Главная Блог ... Новости Суддя передумав. Як винести два вироки по одній справі? Суддя передумав. Як винести два вироки по одній сп...

Суддя передумав. Як винести два вироки по одній справі?

Отключить рекламу
Суддя передумав. Як винести два вироки по одній справі? - tn1_suddya_peredumav_yak_vinesti_dva_viroki_po_odniy_spravi_59c4075a7e03f.jpg

Історія

Судді змінюють судові рішення після оголошення вердикту.

Що сталося

Ми знайшли низку випадків, де по одній і тій самій справі в судовому реєстрі знаходилося два різні вироки.

Чому це важливо

Якщо покарання було призначено в суді — вирок не може бути змінений. Для його оскарження потрібен апеляційний суд. Але є випадки, в яких суди вирішують «виправити» суть вироку. Такі ситуації, з великою ймовірністю, вказують на корупційні схеми.

Два рішення по одній справі: таке буває?

Справа № 1

4 квітня 2017 року суддя Березін виніс вирок головному лікарю станції швидкої медичної допомоги. Лікаря звинуватили у службовій недбалості при проведенні тендеру, зобов’язали виплатити штраф та заборонили займати певні посади. Це рішення було відправлено в реєстр судових рішень.

Через 23 дні до ЄДРСР було надіслане друге рішення. Згідно з ним, лікаря засуджували за іншою частиною цієї статті кримінального кодексу та позбавили волі на 2 роки. В тому ж рішенні його звільнили від відбування покарання з випробувальним терміном в один рік.

Читайте статтю: Відповідальність суддів у світлі нового законодавства України

Справа № 2

6 квітня 2017 року Лоботинський міський суд Харківської області засудив пенсіонера, який порушив правила дорожнього руху і став причиною ДТП, в якому загинула його дружина.

В судовому реєстрі є два рішення по цій справі. Обидва рішення прийняті в один день. Обидва набрали законної сили. Але в одному рішенні водія позбавляють права управляти транспортним засобом на 3 роки, а в другому — на п’ять. Ми не знаємо точно, яке з цих рішень є кінцевим.

Справа № 3

4 квітня 2017 року Баришівский суд Київської області виніс вирок. Наступного дня з’явився аналогічний вирок за цією ж справою, однак змінився прокурор та деякі формулювання по тексту (покарання залишилось незмінним).

Це законно?

Згідно статті 379 Кримінально-процесуального кодексу України суд має право виправити допущені в судовому рішенні описки та очевидні арифметичні помилки.

Питання про внесення виправлень розглядається на судовому засіданні. Учасники процесу мають бути про це повідомлені, але їх присутність необов’язкова.

В наших випадках мова не йде про виправлення орфографічний помилок. Судді в усіх випадках змінюють суть вироку.

Юрист Денис Майборода також стверджує, що зміна таким чином суті судових рішень є неприпустимою практикою і вказує на порушення закону.

Читайте статью: Что думают судьи о статье 375 КК Украині «Постановление судьёй (судьями) заведомо неправосудного приговора, решения, определения или постановления»

«Суд, який ухвалив рішення, після його проголошення, не має права його змінювати або скасовувати. Це є однією з гарантій стабільності судового рішення.

Звичайно, у учасників судового процесу є можливість звернутися в суди апеляційних інстанцій й отримати новий вирок. Але самі тексти судових рішень можуть змінюватися виключно для виправлення описок й очевидних арифметичних помилок.

Проте, не всі суди звертають увагу на такі „обмеження“ і ця проблема не є новою. Ще у 1990 році пленум ВСУ вказував, що не всі суди правильно визначали коло питань, які можуть бути вирішені у такому порядку і, відповідно, порушують закон.

У випадках, які ми розглядали в статті, виправлення також не стосуються описок і помилок, а змінюють суть судового рішення. Так, у першій справі навіть додано абсолютно нові абзаци за текстом мотивувальної частини та змінено докорінно резолютивну частину рішення», — розповідає Денис.

Джерело: opendatabot

  • 1222

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1222

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст