Стаття 21. Паспорт громадянина України

Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус (СОДЕРЖАНИЕ) Прочие законы
  • 3883

    Просмотров

  • 3883

    Просмотров

  • Добавить в избраное

    1. Паспорт громадянина України є документом, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України.

    {Частина перша статті 21 із змінами, внесеними згідно із Законом № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    2. Кожен громадянин України, який досяг чотирнадцятирічного віку, зобов’язаний отримати паспорт громадянина України.

    Оформлення, видача, обмін паспорта громадянина України, його пересилання, вилучення, повернення державі та знищення здійснюються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

    {Частина друга статті 21 в редакції Закону № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    3. Паспорт громадянина України оформляється особам, які не досягли вісімнадцятирічного віку, на чотири роки, а особам, які досягли вісімнадцятирічного віку, - на кожні 10 років.

    {Частина третя статті 21 в редакції Закону № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    4. Паспорт громадянина України виготовляється у формі картки, що містить безконтактний електронний носій.

    5. Оформлення паспорта громадянина України здійснюється розпорядником Реєстру. Прийняття заяв-анкет для внесення інформації до Реєстру, видача паспорта громадянина України здійснюються розпорядником Реєстру або уповноваженими суб’єктами, передбаченими пунктом 4 частини першої статті 2 цього Закону.

    {Частина п'ята статті 21 в редакції Закону № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    6. Паспорт громадянина України видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання або не пізніше ніж через 10 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його термінове отримання. Паспорт громадянина України вперше видається не пізніше ніж через 20 робочих днів з дня оформлення заяви-анкети на його отримання.

    Паспорт громадянина України видається особі, стосовно якої згідно із Законом України "Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей" встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, не пізніше ніж через три робочі дні з дня оформлення заяви-анкети на його отримання.

    {Частину шосту статті 21 доповнено абзацом другим згідно із Законом № 2010-IX від 26.01.2022 }

    {Частина шоста статті 21 в редакції Закону № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    7. До паспорта громадянина України вноситься така інформація:

    1) назва держави;

    2) назва документа;

    3) ім'я особи;

    4) стать;

    5) громадянство;

    6) дата народження;

    7) унікальний номер запису в Реєстрі;

    8) номер документа;

    9) дата закінчення строку дії документа;

    10) дата видачі документа;

    11) уповноважений суб'єкт, що видав документ (код);

    12) місце народження;

    13) відцифрований образ обличчя особи;

    14) відцифрований підпис особи;

    15) податковий номер (реєстраційний номер облікової картки платника податків з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків) або повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган). У разі наявності повідомлення про відмову від реєстраційного номера облікової картки платника податків проставляється слово "відмова".

    {Частина сьома статті 21 в редакції Закону № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    8. Паспорт громадянина України містить написи українською та англійською мовами, а також напис українською мовою: "Паспорт громадянина України є власністю України".

    {Частина восьма статті 21 в редакції Закону № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    9. До безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України, який досяг 14-річного віку, вносяться засоби кваліфікованого електронного підпису в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України. Зазначеним порядком також встановлюються особливості надання та одержання кваліфікованих електронних довірчих послуг особами від 14 до 18 років.

    {Абзац перший частини дев'ятої статті 21 в редакції Закону № 2801-IX від 01.12.2022 }

    До безконтактного електронного носія, що міститься у паспорті громадянина України, вноситься додаткова (змінна) інформація.

    {Частина дев'ята статті 21 в редакції Закону № 1474-VIII від 14.07.2016 }

    Предыдущая

    22/38

    Следующая
    Добавить в избраное
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст