18.11.2016 | Автор: Веб-ресурс "Протокол" Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Раз немає грошей за вчинення насильства у сім’ї - 60 годин громадських робіт, відповідно до ст. 173-2 КУпАП (Постанова суду від 10 листопада 2016р.)

Фабула судового акту: Багато жінок особливо по селах і райцентрах досі не знають, що за насильство у відношенні них чоловіків суд може притягнути як до адміністративної та і до кримінальної відповідальності. Всі ті ж жінки далі не уявляють як після цього із чоловіком жити, а розлучатись не мають бажання. Ця справа є  прикладом, коли жінка поскаржилась, правильно оформила насильство (протокол) і завдяки цьому суд притягнув чоловіка до відповідальності за ст. 173-2 КУпАП – «вчинення насильства в сім‘ї, невиконання захисного припису або непроходження корекційної програми».

У суді чоловік вини визнав та щиро розкаявся. Для того щоб не позбавляти сім’ю коштів, але провчити чоловіка суддя – жінка призначила йому покарання 60 годин громадських робіт. І чоловіку доведеться сплатити судовий збір.

Як відомо на практиці громадські роботи дуже рідко виконуються. Але все ж таки, це краще, ніж нічого. Сподіваємось, що після суду чоловік не помститься жінці… 

 

 Справа № 617/1525/16-п

 Провадження № 3/617/497/16

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

10 листопада 2016 року  Суддя Вовчанського районного суду Харківської області Уханова 

ОСОБА_1 розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вовчанськ справу, яка надійшла від Вовчанського ВП ГУНП в Харківській області, про притягнення до адміністративної відповідальності,

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого та проживаючого  за адресою: вул. Світла (колишня Жовтнева), 51 кв.67 в смт. Старий Салтів, Вовчанського району, Харківська область, не працюючого, Інд. номер НОМЕР_1,

за ч. 1 ст. 173-2  КУпАП  

                                                                                                         ВСТАНОВИВ:

19.08.2016 року о 18:00 год. ОСОБА_2 знаходячись за місцем мешкання за адресою АДРЕСА_1 вчинив сімейну сварку , ображав брудною лайкою гр.. ОСОБА_3, чим вчинив насилля у сімї.

       Своїми діями ОСОБА_2 скоїв правопорушення передбачене ч. 1 ст. 173-2 КУпАП.

Відповідно до ч. 2 ст. 173-2 Кодексу України про адміністративне правопорушення,

вчинення насильства в сім'ї, тобто умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (застосування фізичного насильства, що не завдало фізичного болю і не спричинило тілесних ушкоджень, погрози, образи чи переслідування, позбавлення житла, їжі, одягу, іншого майна або коштів, на які потерпілий має передбачене законом право, тощо), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психічному здоров'ю потерпілого, а так само невиконання захисного припису особою, стосовно якої він винесений, не проходження корекційної програми особою, яка вчинила насильство в сім'ї, яку протягом року було піддано адміністративному стягнення за одне з вказаних порушень.

       ОСОБА_2 в судовому засіданні свою вину в скоєні ним правопорушення визнав повністю та пояснив, що 19.08.2016 року між ним та його дружиною дійсно виникла сварка.              

         Вина ОСОБА_2 підтверджується протоколом серії АА № 028277 від 21.08.2016 року про адміністративне правопорушення, поясненнями правопорушника даними в суді та матеріалами справи.

Обставинами що пом'якшують відповідальність за адміністративне правопорушення  ОСОБА_2, згідно ст. 34 КУпАП, являється - щире розкаяння винного.

Обставинами що обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення ОСОБА_2, згідно ст. 35 КУпАП, судом не встановлено.

Враховуючи вищевикладене, дані про особу, що притягується до адміністративної відповідальності, а також обставини що помякшують та обтяжують відповідальність за адміністративне правопорушення, вважаю за необхідне застосувати до ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді громадських робіт.

Згідно ЗУ № 590-VІІ від 19 вересня 2013 року внесено зміни до КУпАП та ЗУ «Про судовий збір», згідно яких, у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення стягується судовий збір 0,03 розміру мінімальної заробітної плати та сплачуються особою, на яку накладено таке стягнення, а тому з ОСОБА_2 необхідно стягнути 275 грн. 60 коп. судового збору на користь держави                                                                                                                      

        На підставі ст.ст. 3435173 2,251252280283284 КУпАП,

ПОСТАНОВИВ :

        ОСОБА_2 визнати винним у скоєні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 1732, ч. 2 КУпАП та назначити йому покарання у виді громадських робіт на строк 60 (шістдесят) годин.

        Строк  відбування стягнення обчислювати з часу початку виконання громадських

робіт.

        Стягнути з ОСОБА_2 275 грн. 60 коп. судового збору на користь держави.

         Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня її винесення шляхом подання апеляційної скарги, протесту через районний суд до апеляційного суду Харківської області.

         Постанова підлягає примусовому виконанню через пятнадцять днів після її оголошення, а у разі оскарження або опротестування постанови в той же самий строк з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.

      СУДДЯ -

7
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення