Главная Блог ... Аналитические статьи Темы Щодо відповідальності за невідповідність найменування професій і посад зазначеним у Класифікаторі професій (лист Держпраці від 24.09.2018 р. № 4501/4/4.3-зв-18) Щодо відповідальності за невідповідність найменува...

Щодо відповідальності за невідповідність найменування професій і посад зазначеним у Класифікаторі професій (лист Держпраці від 24.09.2018 р. № 4501/4/4.3-зв-18)

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 2

  • 0

  • 5366

Отключить рекламу
 - tn1_shchodo_vidpovidalnosti_za_nevidpovidnist_naymenuvannya_profesiy_i_posad_zaznachenim_u_klasifikatori_profesiy_(list_dergpratsi_vid_24_09_2018_r_4501_4_4_3_zv_18)_5bd5cc8a7bdc5.png

Читайте статті: 5 важливих змін, що готує Трудовий кодекс

Чому штучний інтелект не замінить людей-юристів

Антикорупційні міфи

Оскарження постанов про накладення штрафів Держпраці: аналіз найсвіжішої судової практики

Працюєш за комп’ютером — маєш право на додаткову відпустку!

ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ ПРАЦІ

ЛИСТ

від 24.09.2018 р. № 4501/4/4.3-зв-18

Щодо відповідальності за невідповідність найменування професій і посад зазначеним у Класифікаторі професій

Департамент з питань праці Державної служби України з питань праці <...> повідомляє.

Заходи державного контролю за додержанням законодавства про працю проводяться інспекторами праці Держпраці та її територіальних органів у формі інспекційних відвідувань або невиїзних інспектувань відповідно до Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 р. N 295 "Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (далі - Порядок контролю).

Відповідно до пункту 24 Порядку контролю порядок складення та форми акта, висновку, вимоги визначаються Міністерством соціальної політики України (далі - Мінсоцполітики).

Наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 р. N 1338 "Про затвердження форм документів, що складаються при здійсненні заходів державного нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю, зайнятість населення, зайнятість та працевлаштування інвалідів" затверджено, зокрема, форму акта інспекційного відвідування (невиїзного інспектування) юридичної особи (фізичної особи), яка використовує найману працю (далі - Акт).

Формою Акта передбачена можливість дослідження питання дотримання вимог частини четвертої статті 48 Кодексу законів про праці України (далі - КЗпП України), відповідно до якої до трудової книжки заносяться відомості про роботу, заохочення та нагороди за успіхи в роботі на підприємстві, в установі, організації; відомості про стягнення до неї не заносяться.

Пунктом 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення України від 29.07.93 р. N 58 <...> (далі - Інструкція), передбачено, що у графі 3 розділу "Відомості про роботу" як заголовок пишеться повне найменування підприємства.

Під цим заголовком у графі 1 ставиться порядковий номер запису, що вноситься, у графі 2 зазначається дата прийняття на роботу.

У графі 3 пишеться: "Прийнятий або призначений до такого-то цеху, відділу, підрозділу, на дільницю, виробництво" із зазначенням його конкретного найменування, а також роботи, професії або посади і присвоєного розряду. Записи про найменування роботи, професії або посади, на яку прийнятий працівник, виконуються для робітників та службовців відповідно до найменування професій і посад, зазначених у "Класифікаторі професій", тощо.

Враховуючи вищезазначене, при проведенні інспекційних відвідувань (невиїзних інспектувань) інспектор праці може дослідити питання щодо внесення до трудової книжки відомості про роботу (частина четверта статті 48 КЗпП України), в тому числі дотримання пункту 2.14 Інструкції.

<...>

Щодо накладення на роботодавців штрафів за порушення вимог пункту 2.14 Інструкції (частини четвертої статті 48 КЗпП України) повідомляємо, що відповідальність за порушення законодавства про працю передбачена, зокрема, статтею 265 КЗпП України.

Відповідно до абзацу восьмого частини другої статті 265 КЗпП України юридичні та фізичні особи - підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в розмірі мінімальної заробітної плати.

<...>

Директор

І. Дегнера


Фото: Вікіпедія

  • 5366

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 5366

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные аналитические статьи

    Смотреть все статьи
    Смотреть все статьи
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст