Вищий антикорупційний суд залишив під вартою колишнього суддю Артура Ємельянова, але зменшив заставу.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на ухвалу від 28 січня.
У грудні 2024-го Печерський суд Києва застосував до Ємельянова тримання під вартою без можливості звільнення під заставу. 13 січня Апеляційна палата ВАКС визначила заставу в 80 мілйонів гривень, але її так і не внесли.
28 січня у Вищому антикорупційному суді слухалося клопотання прокурора про продовження запобіжного заходу. Слідчий суддя трохи зменшив заставу, посилаючись на те, що з плином часу ризики зменшуються, а також тому, що підозрюваний не зміг внести 80 мільйонів. Новий розмір застави з огляду на майновий стан Ємельянова і близьких йому осіб суд вважає помірним.
Цікаво, що підозра серед іншого обґрунтовується тим, що в вилученому в Ємельянова мобільному телефоні знайшли його листування із ексголовою Вищого госпсуду України Віктором Татьковим, з якого вбачається наявність між ними тісних особистих завʼязків.
Ємельянов підозрюється у тому, що, працюючи суддею і на керівних посадах у судах різного рівня, брав участь у злочинній організації. Діяльність злочинної організації була спрямована на постановлення суддями господарських судів України рішень в інтересах злочинної організації, у тому числі неправосудних. Робилося це шляхом тиску на суддів, втручання в систему автоматизованого розподілу справ та ін.
Так, у 2008 році злочинна організація, за версією слідства, заволоділа корпоративними правами ТОВ «Дрімвуд», які стали неправомірною вигодою за завідомо неправосудне судове рішення. Ємельянов як суддя Господарського суду Донецька зобовʼзав Святогірську міську раду міста Словʼянська укласти з ТОВ «Дрімвуд» договір оренди земельної ділянки площею 20 га строком на 49 років 9 місяців для будівництва та експлуатації спортивно-оздоровчого комплексу. Між прийняттям такого судового рішення та укладенням договору оренди 50% компанії переоформили на дружину підозрюваного Ємельянова та співмешканку голови Донецького апеляційного суду Віктора Татькова.
Згадайте новину: Бізнесмени в мантіях: Тандем Віктора Татькова та Артура Ємельянова
Підозру серед іншого обґрунтовують відомостями щодо трудової діяльності Ємельянова, який «мав нетипове стрімке карʼєрне зростання, зокрема, у період інкримінованих подій». Із 2005 року займав посаду заступника Голови господарського суду Донецької області, 14.01.2011 його переведено на посаду судді господарського суду м. Києва; 25.01.2011 призначено головою господарського суду м. Києва; 23.02.2012 підозрюваного обрано на посаду судді Київського апеляційного господарського суду; 13.03.2012 – головою Київського апеляційного господарського суду; 18.04.2013 року Ємельянов обраний суддею Вищого господарського суду України; 16.05.2013 року його призначено на посаду заступника голови Вищого господарського суду України.
По карʼєрній драбині Ємельнов рухався разом із Віктором Татьковим, якому слідчі також відводять роль співучасники злочинної організації. У 2010-2014 роках вихідець із Донеччини Татьков очолював Вищий господарський суд і був членом Вищої ради юстиції. Коли в 2016 році Генеральна прокуратура оголосила Татькову підозру за втручання у систему авторозподілу судових справ, він перебував у Німеччині на лікуванні і в Україну так і не повернувся.
Ємельянову також у 2016-му оголосили підозру за втручання у роботу суду, систему атворозподілу справі і ухвалення неправосудних судових рішень. У 2020-му справу за обвинуваченням Ємельянова і ще чотирьох працівників апарату суду скерували до Дніпровського суду Києва і розгляд там досі не завершений. Попри це, у грудні 2024-го Ємельянова затримали повторно, коли він їхав за кордон.
Більше про це в матеріалі: Екссуддю Ємельянова затримали за події 16-річної давності