13.08.2016 | Автор: Юридична фірма "Молодід і партнери"
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Решение суда о расторжении брака от 17.05.2016 г. (Юридическая фирма "Молодед и Партнеры")

Фабула судового акту: Стандартне рішення суду про розірвання шлюбу, коги один із подружжя цього не хоче, а інший наполягає і наданий судом строк на примирення результату не дав. Суд встановив, що подальше спільне життя подружжя суперичило б інтересам одного із них і це має істотне значення. Шлюб розірвано. 

 

                                                                                                               Державний герб України

 

                                                                                                Справа № 755/2799/16-ц

                                                                                                            Р І Ш Е Н Н Я

                                                                                                        ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

             "17" травня 2016 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:

головуючого судді - Чех Н.А.

з участю секретаря - Кузьменко А.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,

в с т а н о в и в:

Позивач звернувся до суду з вказаною позовною заявою, посилаючись на те, що з 18.02.2006 року він перебуває з відповідачем в зареєстрованому шлюбі. Мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Спільне життя з відповідачем не склалося через відсутність взаєморозуміння, розходження поглядів на сімейні цінності та відносини, обов'язки з ведення спільного господарства та виховання дитини. Відповідач постійно пред'являє йому необґрунтовані претензії, що робить спільне життя нестерпним, вона постійно ганьбить його, веде аморальний спосіб життя, що ображає його і принижує його честь і гідність. Від постійних суперечок і скандалів погіршилося його самопочуття, він перебуває в стані постійного стресу. З 2015 року вони не ведуть спільного господарства, припинили шлюбні відносини. Між ними втрачені всі фізичні та духовні зв'язки.  

В судовому засіданні представник позивача обставини викладені в позові та позовні вимоги підтримав, просив їх задовольнити. Зазначив, що позивач не бажає підтримувати стосунки з відповідачем, і це є його остаточним рішенням. Чи має намір позивач створити нову сім'ю, йому не відомо.    

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував щодо задоволення позову, вважав що у сім'ї складний період. Підтвердив, що сторони не проживають разом близько року, спільний бюджет відсутній, шлюбні відносини не підтримують, але відповідач бажає зберегти родину. Дитина проживає тиждень з батьком, тиждень з матір'ю.  

Вислухавши пояснення представника позивача, представника відповідача, дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню.

В суді встановлено, що сторони зареєстрували шлюб 18.02.2006 року. Мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Відповідно до ст. 55 СК України дружина та чоловік зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги. Чоловік зобов'язаний утверджувати в сім'ї повагу до матері. Дружина зобов'язана утверджувати в сім'ї повагу до батька. Дружина та чоловік відповідальні один перед одним, перед іншими членами сім'ї за свою поведінку в ній. Дружина та чоловік зобов'язані спільно дбати про матеріальне забезпечення сім'ї.

Відповідно до ст. 56 СК України дружина та чоловік мають право на вільний вибір місця свого проживання. Дружина та чоловік мають право вживати заходів, які не заборонені законом і не суперечать моральним засадам суспільства, щодо підтримання шлюбних відносин. Кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження, в тому числі примушування до статевого зв'язку за допомогою фізичного або психічного насильства, є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканність і може мати наслідки, встановлені законом.

     Відповідно до ст. ст. 110112 СК України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя. Суд з'ясовує фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, бере до уваги наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя. Суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

Встановлено, що близько року між сторонами припинені шлюбні відносини, спільне господарство не ведуть. Наданий судом строк на примирення позитивних результатів не приніс, позивач заперечує на збереженні сім'ї, наполягає на розірванні шлюбу. Враховуючи викладене, суд вважає недоцільним збереження такої сім'ї.

Відповідно до ст. 60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 5556110-112 СК України, ст.ст. 60212-215218223294 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу - задовольнити.

Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 18.02.2006 року Відділом реєстрації актів цивільного стану Дніпровського районного управління юстиції у місті Києві, актовий запис № 247

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м. Києва через Дніпровський районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя:        

1
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення