купівлю природного газу в РФ на другий квартал 2015 року. Згідно зумовами угоди ціна газу складатиме 248 дол. США за 1000 кубічних метрів, усі інші умови повністю повторюють умови так званого “зимового пакету”. 

 "Зимовий пакет" передбачає, що ціна російського газу визначається за формулою, закладеною в контракті "Нафтогазу" і "Газпрому" 2009 року, і яка залежить від світових цін на нафтопродукти, зі знижкою в $100 за тисячу кубометрів. У підсумку, ціни склали $378 і $329 за тисячу кубометрів газу в четвертому кварталі 2014 року і першому кварталі 2015 відповідно. Цим документом також призупинено прописаний у контракті 2009 року дії принцип "бери або плати", але закріплено зобов'язання України вносити передоплату за майбутні поставки газу.

Слід додати, що 31 березня 2015 року уряд Російської Федерації ухвалив постанову про надання Україні знижки на газ, який буде поставлятися у другому кварталі 2015 року в розмірі експортного мита, але не більше 100 доларів США за одну тисячу кубометрів. Таким чином, у випадку сприятливою кон’юктури ціна на газ для України у другому кварталі 2015 року дійсно може складати  248 дол. США за 1000 куб. метрів.
 

Глава «Газпрома» Алексей Миллер заявил журналистам: «Подписано дополнительное соглашение с НАК «Нафтогаз Украины», регулирующее технические вопросы выполнения контракта от 2009 года о поставке газа в Украину, аналогичное действовавшему в рамках «зимнего пакета». Соглашение регулирует механизм внесения предоплаты за российский газ, процедуру выставления заявок на поставку, допустимые суточные объемы (от 0 до 114 млн в сутки), а также вопросы проведения сверки взаиморасчетов и использования газа, оплаченного, но не отобранного «Нафтогазом» в предыдущий период. «Газпром» не будет требовать оплаты штрафов по правилу «бери или плати» за поставки газа во втором квартале 2015 года. Стороны работали, работают и продолжат работать в соответствии с контрактом от 2009 года. Отдельно зафиксировано, что подписанное дополнение не оказывает влияния на правовые позиции сторон в арбитражном разбирательстве в Стокгольме», – подчеркнул он. 

Згадайте новину: Зимова перерва у газовій війні між Україною та Росією (2014-2015рр.) 

 Взаємні позови НАК «Нафтогаз Україна» та ВАТ «Газпром» до Арбітражного інституту Торгової палати м. Стокгольм.  

Не тільки НАК «Нафтогаз України» судиться із Ват «Газпром» у Стокгольмі.

Повідомлення прес-служби ВСУ щодо постанови ВСУ від 14 квітня 2014 р. у «газовій справі» Ю. Тимошенко.

Вердикт ВСУ: відсутність події злочину у «газовій справі» Ю. Тимошенко.

Обговорюйте тему: Газова війна між Україною та Росією.

ЦИТАТА МІСЯЦЯ: Президент України Петро Порошенко про енергетичну незалежність держави

0
Комментариев
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Название события
Загрузка основного изображения
Выбрать изображение
Текст описание события: